Zalany telefon komórkowy

Chyba każdy z nas zna kogoś, kto zalał swój telefon komórkowy. Wielu z nas przekonało się o tym na własnej skórze. Gdy ktoś z nas zalał swój telefon komórkowy, przeżył szok, że stracił swoje wszystkie dane, a w dodatku czekają go dodatkowe koszty. Nic bardziej mylnego. Te słowa mogą dziwić, ale woda nie jest aż tak straszna dla urządzeń elektronicznych. Poniżej prezentujemy wam kilka porad, które mogą uratować wasz zalany telefon komórkowy.

- Urządzenie, które wpadło do wody trzeba jak najszybciej wyjąć i wyciągnąć z niego baterię. Jest to najważniejszy punkt podczas „odratowywania” telefonu.

- Nie kładź telefonu na kaloryferze, ani nie susz go suszarką. Zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do trwałych uszkodzeń.

- Wyczyść komórkę środkami do czyszczenia elektroniki, albo innym płynem zawierającym alkohol, najlepszy będzie spirytus.

- Można także włożyć urządzenie do ryżu, który pochlania wilgoć, jednak uważaj, żeby ziarenka nie dostały się do środka sprzętu.

- Pozostaw telefon w ciepłym, suchym miejscu i poczekaj aż wyschnie, zachowaj cierpliwość, ponieważ przedwczesne próby włączania komórki mogą jeszcze bardziej uszkodzić urządzenie.

- Po upływie kilku godzin włóż baterię i podłącz telefon do ładowania.

- Urządzenie może zacząć działać. Należy jednak pamiętać, że w komórce mogą zacząć rozwijać się korozje, które powodują pojawianie się rożnych usterek. Ognisk korozji sami już raczej nie usuniemy, ale może zrobić to za nas serwis.

I na koniec pamiętajcie, żeby pod żadnym pozorem nie wkładać telefonu do kuchenki mikrofalowej. To z pewnością zniszczy elektronikę i może wywołać nawet pożar!

Telefon wodoodporny

źródło zdjęcia: gsmmaniak.pl