Nasz Festiwal

Emoticons
Wydaje się, że dopiero co rozpoczynaliśmy przygodę „Szkołą z klasą” a tu powoli zmierzamy do finału….
1 czerwca 2015 r. miał miejsce nasz szkolny Festiwal 2.0.  Zaprezentowały się wszystkie grupy pod kierunkiem nauczycieli z Zespołu 2.0. Czego tam nie było…….Uczestnicy Festiwalu, czyli wszyscy uczniowie naszej szkoły, byli bardzo zainteresowani przygotowanymi dla nich zadaniami, z ciekawością oglądali gazetki, albumy, puzzle, układanki, gry dydaktyczne, dekoracje i inne prezentacje.

Wiele emocji towarzyszyło budowaniu lądownika marsjańskiego, a jeszcze więcej czynności jego zrzucania z wysokości i obserwacja, czy “kosmonauta” – było nim surowe jajko – przeżył ;) Większość wypłynęła ze skorupek, wzbudzając powszechną wesołość zebranych. Dzieciom bardzo podobały się gry, zarówno te interaktywne, jak i papierowe. Można było sprawdzić ile waży bocian, ile centymetrów mają jego rozłożone skrzydła a także ułożyć bocianie menu i zagrać w „ptasie” gry. Dzięki drugoklasistom sporo dowiedzieliśmy się o niedźwiedziach i to różnych ich gatunkach. Były puzzle, gry na learningapps, rozsypanki porządkujące wiedzę, a także opracowana przez dzieci prezentacja o czterech  gatunkach niedźwiedzi. Można było porównać wielkość swojej dłoni z niedźwiedzią łapą. Niezmiennie emocjonujący okazał się Kahoot i zawarte w nim fotograficzne zagadki (np. rozpoznawanie czy na zdjęciu jest skóra dłoni czy może skóra prosiaczka ;) Było też odkrywanie tajemnych kodów QR.  Z grupy zajmującej się UFoN-ami wystąpiła Hania z klasy IIIa, która brawurowo przestawiła swoją pasję do czytania, prezentując pokaźny stos przyniesionych z domu  książek skandynawskich autorów.  W tym samym czasie reszta naszych UFoN-ów prezentowała się w Warszawie na Festiwalu.
A tu będę zamieszczać relacje fotograficzne. Zaglądajcie :)

Zdjęcia

YouTube Preview Image

O Barbara Benisz

Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i zajęć komputerowych. Pracuję w szkole od..........wielu lat. Jestem z pokolenia, które w czasach swojej edukacji nie miało pojęcia, że istnieje coś takiego jak komputer. Może dlatego próbuję to teraz nadrobić ;) Moim zamierzeniem jest, aby uczniowie jak najczęściej wykorzystywali komputer i inne urządzenia do zdobywania wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań. Staram się ich do tego zachęcać, mając nadzieję, że kiedyś tak się stanie.
Ten wpis opublikowano w kategoriach: Szkoła z Klasą 2.0 - edycja 2014/15 z tagami: . Dodaj do zakładek ten link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge