Szkoła z klasą!!! 2011/2012

Nowy blog na platformie Blogi Programów Centrum Edukacji Obywatelskiej

Witajcie!

Właśnie mija pierwszy tydzień II semestru, przyniósł mi on wiele radości i satysfakcji.

Wcześniej pisałam, że moja szkoła została obdarowana „sprzętem dla najaktywniejszych” i miałam ogromną przyjemność wzbogacenia moich lekcji plastyki, techniki oraz zajęć artystycznych dostępem do internetu i pokazywaniem, przygotowanych na moim przedmiotowym blogu prezentacji i zadań do projektu, przy pomocy laptopa i rzutnika a nie na 21 calowym monitorze. Wszystkim moim uczniom te lekcje bardzo się podobały. Sprzęt ten ułatwi także realizację naszego projektu gimnazjalnego i już sprawił, że moi uczniowie z ogromnym zapałem i wielką ilością pomysłów przystąpili do pracy.

Na zajęciach uzgodniliśmy tytuł projektu będzie to poważnie brzmiące „Analiza i obrazowanie zacierania się różnic między cechami odzieży damskiej i męskiej na przestrzeni wieków”.

Uzgodniliśmy także jak będzie wyglądał efekt końcowy naszej pracy – uczniowie postanowili nagrać teledysk z przygotowanym przez siebie układem tanecznym i elementami pokazu mody. W czasie zajęć przeglądaliśmy rożne strony internetowe, przede wszystkim strony blogów prowadzonych przez moich uczniów i bloga przedmiotowego założonego i prowadzonego przeze mnie (http://plastykagp2.blogspot.com/). Umieściłam tam, w osobnych zakładkach,informacje związane z realizacja naszego projektu: zadania, proces, źródła i pomoce do jego realizacji oraz ewaluację.

Witajcie!

Dzisiaj spotkało nas ogromne wyróżnienie!!!

Nasz udział w projekcie Szkoła z Klasą 2.0 edycja 2010/2011 został zauważony i zostaliśmy obdarowani sprzętem (laptop, projektor).

Z chęcią pracowaliśmy w projekcie często borykając się z brakami sprzętowymi, ale zapał uczniów oraz nasz sprawił, że udało się nam zrealizować wszystkie zadania oraz wiele ciekawych projektów. Tegoroczna edycja niesie ze sobą nowe wyzwania a sprzęt (za który oczywiście dziękujemy!) ułatwi nam ich realizację.

Pozdrawiamy wszystkich!

To kolejny rok naszej pracy w „Szkole z klasą”!


W tym miejscu będziemy się dzielić naszymi doświadczeniami i efektami pracy.

W zeszłym roku nasz pomysł na projekt gimnazjalny „Inspiracje modą” okazał się strzałem w dziesiątkę a szczególnie jego efekt, czyli „Szkolny Festiwal Mody”. Postanowiliśmy więc w tym roku go kontynuować ale tym razem na zajęciach artystycznych „Historia ubioru”. Pracujemy już trzeci miesiąc pilnie studiując wygląd ubiorów w różnych epokach obrazując je rysunkami ale także przygotowując pomysły i stroje do kolejnego Szkolnego Festiwalu Mody. W pracy korzystamy także z TIK, robimy prezentacje multimedialne, szukamy w internecie opisów epok ale także inspiracji, twórcze zajęcia fotografujemy i chcemy także nagrać film.