Dyplom programu „Wf z klasą”

Featured

 

Publikacja1

Dziękuję wszystkim za udział i wspólne działania, dziękuję zespołowi, przede wszystkim uczniom angażującym się w projekt. Pozdrawiamy inne szkoły zaangażowane w te przedsięwzięcie, oczekujemy wymiany doświadczeń i spostrzeżeń. Drodzy nauczyciele i uczniowie projekt został przedłużony, jesteśmy niezmiernie zadowoleni z kontynuacji projektu. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa oraz odwiedzania naszego bloga „Wf z klasą”.

/Koordynator projektu: Patrycja Kasperek/

Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Dnia 30 września na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego na ulicy Spacerowej 26 w Bolesławcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt i chłopców.

Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły: Magdalena Radzińska, Wiktoria Szulik, Amelia Kunecka, Urszula Kurnicka, Marlena Marut, Karolina Galek, Laura Musiał, Agata Marnicka, Paulina Biernacka, Justyna Michalak.

Reprezentacja chłopców naszej szkoły: Kacper Winiarski, Szymon Tofil, Patryk Woźniak, Michał Sobkowicz, Kacper Kalinowski,Szymon Michalski, Kuba Kizyma, Oskar Lasko, Emil Słobodzian, Marcin Kopeć.

Wyniki techniczne szkół gimnazjalnych dziewcząt 10 X 1000 m.

1. Gimnazjum nr 1 w Bolesławcu

2. Gimnazjm Osiecznica

3. Gimnazjum Nowogrodziec

4. Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

5. Gimnazjum Iwiny

6. Gimnazjum nr 3 w Bolesławcu

7. Gimnazjum nr 4 w Bolesławcu

SONY DSC

Wyniki techniczne szkół gimnazjalnych chłopców 10 X 1200 m

1. Gimnazjum nr 1 w Bolesławcu

2. Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu

3. Gimnazjum Nowogrodziec

4. Gimnazjum Iwiny

5. Gimnazjum Świętoszów

6. Gimnazjum nr 3 w Bolesławcu

7. Gimnazjum nr 4 w Bolesławcu

SONY DSC

 

 Opiekun grupy dziewcząt: Patrycja Kasperek

Opiekun grupy chłopców: Adrian Graczyk

Najlepsi z najlepszych klasa IID na basenie:):):)

 Klasa II D  rozpoczęła sezon pływacki w roku szkolnym 2014/2015. Uczniowie wykazali  się znakomitą kondycję fizyczną po wakacjach.

W gimnazjum zajęcia na basenie realizują i rozbudzają zainteresowania uczniów, zaszczepiając potrzebę ruchu w czasie wolnym i prowadzenia zdrowego stylu życia. Angażują zarówno uczniów zdolnych, jak i słabszych czy średnio uzdolnionych, którzy chcą usprawnić i doskonalić swoje umiejętności.

Nauka i doskonalenie pływania umożliwiaja podnoszenie sprawności fizycznej i nabywanie umiejętności technicznych oraz wiadomości z zakresu wybranej dyscypliny sportowej.

SONY DSC

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 SONY DSC

SONY DSC

Mistrzostwa Miasta i Powiatu Bolesławieckiego Szkół Gimnazjalnych w Lekkiej Atletyce

Dnia 16 września 2014 r.  w Bolesławcu na Stadionie Miejskim przy ul. Spółdzielczej 2 odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego Szkół Gimnazjalnych w Lidze Lekkoatletycznej. Nasza szkoła uzyskała II miejsce (suma punktów 983) w kategorii chłopców i III miejsce (suma punktów 741) w kategorii dziewcząt. Opiekunem grupy chłopców był nauczyciel Piotr Bajer natomiast dziewcząt pani Joanna Kutryba. Serdecznie gratulujemy sportowej rywalizacji.

SONY DSCSONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Koordynator programu Patrycja kasperek

Roztańczone przerwy

Slajd1
Od 4 września wznawiamy w naszej szkole „Roztańczone przerwy” w ramach programu „Wf z klasą”.
Celem programu jest stworzenie możliwości aktywnego, satysfakcjonującego spędzania czasu przerwy międzylekcyjnej, rozbudzenie poczucia rytmu oraz pokonanie nieśmiałości. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 15 min. w każdy czwartek na dużej przerwie na korytarzu II piętra. Udział w przedsięwzięciu jest dobrowolny. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w „Roztańczonych przerwach” aktywnie włączają się w proponowane tańce. Nie ma obserwatorów. Uczniowie powtarzają sekwencje ruchów za prowadzącymi. Należy zwracać uwagę na kolegów i koleżanki i tańczyć tak aby nie sprawić nikomu krzywdy. Uczniowie z klas młodszych oraz niższe osoby stają zawsze z przodu, bezpośrednio przed osobą prowadzącą zajęcia. Zapraszamy do kulturalnego i roztańczonego spędzania przerwy międzylekcyjnej.

