Zakończenie roku szkolnego = początek wakacji!

Tak tak, my też wyczekujemy końca szkoły :) Na szczęście dzisiaj odbędzie się (i to w każdej szkole :D ) zakończenie roku szkolnego. Czy jesteśmy szczęśliwe? Hmm… zdania mamy podzielone ponieważ wkrótce będziemy szły do nowej szkoły – gimnazjum. :(

Życzymy Wam udanych i wesołych wakacji. Wypocznijcie dobrze i nabierzcie dużo sił przed nowym rokiem szkolnym :)

P.S – nie zapomnimy napisać na blogu o naszych wakacjach, także nie martwcie się  ;D

(źródło Grafika Google)

Wygrałyśmy, przegrać nie mogłyśmy!! :D :D

Wył.

Wciąż nie możemy w to uwierzyć! oto wiadomość z ostatniej chwili – nasz blog zdobył I miejsce w kategorii II (blog autorski) za „kreatywność, ciekawe ujęcie tematu, styl pisania, różnorodność poruszanych kwestii, nietypowe zainteresowania”.

A to jeszcze nie wszystko!

Zajęłyśmy  także III miejsce w kategorii Nagroda Publiczności. Za wszystkie oddane na nas głosy serdecznie dziękujemy!

Na koniec pragniemy gorąco podziękować wszystkim zwycięzcom i laureatom tego konkursu, a także całemu zespołowi „Szkoły z klasą 2.0″ oraz jury za wytypowanie naszego bloga :)

To normalnie niesamowite! Ze szczęścia chyba się popłaczemy ;)

(źródło: Grafika Google0

Głosujcie dalej!

Plebiscyt „Szkoły z klasą 2.0″ w toku… Pomożecie nam wygrać? Mamy nadzieję, że tak. ;) Chociaż jak narazie los nam się  uśmiecha, to mamy nadzieję, że z pomocą z waszej strony uda nam się osiągnąć sukces :)

Nasz blog powstał na przełomie marca/kwietnia. Od początku dbałyśmy, by wpisy były regularne. Pisałyśmy o wszystkim co wiązało się z TIK-iem (i cały czas piszemy, do wyczerpania pomysłów). Zawsze jak najszybciej odpowiemy na Wasze komentarze.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom, które oddały głosy na nasz blog. Życzymy powodzenia i szczęścia innym uczestnikom tego plebiscytu.

(źródło: Grafika Google)

Festiwal TIK-u za nami! :)

Wył.
Uff, ale się działo. :D To dzisiaj, w naszej szkole na sali gimnastycznej odbył się finał projektu „Szkoła  z klasą 2.0″.
Na początku wszyscy zebrani uczniowie i cała Rada Pedagogiczna, w tym nasza pani dyrektor pogratulowała nam przejścia do plebiscytu na najfajniejszy blog programu. Wszyscy uczcili to gorącymi brawami.
Później koło teatralne odegrało długaśną scenkę o technologi TIK (wraz z wielkim komputerem na środku). Najlepszy był jednak koniec tego festiwalu. nie uwierzycie! Do naszej szkoły przyjechał trójkolumnunowy, ogromny tort śmietankowy :D :D Ale było jedzenia :)
Z powodów technicznych nie możemy niestety pokazać Wam zdjęć. Obiecujemy jednak, że pojawią się jak najwcześniej :)

Drugi numer naszej gazetki szkolnej już gotowy! :)

Wył.

Pamiętacie, jak niedawno pokazywałyśmy Wam numer naszej gazetki szkolnej pt.  TIK-owa szkoła? Na pewno. :) Dzisiaj ukazał się kolejny i niestety ostatni już numer. :(

Oto i on: http://www.sp71.lodz.pl/main/main/news_539

Za kulisami…

Przy ułożeniu numerów pracowały klasy IV – VI. Wszyscy włożyli ogrom pracy i zaangażowania, aby numery były ciekawe i urzeczywistniały fakty zaistniałe w naszej szkole. Wywiady, ciekawostki, krzyżówki i rebusy to tylko niektóre artykuły z wielu. Mamy nadzieję, że nasz wysiłek nie poszedł na marne, a oba numery przyniosły Wam wiele rozrywki :D

Głosujcie na Nas! :)

Wył.

