Jak to wszystko się zaczęło

Zaczynaliśmy jako uczniowie Szkolnego Koła Naukowego oraz uczniowie Akademii Uczniowskiej. Oczywiście jak co roku musieliśmy zrobić projekt naukowy. Jako ogólny temat projektu wytypowaliśmy temat „Fizyka w kuchni”. Z dziewczynami doszłyśmy do wniosku że ten temat nie jest dla nas ciekawy.  Dopiero po podzieleniu na zespoły projektowe znalazłyśmy tytul projektu:”Między zabawą a fizyką”. I tak to się dzieje do dziś. Na każdym SKN-ie ustalamy coraz to nowe rzeczy. Pierwsze pokazy w naszej szkole już się odbyły. Do prezentacji łącznie wykonałyśmy 10 doświadzczeń, z czego 6 o wodzie, 4 o gazach.

Postaram się niedługo oddać wam więcej szczegółów z przebiegu naszej pracy zespołowej. Na koniec zdjęcie jednego z naszych doświadczeń(wybierane losowo)

Do zobaczenia.

Cześć

Witamy na naszym blogu. Jesteśmy uczennicami Publicznego Gimnazjum nr 5 im. Ignacego Paderewskiego w Siedlcach. Chcemy pokazać wam przygotowanie naszych projektów oraz ich części.

W zespole jest nas 6: Dagmara, Dominika, Justyna, Magda, Marysia i Natalia. Postanowiłyśmy nazwać nasz ogólny projekt „Między zabawą a fizyką”. Podzieliliśmy się na dwa zespoły projektowe. W jednym Dominika, Marysia i Natalia, w drugim Dagmara, Justyna i Magda. Pierwszy zespół badał właściwości gazów, drugi wody. Efekty tych działań niedługo zobaczycie na naszym blogu.

Do zobaczenia poźniej.

Program

  • Akademia uczniowska

Szkoła

  • Publiczne Gimnazjum nr 5 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Siedlcach, Siedlce
  • Uczeń

Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 2252 razy

Lista blogów użytkownika

Komentarze

Wyszukiwarka

Informuj o wpisach


css.php