Koordynator programu: Patrycja Kasperek

Rozpoczęła się II edycja Wf z Klasą

Na Stadionie Narodowym w Warszawie ruszyła w piątek druga edycja programu WF z Klasą, wspierającego nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczyniającego się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje.

WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Jego działania finansowane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Honorowy patronat nad nim sprawują ministrowie sportu, zdrowia i edukacji narodowej.

Program powstał, żeby zapobiec spadkowi poziomu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Ma sprawić, że lekcje wychowania fizycznego, prowadzone w mądry i nowoczesny sposób, mogę odwrócić tę niebezpieczną dla zdrowia najmłodszej populacji tendencji.
W dyskusji nauczyciele zwracali uwagę, że kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu jest tak samo ważne, jak uczenie samodzielnego myślenia. Szkoły nie mogą być nastawione wyłącznie na promowanie sportowych talentów w kilku tylko dyscyplinach sportu. Ich zdaniem monotonne lekcje WF-u mogą niekiedy prowadzić do zniechęcenia do aktywności fizycznej na dłuższą metę.

W pierwszej edycji zainicjowanego w 2013 roku programu WF z Klasą uczestniczyło 1500 placówek ze wszystkich poziomów edukacyjnych.

- Chciałabym, aby z edycji na edycję wzrastała liczba uczestników programu. W Polsce działa 39 tysięcy szkół, więc jest jeszcze sporo do zrobienia. Moim marzeniem jest, aby ramy lekcji wychowania fizycznego były takie same jak ma to miejsce w przypadku innych przedmiotów. WF musi być przyjemnością. Będzie taki, jak będzie miał atrakcyjną ofertę – powiedziała minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Sprawy wychowania fizycznego doskonale zna szef resortu sportu Andrzej Biernat. Przez osiem lat był mianowicie nauczycielem wychowania fizycznego w Konstantynowie Łódzkim. Jego tajniki poznał w szkole sportowej, gdzie miał codziennie dwie godziny zajęć, uzupełniane treningiem w Szkolnym Klubie Sportowym.
- Nie traćmy talentów. Należy je odnajdywać i kierować w odpowiednie miejsce. Liczę, że w drugiej edycji programu weźmie udział nie tysiąc, lecz trzy tysiące placówek – powiedział Biernat.

Ministrowie zdrowia, sportu i turystyki oraz edukacji narodowej wręczyli certyfikaty przedstawicielom wybranych szkół, które są reprezentantami programu WF z Klasą.

Odebrali je Katarzyna Janicka (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie, Dorota Życzkowska (Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu), Maciej Grzybowski (Gimnazjum w Kowalkach), Joanna Dąbrowska (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach) oraz Marek Wódecki (Gimnazjum nr 2 we Włocławku).

W dyskusji nie zabrakło także kwestii, czy należy zrezygnować z ocen z wychowania fizycznego. Przeciwko ich zniesieniu była większość uczestników przybyłych na inaugurację.

W grupach warsztatowych omawiane były m.in. sprawy pozyskiwania środków finansowych na realizację sportowych inicjatyw, partnerstwo i współdziałanie – akcje sportowe dla uczniów poza szkołą oraz ocena, profilaktyka i korekta wad ciała w praktyce oraz trudne sytuacje i tematy na WF-ie.

Nauczyciele nie kryli, że nadal występują problemy z dostępnością sal, niejednokrotnie brakuje sprzętu w wystarczającej ilości.

Interesujące były także zaprezentowane w czasie spotkania wyniki sondażu „Co jest największym problemem WF?” Najczęściej przewijającym się tematem była sprawa oceniania uczniów, wyśmiewania przez rówieśników, zwolnień z lekcji i kwestia higieny.

- Nasze działania w szkole wpisują się w program WF z Klasą. Młodzież uprawia nordic walking, gra w tenisa stołowego, badmintona i w szachy. Największą naszą bolączką jest brak sprzętu. Przydałby się ogólnopolski raport o stanie sprzętu w szkołach – powiedziała PAP Olimpia Bartosik-Wiśniewska z Gimnazjum nr 1 w podwarszawskim Raszynie.