Juhuuu! Nasz blog został wytypowany do plebiscytu na najfajniejszy (Waszym zdaniem) blog. :) O co możemy prosić? prosimy Was oddajcie głos na nasz blog „Nasza klasa VIc”. Każdy głos się liczy!

Wchodząc na ten link: http://blogiceo.nq.pl/szkola2zero/?p=2401 po lewej stronie są nazwy blogów. nazwę naszego podałyśmy powyżej.

Z góry dziękujemy z oddane na Nas głosy :) Trzymajcie za Nas kciuki :D

P.S – Bardzo prosimy o głosy :D

(źródło Grafika Google)

Nasz kochany Librus :)

Ostatnio otrzymałyśmy bardzo miły komentarz z prośbą o dokładniejsze wyjaśnienie działania w naszej szkole Librusa. Już odpisujemy :)

Librus do naszej szkoły trafił na początku września ubiegłego roku. Od razu stał się ulubieńcem nauczycieli :D Obecnie bardzo przydaje się w wystawieniu ocen semestralnych. Dzięki specjalnym kontom – uczniowskim i dla rodziców sprawdzanie ocen to pestka. Na dodatek Librus podaje dni, w których nie było się na lekcjach (np. z powodu choroby). U nas ten e – dziennik ma jeszcze jeden wielki plus, a mianowicie pomoc w kontaktowaniu się z nauczycielami.

Mamy nadzieję, że pomogłyśmy. Pamiętajcie,że zawsze z przyjemnością (i jak najszybciej :D ) odpowiemy na Wasze komentarze. Do zobaczyska! :)

(źródło: Grafika Google)

My dajemy wy komentujecie! :)

Wył.

Kolejna seria naszych co-tygodniowych, świeżutkich porcji zdjęć. Przypominamy,że obróbki i pomniejszanie zdjęć wykonujemy w programie komputerowym – PhotoScape. Więcej informacji na jego temat znajdziecie w naszych wcześniejszych wpisach.

Temat naszych nowych zdjęć to: ‚Wiosna w pełni rozkwitła” i to dosłownie :)

(zdjęcia wykonała Asia)


TIK – czego nas nauczył?

Wielkimi krokami zbliżamy sie do końca pracy z programem „Szkoła z klasą 2 zero”. Jakie korzyści wpłynęły z tego projektu? Przede wszystkim:

 1. Nauczyliśmy się dobrze i bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu,
 2. Wiemy, że komputer nie jest tylko o to by grać, ale także służy jako pomocnik w rozwijaniu naszych pasji,
 3. Dzięki licznym debatom sprawiliśmy, że do naszej szkoły weszło wiele nowości:
 • zadania przez Internet
 • Librus – internetowy dziennik
 • tablice multimedialne zagościły w naszych klasach (wprawdzie nie we wszystkich, ale to się z czasem zmieni :D )

Dzięki TIK-owi wiele osób (w tym my z Agatą) odkryło zdolności informatyczne, o których wcześniej nie miałyśmy pojęcia :D

(źródło: Google Grafika)


Picasa-jeden z najlepszych programów graficznych

Chcemy wam teraz powiedzieć o kolejnym genialnym programie do obróbki zdjęć i tworzenia wygaszaczy ekranów. Można go pobrać za darmo z usług Google. Jest bardzo prosty w obsłudze i nie trzeba żadnych intrukcji aby z niego korzystać. Polecamy!
 • Program

 • Szkoła

  • Szkoła Podstawowa nr 71, Łódź
  • Uczeń
 • Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 1886 razy
 • Lista blogów użytkownika

 • Komentarze

 • Wyszukiwarka

 • Informuj o wpisach


 • css.php