Kilka informacji

Na blogu posty pojawiają się coraz rzadziej więc chciałbym wam jeszcze dopisać kilka informacji związanych z poprzednimi dwoma postami.

Nasze osiągnięcia były bardzo zróżnicowane. Wpierw dowiedzieliśmy się jak dużo zrobiliśmy rzeczy związanych z TIK. rudnością było wstawienie filmików do prezentacji. Na prywatnym komputerze wszystko śmigało genialnie a w szkole wszystko się posypało. Zdecydowałem, że zamiast filmików wstawię zdjęcia i obrazki.

W prezentacji „TIK w klasie 6A” wszystko poszło OK. Na pewno sprawdziło się zmienienie szaty graficznej na bardziej zaawansowaną.

Prezentację prezentowała Marta Wąsak i Jakub Stefański. Ja przełączałem na laptopie slajdy a po między prezentatorami nawiązywały się dialogi.

Do projektu wykorzystywaliśmy różne programy. Do stworzenia prezentacji potrzebowaliśmy PowerPointa, do przerabiania zdjęć Photo Filtre Studio X a do nagrywania filmików Camtasia Studio 7.

 

Prezentacja o TIK na festiwal w szkole

Witam po bardzo długiej przerwie!

W tym poście chciałbym opisać wam prezentację na festiwal w szkole na temat TIK. Jest ona zrobiona po to by pokazać każdym szóstym klasom jak my działamy z  TIK. Nad tą pracą włożyłem dużo wypociń ale było warto :) . Efekty mojej pracy i innych uważam za bardzo dobre. Jeżeli chcecie sami się przekonać jak ona wygląda zachęcam do pobrania jej. Link znajdziecie na dole posta.

W pierwszych slajdach napisałem między innymi kodeks Szkoły z klasą 2.0 i wszystko związane z tym programem. W następnych zaś opisałem działanie blogów z naszej klasy oraz strony internetowej. Napisałem ciekawostki, początki i statystykę strony.

Blog Jagody
Blog Klaudi i Kuby
Blog Kuby Berlińskiego

Strona klasy

Napisałem również o realizacji projektu edukacyjnego i o kółku informatycznym. Temat o kółku rozpisałem pisząc co na nim robiliśmy, o klockach LEGO Mindstorms NXT. Wstawiłem kilka zdjęć z warsztatów i  kółka i napisałem slajd o ankietach w klasie.

Wszystkie omówione tematy w tym poście możecie dokładnie przyczytać  na blogu.

DOWNLOAD – PREZENTACJA (nakliknij na link)

Prezentacja w Prezi na szóstke

Cześć!

Pan od informatyki zaproponował nam żebyśmy zrobili prezentację w prezi na szóstkę na trzy tematy:

  • Moja klasa
  • Moja szkoła
  • Pomoc edukacyjna z dowolnego przedmiotu

Ja oczywiście wybrałem ten pierwszy bo uznałem że będzie go łatwiej zrobić a na głowie miałem jeszcze zrobić prezentacje ,,Szkoła z klasą 2.0″ na publiczną prezentacje rezultatów projektów edukacyjnych.

Program Prezi bardzo mi sie podoba. Dobrze się na nim pracuje, lecz czasami ma jakieś zawieszenia, ale to nic w porównaniu z tym co oferuje nam Prezi. Jedynym minusem jest, że jest to po angielsku.

Oto przygotowana przeze mnie prezentacja w prezi :) TU

 

Poradnik #3 – Jak dodać własne elementy na stronę?

Jak dodać własne elementy na stronę?

1. Logujemy się i wchodzimy do edytora strony

2. Z lewej strony przeciągamy kafelek z daną funkcją np. tekst czy zdjęcie na dowolne pole na stronie

3. Edytujemy daną funkcję

4. Na koniec publikujemy zmiany

 

Instrukcja wideo:

YouTube Preview Image
css.php