Piwna z klasą 2.0

EURO 2012

Witamy kibiców!

Jak zapewne każdy z Was dobrze wie, Polska jest gospodarzem Euro 2012. Nasi uczniowie czynnie dopingują polską reprezentację. Wymalowane twarze, biało-czerwone szaliki, koszulki, czapki to teraz codzienny widok na szkolnym korytarzu. Trzymamy mocno kciuki za biało-czerwonych!

Czy Wy również kibicujecie naszym? Jak reprezentujecie polskich kibiców podczas Euro 2012? Czekamy na Wasze odpowiedzi!

Pozdrawiamy!

13 czerwca 2012 autor: dpapspig | Komentowanie nie jest możliwe

Drugi odcinek Piwna TV

Witajcie!

Klasa 2 gimnazjum pracuje nad drugim odcinkiem szkolnej telewizji – Piwna TV. Poznacie nowinki z naszej szkoły, oczywiście w języku angielskim! Każdy z uczniów przygotował własny program: wywiady, wujek dobra rada, moda, gry i muzyka!
My czekamy z niecierpliwością na kolejny odcinek PTV i poinformujemy Was, kiedy się pojawi.

Czy Wy także w szkołach macie własną telewizję? Czekamy na komentarze!

Pozdrawiamy!

13 czerwca 2012 autor: dpapspig | Komentowanie nie jest możliwe

Projekty gimnazjalne

Witamy po raz kolejny! :D

W najbliższym czasie odbędzie się pokaz projektów gimnazjalnych. Uczniowie na pewno zaskoczą nas swoją oryginalnością. Będą znakomicie przygotowani, a słuchacze dowiedzą się kolejnych ciekawych rzeczy ze świata nauki.Po pokazie znajdziecie wpis na naszym blogu z relacją z tego dnia.

Czy w Waszych szkołach odbyły się już takie pokazy czy czekacie z niecierpliwością tak jak my? Piszcie!

Pozdrawiamy!

13 czerwca 2012 autor: dpapspig | Komentowanie nie jest możliwe

Przygotowania do zakończenia roku szkolnego

Witamy ponownie!

Tradycyjnie, w naszej szkole, zakończenie roku szkolnego organizuje 3 klasa gimnazjum. Jest to zwyczaj pożegnania się ze szkoła już na zawsze, przed dalszą drogą w życiu. W tym roku, nasza klasa zdecydowała się przygotować pokaz multimedialny. Nie możemy zdradzić za dużo, gdyż ma być niespodzianka dla reszty naszej szkoły.Na pewno, po 29 czerwca, na stronie naszej szkoły: www.szkolapol-ang.pl znajdziecie zdjęcia w film z tego dnia.

Jak w Waszych szkołach żegnacie się z ostatnią klasą? Kto organizuje zakończenie roku? Piszcie!

Pozdrawiamy!

13 czerwca 2012 autor: dpapspig | Komentowanie nie jest możliwe

Czerwcowe wycieczki

Dzień dobry! To znowu my!

W zeszłym tygodniu, uczniowie naszej szkoły wybrali się na trzydniowe wycieczki. Maluchy szalały w całej Polsce, z kolei gimnazjum zawitało w Krakowie. Bawiliśmy się przednio, mimo deszczu i zachmurzonego nieba. Poznaliśmy historię tego magicznego miasta, które urzekło nas swoją autentycznością i wieloletnią tradycją.

Klasa 3 gimnazjum odwiedziła także Ogród Doświadczeń: www.ogroddoswiadczen.pl. Zapoznaliśmy się lepiej z fizyką i dostrzegliśmy w niej również tę rozrywkową część.

Czy Wy również zwiedzaliście ciekawe zakątki Polski? Jakie są Wasze odczucia? Czekamy na komentarze.

Pozdrawiamy!

13 czerwca 2012 autor: dpapspig | Komentowanie nie jest możliwe

Dzień Dziecka na Piwnej

Witamy po dłuższej nieobecności!

