Bezpieczny internet w SP Parszów

Nasz projekt „Dzień grzeczności w naszej szkole”

Efekt naszej ciężkiej pracy:

Gazetka „Kurier kulturalny” – link poniżej
Gazetka SP Parszow

Prezentacja multimedialna – link poniżej
Netykieta SP Parszow

autor: emilios katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Zajęcia wakacyjne

Kończy się rok szkolny, kończą się lekcje, ale pani Zosia planuje organizować zajęcia sportowe i taneczne w okresie wakacji. Wielu uczniów wybiera się na nie, bo nie każdego stać na wyjazd. Codziennie będą przychodzić do szkoły i spędzać miło czas w towarzystwie swoich rówieśników. Zachęcamy wszystkich, którym będzie się nudziło, do aktywnego spędzania czasu. W roku szkolnym dużo czasu uczniowie spędzili przy komputerach (w szkole i w domu), a teraz pora odpocząć i wyluzować się ;)

autor: emilios katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Apel – wręczenie dyplomów i nagród

Dzisiaj w szkole było super. Pani dyrektor i nauczyciele wręczyli dyplomy i nagrody uczniom za pracę przez cały rok szkolny 2012/2012. Nasza klasa niestety nie została dziś wyróżniona. Dyplomy dostaniemy podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. Miejmy nadzieję, że otrzymamy ich dużo :) Wszystkim, którzy zostali nagrodzeni, serdecznie gratulujemy.

autor: emilios katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Zdjęcie z Festiwalu 2.0

Zauważyłem ,że nie dodaliśmy żadnego zdjęcia z naszego szkolnego festiwalu. Naprawiamy to teraz.

autor: emilios katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Podsumowanie programu Szkoła z klasą 2.0

Bardzo się cieszę, że nasza szkoła wzięła udział w programie Szkoła z klasą 2.0. Mam nadzieję, że inni też tak uważają. Wiele się przez ten rok szkolny nauczyliśmy. Nasi nauczyciele również. Częściej mieliśmy lekcje w pracowni interaktywnej, częściej wykorzystywane były multimedia na zajęciach. Sądzę, że w przyszłym roku inni nauczyciele powinni brać udział w programie, wtedy nawet oni byliby zmuszeni do korzystania z komputera na lekcjach.
Ciekawe, czy dostaniemy certyfikat Szkoły z klasą…

autor: emilios katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe

Podsumowanie projektu – szkolny festiwal nauki

Nasz projekt dotyczący kultury zakończył się. Jego podsumowanie miało miejsce w czasie szkolnego przedstawienia nauki 2.0. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za pracę i trud włożony w ten projekt. Doceniła jego wagę. Festiwal odbył się w pracowni interaktywnej. Przewodniczyły mu Panie: Agata Fokt – Danielska i Edyta Mizura. Prezentacje pt.:”Netykieta – promujemy kulturalne zachowanie w sieci” przedstawiła Dominika. Obsługą sprzętu zajęła się Ola. Z zaciekawieniem oglądali prezentację. Kolejna grupa czyli nasza, przedstawiała gazetkę „Kurier Kulturalny” – Natalia i Patrycja omówiły wszystkie działy, jakie zawarliśmy w numerze. Ja wyrecytowałem wiersz, który stworzyłem specjalnie na tą okazję. Na zakończenie wybrani uczniowie przekazali po 1 egzemplarzu gazetki wychowawcom każdej klasy.

autor: adrianos katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Film w programie Windows Movie Maker

Tuż przed Festiwalem wpadliśmy na pomysł, aby w fajny sposób przedstawić nasz projekt. Pani Agata zasugerowała nam, że możemy zrobić film z wykorzystywaniem programu Windows Movie Maker. Efekt naszych działań przerósł najśmielsze oczekiwania. Film pt.: „Nasze zmagania z projektem edukacyjnym w programie Szkoła z Klasą 2.0″ wzbudził entuzjazm obserwujących. Wszyscy byli w szoku jakimi jesteśmy specjalistami w tego typu zadaniach. Filmy były nowością, więc wszystkim się bardzo podobały.

Pozdro Emil

autor: emilios katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentarz (1)

Z kulturą przy stole

Fajną rzecz zrobiliśmy na Festiwal 2.0. Na początku czerwca nauczyciele poprosili każdą klasę, aby przygotowała stół z nakryciem. Stoły mogły być różne tematycznie.
Przedszkole przygotowało stół dziecięcy
Klasa „0″ – stół wielkanocny
Klasa II – stół wiosenny
Klasa III – stół ludowy
Klasa IV – stół na Halloween
Klasa V i VI – stół bożonarodzeniowy
Stoły można było oglądać w poszczególnych salach.
Podsumowaniem akcji był film(zaprezentowany w czasie Szkolnego Festiwalu Nauki) wykonany w programie Windows Movie Maker.
Fajnie, że poznaliśmy ten nowy program do obróbki zdjęć. Na pewno jeszcze nie jeden raz go wykorzystamy

autor: emilios katagoria: Szkoła z klasą 2.0 - 2011/2012, Komentowanie nie jest możliwe
css.php