Już są WAKACJE !

 

Cześć ! Jak już wiecie trwają wakacje. Możemy sobie odpocząć od sprawdzianów,kartkówek,zadań domowych , czytanie lektur i … Korzystajcie z wakacji,bo po wakacjach znowu trzeba wracać do szkoły i pracy.

Życzę wam miłych i słonecznych wakacji żebyście poznali innych kolegów i koleżanek. ;)

Festiwal 2.0.

Ostatnio w naszej szkole odbył się festiwal 2.0. W pierwszej kolejności zebrały się wszystkie klasy, aby podzielić się na grupy. Potem musieliśmy odliczyć do dwóch.  Ja jednak miałem takie szczęście, że byłem  w grupie z Krystianem, Kubą, Marcinem, Wojtkiem, Natalią, Patrykiem, Tomkiem, Pauliną, Julią i Kubą. Na pierwszej lekcji trafiliśmy do pani z matematyki gdzie robiliśmy zadania za pomocą Kahoot. Następnie mieliśmy iść do pani z angielskiego gdzie układaliśmy taki wielki trójkąt ze słowami. Na końcu układaliśmy na korytarzu wieżę z gazet i udało nam się zwyciężyć! Ostatnim punktem były filmy, które kręciły klasy szóste. Wtedy zakończył się festiwal 2.0.

DSCF6327DSCF6354DSCF6355DSCF6356DSCF6357

 

(zdjęcia p. K. Bilek)

Zadania do wykonania

20 kwietnia 2016 roku na lekcji j.polskiego, z panią Barbarą Wardziak ,wyszliśmy na dwór. Dostaliśmy kartkę, na której napisane było 8 zadań do wykonania. Najpierw moja koleżanka musiała pobiec do Biblioteki Publicznej w Piasku, aby zobaczyć godziny otwarcia w środy. Następne zadanie było nieco trudniejsze, ponieważ musieliśmy policzyć stojaki  na rowery, umieszczone przed szkołą. Mieliśmy ubaw po pachy, zjeżdżając na szkolnej zjeżdżalni podczas wykonywania zadania trzeciego. Potem przechodziliśmy po drabinkach na rękach. Ponieważ nie zabraliśmy telefonu, następne zadanie było trudniejsze, lecz pani nam pomogła, bo zrobiła nam zdjęcie całej grupy w powietrzu, które mieliśmy wykonać. Przy szóstym  zadaniu rysowałam logo naszej drużyny. Siódme zadanie było łatwe: ,,Sprawdźcie , ile kosztuje Belvita”. W następnym zadaniu nie wykazałam się, ponieważ nie umiem rzucać do kosza, więc robili to Łukasz i Pati. Te zabawy bardzo mi się podobały, ponieważ na lekcji było trochę inaczej i ciekawiej. Uczyliśmy się później jak pisać sprawozdania.

Wakacje tuż tuż

Wakacje już praktycznie są wszyscy już mają spokój. Cieszę się bo będę miała pasek . Jade na dwa obozy taneczne i na wakacje z rodziną ( wsumie trzema rodzinami) do Włoch. Już nie musze słuchać w weekend

- Musisz się nauczyć!

Pozdrawiam  wszyskich uczniów.(-:

Już wakacje tuż, tuż…

Jak wiecie za niedługo wakacje. Oceny roczne już prawie są wystawione. Następny tydzień będziemy mieli luzik. Później będzie mieli koniec roku szkolnego. Niektórzy dostaną Świadectwo z paskiem , a nie którzy nie. A najlepszą rzeczą są wakacje. Wakacje są po to by odpocząć od nauki. Poznać wiele nowych rzeczy gdy gdzieś wyjeżdżamy za granicę na kilka dni. Ja jadę na wakacje do Niechorza, Międzywodzia i …. Napiszcie w komentarzach gdzie jedziecie na wakacje. Pozdrawiam ;)

Jak film z Pivota wrzucić na Youtube?

No właśnie. Legendy w Pivocie powstały a teraz trzeba coś zrobić, żeby można je było zobaczyć na Youtubie.

 1. Należy w Pivocie eksportować animację do pliku avi zapisując nazwę zgodną z legendą, którą przedstawialiście.
 2. Zmniejszyć jego wielkość do 40%.
 3. Otworzyć tę animację w programie do obróbki filmów -Movie Maker.
 4. Wstawić tytuł.
 5. Ściągnąć muzykę z Jamendo (pamiętać o licencjach!).
 6. Wstawić muzykę do filmu.
 7. Wstawić na końcu napisy: Reżyser i Ścieżka Dźwiękowa.
 8. Zmienić kolorystykę Tytułu, Reżyserii i Ścieżki Dźwiękowej na kolorystykę swojego filmu (nie zostawiać czarnego!)
 9. Zmienić rodzaj czcionki
 10. Zapisać film -> Plik->Zapisz Film-> Zalecane dla tego projektu.
 11. Zalogować się na pocztę Gmail
 12. Przesłać film na Youtube
 13. Wysłać do nauczyciela link do filmu z wpisem w wiadomości swojego imienia i nazwiska.

Powodzenia!

 

Najlepsza wycieczka na świecie!

Moja klasa i klasa 5b pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę do  Wisły. Weszliśmy na Trzy Kopce chodź nie było łatwo. Tam zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Po zejściu w górach mieliśmy grilla. Na drugi dzień mieliśmy różne atrakcje i zabawy. Po obiedzie spakowaliśmy się i Pani ogłosiła najlepszy porządek w domku. Później poszliśmy na rynek by sobie coś kupić albo bliskim . Szkoda ,że było tak krótko . Trzeba namówić Panią by zrobiła jeszcze raz taką wycieczkę w następnym roku. ;)

Olimpiada Matematyczno – Przyrodnicza!

Dzisiaj na drugiej lekcji była Olimpiada Matematyczno – Przyrodnicza. Była rywalizacja między klasami od 4 do 6 ,ale też  fajna zabawa. Było dużo śmiechu i przyjemności do wypełniania zadań. Pierwsze miejsce zajęła klasa 6b, drugie 4b a, trzecie miejsce klasa 6a. Dziękujemy bardzo Pani Katarzynie Bilek i Pani Annie Rybie za wspaniałą zabawę. Gratulujemy wszystkim uczniom za  udział w Olimpiadzie. ;)  ;)

Już zaraz wakacje dzień mamy też

Aside

JUŻ ZARAZ WAKACJE I DZIĘ MAMY

Nie moge się doczekać aż to się stanie koniec szkoły!!! Nie, że nie lubię szkoły, ale już się nie mogę doczekać tyle wolnego i nuda bez nauki. Ja musze przygotować coś takiego fajnego bo dzień matki i co mam zrobić macie jakiś pomysł?♥

Już się skończył !

Hejka !

W sobotę był piknik było fajnie. Dzieci z przedszkola występowały , a później klasy starsze. Dla uczniów była Wata Cukrowa , Popcorn i pyszne ciasta. Była też  Grochówka i chleb ze smalcem….. . Tańczyłam z Mają, Sylwią i Zuzią taniec Zumba którą tańczymy na przerwach w szkole. Nie było dmuchańców ,ale były zawody. Szkoda tylko , że był tak krótko ten Piknik.

Pozdrawiam ;)