Pod koniec lat 80. poprzedniego wieku Bartosik należała do czołowych szachistek świata w kategorii juniorek. Dwukrotnie zdobyła brązowe medale mistrzostw świata (do lat 12 i 14). W latach 1988–1996 pięciokrotnie sięgała po mistrzostwo Polski w kategoriach wiekowych do 12, 16, 18 i 20 lat. W latach 1992-1997 trzykrotnie wystąpiła w finałach mistrzostw Polski kobiet. W 1993 zdobyła w Kaliszu tytuł mistrzyni kraju w szachach błyskawicznych. Jest absolwentką wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego

Bezpieczne wakacje:):)

7a7d5e0d000b40b151cd9ff4

Wakacje to okres, w którym Wy drodzy uczniowie dużo przebywacie na podwórku i dużo podróżujecie. To czas fantastycznej zabawy i odpoczynku od szkoły! Chcielibyśmy trochę o was zadbać, żeby ta zabawa była udana od A do Z, bez smutnego zakończenia.

Oto kilka rad, które warto zapamiętać, żeby wakacje były super bezpieczne i przyjemne:
lodka

NAD WODĄ

Niestety, bardzo dużo wakacyjnych wypadków ma miejsce właśnie nad wodą. Pierwsza zasada jest najważniejsza: zawsze, ale to ZAAAAWSZE wchodzimy do wody tylko i wyłącznie pod opieką dorosłych. Muszą być w pobliżu, żeby reagować w razie, gdyby coś wam się działo. Możecie też pomóc dorosłym zadbać o wspólne bezpieczeństwo. Kąpać się należy tylko w miejscach do tego przeznaczonych, strzeżonych. Tam czuwa ratownik! Jeśli na plaży widzicie czerwoną flagę – oznacza ona zakaz kąpieli. Najwidoczniej morze jest tego dnia niebezpieczne. Biała flaga – wszystko ok, można śmiało się pluskać w wodzie.

Leżycie sobie na ręczniku, opalacie się i postanawiacie skoczyć do wody. UWAGA! Rozgrzana skóra + zimna woda może = szok! Dlatego wchodzimy do wody powoli, a wodą ochlapujemy się stopniowo, żeby nasz organizm zdołał przygotować się na zmianę temperatury. Jeśli już przebywacie w morzu lub jeziorze i poczujecie dziwne dreszcze – natychmiast wychodźcie na brzeg i pędem do opiekunów. To oznacza, że dzieje się coś niedobrego, możecie stracić przytomność i utonąć!

Jeszcze inna sytuacja dotyczy korzystania z różnego rodzaju sprzętów wodnych: łódek, kajaków, rowerów wodnych itp. Pamiętajcie, że każdy powinien mieć na sobie kamizelkę ratunkową. W razie wpadnięcia do wody pomoże ona utrzymać się na powierzchni. To dotyczy także dorosłych, niech nie będą tacy odważni. Kamizelki są dla wszystkich, bo z wodą nie ma żartów!

OPALANKO
Tutaj też trzeba uważać. Nawet jeśli nie leżycie plackiem na plaży, to przecież opalacie się w ruchu. A co za dużo, to nie zdrowo. Skóra potrzebuje specjalnych kremów z filtrami ochronnymi. Na głowę dobrze jest zakładać jakąś jasna czapkę – może być z daszkiem albo kapelusik, jak kto woli. Będziecie modnie wyglądać i jednocześnie ochronicie głowy przed przegrzaniem, które może być niebezpieczne.

1

ROBALE

W lecie musimy uważać na osy i szerszenie. Te pierwsze bardzo chętnie lecą poczęstować się naszymi słodkościami. Te drugie mocno kąsają, a ich ugryzienia mogą być bardzo niebezpieczne! Uważajcie więc z jedzeniem lodów lub pączków na plaży. Tam osy tylko na to czekają. Jeśli już jecie, to przyglądajcie się każdemu kolejnemu gryzowi żeby nie połknąć czasem osy, która przysiądzie sobie na przysmaku!!! A najlepiej to zrezygnować ze słodkości na plaży, bo przecież można je zjeść później! Kiedy spotkacie gdzieś gniazdo os, to przenigdy nie rzucajcie w nie kamieniami, nie dotykajcie go, tylko uciekajcie jak najdalej. Wściekły rój os lub szerszeni może nawet zabić. Jeśli gniazdo jest blisko waszego domu powiedzcie o tym rodzicom. Oni powinni zadzwonić po strażaków – ci mają specjalne stroje i sprzęt, dzięki któremu usuną nieproszonych gości.
osa

