Inspirujące teledyski

Teledysków jest wiele, a utworów muzycznych jest jeszcze więcej. Naszym zadaniem jest wybranie jednego, który nas inspiruje. Nie ukrywamy, że jest to zadanie trudne. Przyniosło nam sporo problemu i nie mogliśmy ograniczyć się do jednego.

Jako pierwszy chcieliśmy zaprezentować Wam filmik Tobiego Turnera, który w internecie jest szerzej znany jako Tobusus. Stworzył on coś naprawdę genialnego, nie chcemy Wam jednak sami zdradzać na czym polega geniusz tego materiału.
Uwaga: Wymagana znajomość języka angielskiego.

Naszym drugim wyborem jest jeden z świetnych filmików, które powstały dzięki duetowi: Sam Tsui & Kurt Schneider. Pomysłem na to video jest połączenie najbardziej znanych utworów minionego lata w jeden i doprawienie go ciekawym montarzem oraz odrobiną tańca. Wszystko to w wykonaniu Sama, którego umiejętności wokalne są nadzwyczajne.

Zapraszamy Was również na zobaczenie ich innych produkcji. Dysponują oni już całkiem sporą ilością coverów oraz kilka utworów oryginalnych.

I na koniec tej na pewno za krótkiej listy mamy dla Was coś od człowieka ukrywającego się pod pseudonimem Mystery Guitar Man, chociaż jego dowód osobisty twierdzi, że nazywa się Joe Penna. Jeśli o nim nie słyszeliście, to prawdopodobnie nie wiecie, co to jest youtube. Tworzy on tam filmiki od niepamiętnych czasów odznaczające się dużą ilością efektów specjalnych oraz muzyki. Niedawno przekroczył 200 filmów i na pewno zdziwilibyście się, patrzą na listę, rzeczy których użył do wytworzenia muzyki w swoich filmach. Od szczoteczki do zębów, przez kubek, gumkę recepturkę, wiertarkę, zabawki aż po kaktus. Mogliśmy go też zobaczyć będącego wielkości pudełka od zapałek… lub drapaczy chmur. Ma też na koncie 2 seriale internetowe oraz reklamy dla McDonalda.
Tym razem możemy zobaczyć filmik, który opiera się na dźwiękach wydawanych przez różnego rodzaju zegarki. Jest to też jeden z niewielu filmików, w którym możemy usłyszeć jego śpiew ( powiedzmy :P )

To wszystko na dziś. Mamy nadzieje, że spodobały Wam się zaproponowane przez nas filmiki oraz zapraszamy do ewentualnej dyskusji o nich w komentarzach.

 

Nasz TOP 10 reżyserów filmowych

1. Steven Spielberg – za serię filmów o Indianie Jonesie, „Szeregowiec Rayan” i „Faceci w Czerni”

Steven Spielberg Picture

2. James Cameron – „Titanic”

3. Robert Zemeckis – „Forrest Gump”

Robert Zemeckis

4. Andrzej Wajda – „Zemsta”

Andrzej Wajda

5. Darren Aronofsky – „Czarny Łabądź
Darren Aronofsky
6. Nicolas Winding Refn – „Drive”
Nicolas Winding Refn
 7.Brad Silberling – Miasto Aniołów
Brad Silberling
8.   Pedro Almodóvar – „Skóra, w której żyję
Pedro Almodóvar, 2008
9. Gore Verbinski – ” Piraci z Karaibów”
 Gore Verbinski

10. Woody Allen – m. in. „Wszystko gra”

Woody Allen w 2006 roku

Witajcie !

Cieszymy sie, że od tej pory mozemy byc juz z wami ,
Powoli realizujemy drugi moduł, dlatego tez juz za pare dni pojawi się nasza Top Lista .
Zapraszamy wszystkich do zapoznania sie z naszą ”wizją najlepszych reżyserów”
My zapoznamy sie z waszymi listami . Moze okaze się, ze mamy pare wspólnych typów.
Pozdrawiamy ;)