Przez ostatnie 2 tygodnie dużo się u nas działo. 2 czerwca odbyła się coroczna Spartakiada z okazji Dnia Dziecka. Wystartowaliśmy z naszą imprezą już o godz. 8.30, w salach gimnastycznych, występami uczniów klas 1-3 w ramach konkursu FUNNY MASK. O godz. 10.00 rozpoczęły się pod opieką nauczycieli gry, zabawy i różne konkursy, a także RODZINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ. Dla nowych uczniów przygotowaliśmy niespodziankę pt. „FIZYKA DLA SMYKA”. Jak zawsze odbyły się pokazy karate i naszej sekcji tanecznej. Piłkarze mogli sprawdzić swoje możliwości na „SIŁACZU-KOPACZU”, a pozostali uczestnicy zabawy na DMUCHANYM ZAMKU I ZJEŻDŻALNI. Rozgrzaliśmy się również przy grillowaniu kiełbasek i przy staropolskim bigosie.

Spartakiadę można uznać za udaną, mimo chłodnego powietrza i lekkiego deszczu. Zdjęcia są dostępne na naszej stronie internetowej: www.szkolapol-ang.pl

Czy u Was w szkole również odbywają się takie imprezy? Piszcie!

Pozdrawiamy!

13 czerwca 2012 autor: dpapspig | Komentowanie nie jest możliwe

Światłowód

Witamy wszystkich bardzo serdecznie!

Nasza szkoła może się pochwalić, że doprowadzono do niej symetryczny  światłowód o przepustowości 20 Mb/s  :D !!!
A jak u Was w szkołach to wygląda? Czekamy na Wasze odpowiedzi :)

Pozdrawiamy!

8 maja 2012 autor: dpapspig | 1 komentarz »

Laureaci i finaliści

Witajcie!

W poniedziałek, 16 kwietnia 2012 roku, odbyła się uroczystość wręczenia nagród i zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Gala miała miejsce w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu, przy ul. Solnej 12. Zaświadczenia wręczyła Pani Elżbieta Walkowiak, wielkopolski kurator oświaty, wraz z wojewodą wielkopolskim, Panem Piotrem Florkiem.

W etapie finałowym uczestniczyło siedmioro naszych uczniów, którzy zdobyli aż sześć tytułów laureata w tym podwójny tytuł „wywalczyła” Weronika Więcek.

Tytuł laureata zdobyli:

 • Weronika Więcek - Wojewódzki Konkurs Chemiczny,
 • Alicja Kowalska i Aleksander Horowski - Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego,
 • Paulina Waszak - Wojewódzki Konkurs Biologiczny,
 • Weronika Więcek - Wojewódzki Konkurs Fizyczny,
 • Arno Piederstorfer - Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego,
 • Krystyna Drewniak – Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego.
  Tytuł finalisty i 8 pkt. ułatwiających start do liceum zdobyli:

  • Jędrzej Młynarczyk i Olga Roloff
  • Michalina Matusiewicz i Maria Spychała-Kij .

  Tytuł laureata to zaszczytne wyróżnienie oraz 200 punktów premii zapewniającej wybór dowolnego liceum. Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy.

  Gratulujemy również tytułów finalisty uczennicom klas szóstych: Zuzannie Jedlińskiej, Konstancji Stanieckiej i Sandrze Jaworskiej.


16 kwietnia 2012 autor: dpapspig | Komentarzy: 3 »

T.I.K.? – TAK!

Witamy wszystkich bardzo serdecznie!

Od dziś, 16 kwietnia 2012 roku, wielu uczniów naszej szkoły bierze udział II Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „TIK?-TAK!”, który został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie.

Etap szkolny trwa do 20 kwietnia, później etap regionalny, który odbędzie się 8 maja. Finał już 17 maja podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

Wszystkim życzymy powodzenia!

16 kwietnia 2012 autor: dpapspig | 1 komentarz »

Święta, święta…

Witamy wszystkich bardzo serdecznie, a szczególnie uczniów 3 klasy gimnazjum. :) Przed nami ważne egzaminy, ale mamy nadzieję, że każdy z Was miał czas na odpoczynek w te święta. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego! Wesołego jajka, bogatego zajączka, a jutro mokrego dyngusa! :)

Pozdrawiamy!

8 kwietnia 2012 autor: dpapspig | 1 komentarz »
css.php