Pasjonatki Przyrody

 • Zachęcam !

  Ten blog pomógł mi podszkolić tak wielbioną przeze mnie ekologię ! Wybierając temat bloga, myślałam nad czymś co lubię !  
  Opiekun mojej grupy również nauczyciel od przyrody nauczył mnie kochać przyrodę ! 
  To coś cudownego ! Bardzo dziękuje Panu Mariuszowi za poświęcony czas, za cierpliwość i za wyrozumiałość! 

  Informacja usłyszana na początku semestru „każdy musi prowadzić bloga o wybranej tematyce”. To była dla mnie nowość !   Blog o jednej tematyce , tematyce której chciałabyś poświęcić cały rok ! Fakt, czasami było problemy, ale z wielką chęcią próbowałam je rozwiązać jak najszybciej ! Pomagali mi chłopcy z klasy oraz nauczyciele !  Bardzo im dziękuje , bo dzięki nim podszkoliłam korzystanie z wielu  już mi znanych , ale również nowych programów  :)  

  Dlaczego warto prowadzić takiego bloga ? 

  Warto, ponieważ wiele można się nauczyć! Semestralną pracę wynagradza odznaka po lewej stronie ! Dla mnie otrzymanie odznaki to było coś CUDOWNEGO ! Byłam bardzo szczęśliwa ! Również dla lubiących wyzwania jest co roku organizowany konkurs przez Szkołę z Klasą 2.0. (szczegóły na głównym blogu) 

  Dzięki temu blogowi zyskałam satysfakcje, że potrafię prowadzić bloga ! Że otrzymałam aż 2 odznaki , że otrzymałam dyplom od Szkoły z Klasą 2.0 !  

  To raczej ostatni wpis na tym blogu :( Chciałabym się z Wami wszystkimi pożegnać ! Dziękuje Szkole z Klasą 2.0 za odznaki, za komentarze oraz za współpracę ! Jestem z siebie bardzo zadowolona !  Będzie mi tego brakowało, brakowało tego pisania tutaj ! Wiem, dla niektórych to dziwne, ale dla mnie to już codzienność myślenie co  tu napisać ? :D  

  Zapewne  pomyślę na stworzenie bloga od września ! :)  

  Żegnam , Jowita ! 

   

   
 • Mamy odznakę !

  Hura ! 

  Cel osiągnięty !  Zielona odznakaDziałamy z TIKotrzymana ! :D  

  Nie do opisania jest ta radość w nas, więc z wielką dumą dziękujemy Szkole z klasą 2.0 za jej wręczenie  ! :D  

  Nasz blog stał się jeszcze bardziej kolorowy niż dotychczas :)  

  Jowita i Sara

   
 • Nasze trudności i nie tylko :)

  Na naszym blogu pojawiła się podpowiedź od Pani Magdy, co musi jeszcze się znaleźć na naszym blogu, aby pojawiła się zielona odznaka !  Mam nadzieję, że uda nam się zrealizować to i otrzymać ją! 

  Pewnie każdy zespół miał jakieś trudności, my również się z nimi spotkałyśmy. Największym problemem było wycięcie niepotrzebnych kawałków z wywiadów, troszkę nam zajęła nauka korzystania z programu mp3DirectCut, jednak przy pomocy kolegów udało nam się :)  Osobiście polecam ten program, ponieważ nie jest ciężki w obsłudze i łatwo jest go pobrać z internetu.

  Co zrobiłybyśmy lepiej ?  Myślę, że wykorzystałybyśmy program piZap, ponieważ  poznałyśmy go po Festiwalu. Oczywiście gdyby była możliwość to z chęciom poprawiłybyśmy prezentacje, slajdy przygotowały w tym programie oraz  prezentacje w Dokumentach Google :) Jednak praca, którą wykonałyśmy również nam się podoba :)  Mam wielką nadzieję że i Wam się spodobała.

  W imieniu swoim i Sary zachęcam do korzystania z tego programu :)  

  Czego się nauczyłyśmy? Odpowiedzi są zamieszczone w poprzednich wpisach, gdzie są opisane Moje i Sary umiejętności :)

  Co się nam udało przedstawić uczniom poprzez prezentacje? Zapewne nie wszyscy uczniowie wiedzieli jak bardzo ważna jest segregacja odpadów, mam wielką nadzieję że przedstawiłam to w sposób prosty do zrozumienia dla każdego. Jak dla mnie prezentacja była przedstawiona krótko i na temat, wystarczyło się wsłuchać :)  Ciekawostką również było to, który nauczyciel np. jeździ na rowerze do szkoły ? Bo to jest uznawane jako wzór dla uczniów , moim zdaniem :)

   Jak na dziś to wszystko z mojej strony :)  

  Pozdrawiam, Jowita 

   
 • Coś nowego…

  Czy zauważyliście co zmieniło się na naszym blogu? Nie? To spójrzcie na pasek na górze! Obok Leksykonu znalazła się Galeria, w której umieszczać będziemy zdjęcia związanych z blogiem i TIKiem i Nasze TIKowe prace, czyli nasze własne prace: prezentacje, pliki dźwiękowe, obrazki TIKowe i inne. :)

  Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły, jak ulepszyć nasz blog i co mogłoby was zaciekawić, śmiało piszcie w komentarzach! :)

  Pozdrawiamy!

  Sara i Jowita

   
 • Moje umiejętności ;)

  Postanowiłam wykonać prezentację multimedialną, by nie zanudzić Was przedstawieniem moich umiejętności. Tło, czyli obrazy podsunięte pod tekst wykonane są przeze mnie w programie graficznym piZap, a prezentacja w Dokumentach Google. 