W LESIE ZIELONYM

Las jest piękny latem, ale bardzo biedny. Często ze względu na gorąco i suszę drzewom grożą pożary. Musimy więc im pomóc. Jeśli maszerujemy przez lat, to nie zostawiajmy w nim śmieci, zwłaszcza szklanych butelek. Padające przez nie promienie słoneczne mogą wywołać ogień. W ogóle nie wolno śmiecić w lasach, ani trochę! Podobnie sprawa ma się z ogniskami. Można je rozpalać tylko w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, a po udanej zabawie ognisko trzeba zalać wodą. Jeśli rozpalimy ogień w lesie i stracimy nad nim kontrolę, to zginie wiele biednych zwierząt, ptaków i drzew. A tego na pewno nie chcecie. Uważajcie także na zwierzęta, zarówno te dzikie, jak i domowe. Absolutnie nie bierzemy na ręce nietoperzy, nie głaszczemy lisów gdy podejdą – mogą nas ugryźć i zarazić wścieklizną, a to oznacza pobyt w szpitalu! Nie zaczepiamy obcych psów ani kotów. Więcej o spotkaniach z psami przeczytacie tutaj:
ognicho

BURZA

Nawet Ci, którzy się nie boją burzy powinni pewne rzeczy wiedzieć. Jeśli zaskoczy nas gdzieś burza, to nie chowajmy się pod drzewami. One przyciągają pioruny. Jak najszybciej powinniśmy schować się w jakimś budynku , bo te posiadają piorunochrony! Można też skryć się w samochodzie. Powyłączajcie telefony komórkowe, żeby one nie ściągnęły błyskawic!
burza

ZGUBY I KOLEDZY

Zgubiliście gdzieś na plaży rodziców? Nie możecie ich znaleźć? Podejdźcie do ratownika lub kogoś dorosłego i poproście o pomoc. Powiedzcie jak się nazywacie, ile macie lat i skąd przyjechaliście. Ratownicy przekażą sobie wiadomość za pomocą krótkofalówek a potem pomogą szukać rodzinki. Uważajcie także na różnych koloniach i obozach. Czasem w towarzystwie pojawiają się różne głupie pomysły. Jeśli tylko macie wrażenie, że mogą się źle skończyć – nie bierzcie udziału w takich zabawach. Nie musicie nic nikomu udowadniać, że jesteście fajni czy odważni. Jeśli to ma się zakończyć wypadkiem – nie warto! Nie bierzcie też niczego do jedzenia gdy częstuje nim ktoś zupełnie obcy. Lepiej być ostrożnym.

boy

Uff… Prawie koniec. Jeszcze tylko uważajcie na siebie na drogach. Bawcie się wesoło, wracajcie cali i zdrowi!

uuiui.gif

 

I MARATON PŁYWACKI w roku szkolnym 2013/2014

 

20140614_101312[1] 

Maraton Pływacki polegał na przepłynięciu w czasie 30 minut jak największej ilości metrów, mierzonej wielokrotnością długości basenu. W czasie pływania, każdy zawodnik w razie zmęczenia mógł się zatrzymać przy ścianie basenu i odpocząć. Każdy płyną na miarę swoich możliwości. W Maratonie wzięło udział 8 uczniów i 2 nauczycieli.

Miejsce: basen  MOSiR „Orka” Bolesławiec
Data: 14 czerwca 2014 r.
Organizator: pani Joanna Kutryba

Wyniki:
- kategoria dziewcząt
Karolina Bożek 20 basenów – 500m
Katarzyna Bochenek 34 baseny – 850m

- kategoria chłopców
Patryk Skrzypacz 26 basenów – 650m
Adrian Rybiński 35 basenów – 875m
Robert Baut 41 basenów – 1025m
Kacper Winiarski 43 baseny – 1075m
Kuba Kalinowski 72 baseny – 1800m.  

- kategoria nauczyciel:
Joanna Kutryba 36 basenów – 900m
Agnieszka Skirpan 46 basenów – 1150m

Osiągniete rezultaty są rekordami indywidualnymi. Najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach: Katarzyny Bochenek 875m, Jakuba Kalinowskiego 1800m, Agnieszki Skirpan 1150m są obowiązującymi rekordami szkoły.

Gratulacje dla wszystkich uczestników Maratonu !

Zachęcam wszystkich do pływania i zapraszam już teraz do udziału
w II Maratonie, w roku szkolnym 2014/2015.

Koordynator projektu: Patrycja Kasperek
1

Kolejny sukces zespołu MODUS

48174

 

321
Z​espół MODUS dostał dwa wyróżnienia w kategorii taniec nowoczesny i mini spektakl taneczny występując w Centrum Kultury w Lubinie w V Dziecięcym i Młodzieżowym PrzeglądzieTanecznym Dolnego Śląska. Nasza uczennica Gabriela Michla klasa IIId wraz z zespołem MODUS wystąpi w Dniach Miasta Bolesławiec. Gratulujemy sukcesu:):)

Koordynator projektu: Patrycja Kasperek