09 cze 2012

Kolejny sukces!

Gdy weszłam na bloga zobaczyłam drugą odznakę z napisem: Działamy z TIK. Dzięki za uznanie. Natomiast 05.06.2012r. nasza grupa TIK – owa w szkole na  TBS – ach brała udział w Festiwalu Szkoła z klasą 2.0 na którym było podsumowanie projektów każdej grupy. Podczas tej gali wręczane były przez Panią Kasię Zawojską: kwiaty, dyplomy oraz świetne pouczające słowniki ortograficzne.  :) :) :-) :-) :^)

 

29 maj 2012

Międzynarodowy Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzony jest ,, Dzień Dziecka”. W tym dniu na dzieci czeka wiele niespodzianek. Oto krótka prezentacja:

 

Miłej zabawy :) :)

07 maj 2012

,,Spotkanie”

Podczas rozmowy z Panią Wandą Ogrodnik było bardzo miło. Opowiadała nam jak kiedyś udzielała dodatkowych lekcji. Pokazywała swoje stare zdjęcia na których wyglądała jako młoda dziewczyna. Teraz ma 86 lat. Jest osobą bardzo sympatyczną i uprzejmą.
Dziękujemy za udane spotkanie. :) :) :)

Zaległa lekcja TiK – owa ,,Ciechanowiec”

Nasza wspaniała Pani Kasia zorganizowała wycieczkę do Ciechanowca.
Naszą grupę zwiedzających oprowadzała bardzo sympatyczna pani.
Odwiedziliśmy Muzeum Rolnictwa. Dzięki dobrym sercom ludzi wsi Winna Chroły mieliśmy mnóstwo wrażeń. Była tam z nami absolwentka naszej szkoły Pani Wanda Ogrodnik. Zobaczyliśmy  w starej szkole – drewniany tornister, zeszyty, czarny globus, ławki były pomalowane na kolor zielony, oślą ławkę. Bardzo spodobały mi się wzory dawnych fartuszków z odpinanym kołnierzykiem, tarcze szkolne i odznaki wzorowego ucznia. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Wycieczka była bardzo interesująca :) :)

 

Kruche i piękne - przepisy

 

Stare ławki - zielone

 

 

 

 

 

01 maj 2012

Wywiad………….

Rozmowa została przeprowadzona z panią Joanną Sikorą dziennikarką pracującą w Radiu Białystok w dziale redakcji aktualności. Jest ona absolwentką prawa. Dziennikarstwo to jest pasja – to co się lubi. Radio istnieje od 65 lat. Bardzo dużo imprez objętych jest patronatem Polskiego Radia. W czasie rozmowy mieliśmy kontakt z Panią Ireną Spiczką, która opiekuje się referatem edycji tekstów. Pani Irena opiekuje się utworami poukładanymi w katalogach w sieci. Wszystkie katalogi mają swoje numery. Widzieliśmy taśmy z audycjami przegrane na płyty i stojące w piwnicy, gdzie jest odpowiednia temperatura i takie płyty są dożywotnie. Dziennikarz musi przygotować wiadomości, materiał i go zredagować. Zaczyna pracę o godzinie. 9:00. Najpierw jest spotkanie z wydawcą, potem wyrusza w teren, a wraca o godz. 13:00. zgrywać  dźwięki i zaczyna swoją pracę. Ma połączenia z Radiem Jard dział informacji. W radiu tworzone są filmy elektroniczne. Internet dostępny jest do godz. 21:00. Dziennikarze wrzucają wiadomości do komputera, opisują, układają muzykę. Jest też baza utworów, gdzie są wysyłane przez firmy fonograficzne, legalne. Jest odprowadzany ZAIKS od każdego utworu – płaci się za za prawa autorskie. Za każde wykorzystanie np. muzyki za każde 10 s. – opłata. Polskie Radio Białystok korzysta z Agencji PAP – Polska Agencja Prasowa. W tej sieci przechowywane są reportaże  sprzed 20 lat. Całą rozmowę z panią Joanną Sikorą nagrywano na dyktafon. Natomiast syn Pana Janusza Majewskiego Tomek nakręcał nas video kamerą. Dziennikarze podczas swojej pracy mają za zadanie szukać prawdy oraz sprawdzać każdy fakt dotyczący wywiadu.Ważną rolą w ich pracy jest sprawdzanie jakości nagrania: czy nie jest za cicho lub za głośno, poziom nagrania. Są dostępne darmowe programy do ściągnięcia muzyki. Tą muzykę mogą zmiksować a dźwięki można dobrać z fonoteki np: szum fal, odgłos jadącego samochodu.

25 kwi 2012

Rozmowa z Żywą Książką

23 kwietnia klasy IV – VI mojej szkoły odwiedzili Centrum im. Ludwika Zamenhofa, które mieści się na ul. Warszawskiej 19 w Białymstoku. Lekcja ta polegała na tym, że zamiast ,,książek” byli żywi ludzie np: Amazonka, Ksiądz ewangelicki, Muzułmanka, Białorusin, Osoba wychodząca z bezdomności, Niepijący alkoholik, Osoba niewidoma, Osoba na wózku, Czeczen, Tatar, Syryjczyk, Osoba czarnoskóra, Osoba z zaburzeniem jedzenia, Konwertytka, Głucha, Feministka, Psycholog, Rodzic dziecka niepełnosprawnego, Więzień, Siostra zakonna, Więziennik. W czasie tej lekcji otrzymaliśmy Karty Biblioteczne.
Była to to ciekawa lekcja :) :) :-) :-)

19 kwi 2012

Następny krok………

Po spotkaniu czwartkowym z Panem Piotrem zrobiłyśmy następny krok w projekcie. Razem z Panią Kasią Zawojską i Panią Kasią Andryszewską oraz resztą blogowiczów odwiedziliśmy wczoraj Polskie Radio Białystok przy ul. Świerkowej. Bardzo miła była Pani Joanna Sikora, która to nas oprowadzała i opowiadała ciekawe rzeczy na temat reportażów i wywiadów. My natomiast zadawałyśmy dużo różnych pytań :) :) :) :)

Co to znaczy SENTENCJA

Sentencja – mądra myśl, zdanie, mądrość życiowa :)

,,(. :) .) dobroć (. :) .) jest (. :) .) jak źródło, z którego im więcej wody wyczerpiesz, tym więcej ci jej napłynie:)”

Dla mnie być dobrym to znaczy, aby pomagać ludziom starszym. Być miłym. Trzeba wspierać ludzi w chorobie i być uczciwą wobec innych. Być dobrym człowiekiem to szanować wszystko co nas otacza, ludzi i przyrodę :) :)

17 kwi 2012

Jutro jedziemy do radia

Jutro jedziemy do radia. Będziemy zwiedzać radio, a od Pani redaktor Joanny Sikory dowiemy się, jak robić wywiady i reportaże. Wszystko to po to, żebyśmy się dobrze przygotowali do wywiadu z Panią Wandą. Do tego radia jedziemy z panią Kasią jej prywatnym samochodem.

Na polskim

Dziś na języku polskim pisaliśmy poprawkowy sprawdzian z części mowy. Na tym sprawdzianie było trzeba odmienić przez przypadki i napisać bezokoliczniki, nazwać części mowy i zrobić wiele innych rzeczy. Mam nadzieję, że tym razem mi się udało :)

css.php