  Klik

  Co sądzicie na temat prezentacji?

  Podobało się?

  Piszcie w komentarzach! :)

  Sami

   
 • Już po festiwalu …

  1 czerwca podczas Dnia Dziecka odbył się Festiwal Nauki- wyczekany dzień przeze mnie, ponieważ strasznie chciałam się pochwalić efektem pracy  :)

  O 8:45  podekscytowana zjawiłam się w sali nr 23, aby przygotować się do prezentowania.  Po trzech próbach  stwierdziłam że będzie łatwo, jednak podczas pierwszej prezentacji strasznie się denerwowałam. Nie było łatwo.. Alę będąc dobrej myśli z uśmiechem na twarzy prezentowałam pierwszy raz efekt mojej i Sary pracy przed klasą V. Początkowo szło łatwo, jednak gdy doszłam do 17 slajdu widzowie zaczęli się śmiać na widok zdjęcia dziecka z napisem „Sukces” … Gdy już skończyli, milczałam… Przez chwilę nie wiedziałam co zrobić, co powiedzieć.  Czekając na odpowiedni moment, na dokładną cisze, zaczęłam :) Już nie było tak trudno następnym razem. :)   Przyszła trzecia klasa z kolei , potem piąta, aż w końcu powiedziałam bez stresu i milczenia ! Pod koniec zjawiła się ostatnia klasa byłam spokojna, spokojna o to że wyjdzie bardzo dobrze :)  

  W między czasie z okazji Dnia Dziecka każda uczennica, każdy uczeń otrzymał od pani dyrektor „małe co nieco”. 

  Bez żadnych problemów osiągnęłam swój cel, mimo wielkiego stresu i zmęczenia :)  

  Wszystko skończyło się około godziny 13:30 :)  

  Pozdrawiam, Jowita 

   
 • Moje umiejętności !

  Witajcie ! ;D 

  Mapa myśli przedstawia moje umiejętności, które zdobyłam w całym roku szkolnym :)  

  Praca została wykonana w programie FreeMind 

   Żeby zobaczyć ją dokładnie wystarczy kliknąć na miniaturkę :)  

  Pozdrawiam,

  Jowita :)  

   

   

   
 • E jak Ekologia ;)

  Już dziś w sali nr 23 zaprezentowałam nasz efekt pracy długoterminowej. Początkowo „zjadała” mnie trema, jednak sobie z nią poradziłam.

  Pomogła mi w tym p. Helińska , która przed każdym wystąpieniem i po przypominała że mam się nie denerwować.

  Szybko sobie z tym poradziłam. Już po czterech prezentacjach,  uczniowie usłyszeli moją wypowiedź bez jąkania i chwil milczenia :)

   Prezentacje obejrzało wiele klas z zaciekawieniem, dlatego ja i p. Wojciński jesteśmy z tego dumni :)  

  http://encyklopediasp6ino.blogspot.com/p/ekologia.html - na tej stronie znajduję się prezentacje oraz krótki opis :)  

  Wywiad z panem Mariuszem Wojcińskim

  Wywiad z panią Jolantą Kowalczyk

  Już jutro tutaj, na naszym blogu znajdzie się kilka zdjęć z Festiwalu Nauki . :)  

  Joowita

   
 • To już jutro!

  Już jutro odbędzie się coroczny Festiwal Nauki 2.0 w naszej szkole i po raz kolejny uczniowie przedstawiać będą efekty swojej długoterminowej pracy.  Jowita  będzie prezentować projekt „E  jak Ekologia” w naszym imieniu w sali 23, a ja „A jak angielski” w sali 17. Festiwal odbędzie się w godzinach 9;00 – 14;30. Każdy jest mile widziany, więc zapraszamy :)

  Chciałabym również poinformować że tego dnia jest Dzień z komórką. 

   

   

  Saaaami

   

   
 • Opis naszego działania

  Nareszcie skończony projekt! Jesteśmy z tego bardzo zadowolone, gdyż przez kilka dni pracowałyśmy bardzo obficie. Naszym najmniejszym problemem był wybór literki w Encyklopedii TIKowej. Bez zastanowienia wybrałyśmy literkę E- jak Ekologia.  Zaplanowałyśmy początkowy wygląd projektu oraz działania dla nas.

  Jak widać w karcie projektu naszym pierwszym zadaniem  było przeprowadzenie wywiadu z nauczycielami związanymi z ekologią w naszej szkole. Oto one:

  Wywiad z Panią Kowalczyk

  Pani Jolanta Kowalczyk – jest przewodniczącą zbiórki baterii,

  Wywiad z Panem Wojcińskim

  Pan Mariusz Wojciński – jest przewodniczącym zbiórki tonerów, telefonów.

  W projekcie zostały wykorzystane kilka ważnych informacji np. początek zbiorów ekologicznych odpadów,  ilość uczniów biorących udział w akcjach itp.

  Następnie stworzona przez nas anonimowa „Mini ankieta”, została przeprowadzona w klasach IV- VI. Wyniki ankiety w prezentacji zostaną przedstawione w wykresach stworzonych w Excelu. Każdy z uczniów będzie miał okazję dowiedzieć się, która klasa najlepiej dba o środowisko, a która najmniej.  Do naszego projektu również zorganizowałyśmy konkurs ”Ekologia stylem życia”. Wyniki konkursu przedstawimy na Festiwalu Nauki, po zaprezentowaniu efektu naszej pracy.

  Chcemy podziękować blogowi FOTOTIKOWCY i ich autorom: Marcinowi, Kamilowi i Maksowi za pomoc w obróbce dźwięku w wywiadzie. ;)   Dzięki chłopcy!

   

   

  Sara i Jowita

   

   
css.php