O mnie

Mieszkam i pracuję w Tychach. Jestem nauczycielem fizyki w Zespole Szkół Nr 1, w skład którego wchodzi LO, Technikum Ochrony Środowiska i gimnazjum. Uczę w każdej z tych szkół. Należę do szczęśliwców, ponieważ fizyka jest moją pasją a uczenie fizyki – wielkim wyzwaniem. Zatem, zawodowo zajmuję się tym co najbardziej lubię.

Zanim trafiłam do szkoły pracowałam w Instytucie Fizyki na Uniwersytecie Śląskim. Szkołą zainteresowałam się w czasie, gdy zaczęły chodzić do niej moje dzieci i powiedzmy, że wtedy szkoła wciągnęła mnie na dobre. Wydawało mi się, że mogę w niej wiele zmienić. Miałam tysiące pomysłów na naprawienie szkoły. Niedługo okazało się, że jest to fantazja. Nie mniej jednak tam gdzie to możliwe, staram się „robić swoje” i na szczęście nie tracę entuzjazmu. Organizuję w szkole wiele imprez edukacyjnych. Napisałam kilka szkolnym podręczników, między innymi o astronomii dla gimnazjalistów i o uczeniu fizyki z komputerem. Współpracuję z jednym z wydawnictw szkolnych nad internetowym kursem dla uczniów przygotowujących się do matury z fizyki. Od kilku lat korzystam z kursów CEO i bardzo je sobie cenię.

Poza pracą uwielbiam górskie wędrówki i jazdę na nartach. Przypuszczam, że polubię też blogi, gdyż po przeczytaniu wpisów na blogu Danusi Sterny, którą przy okazji serdecznie pozdrawiam, dochodzę do wniosku, że jest to świetny sposób na ciekawą rozmowę.

css.php