RSS Feed
 1. Jogging + siłownia = ZDROWIE klasa IIE i IC

  Maj 22, 2015 by Agnieszka

  Jogging:

  Według badań przeprowadzonych przez Stanford University School of Medicine, jogging jest skuteczny w zwiększaniu ludzkiej żywotności i zmniejszaniu efektu starzenia, z korzyścią dla układu sercowo-naczyniowego. Jogging jest przydatny do zwalczania otyłości i zachowania zdrowia. I jak tu nie biegać????

   

   

  klasa IC

   

   


 2. Debiut Venessy Graca na V Maratonie Opolskim! Gratulujemy:)

  Maj 21, 2015 by Agnieszka

  Oto krótka relacja z biegu: V Maraton Opolski, w tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba około 1500 biegaczy ! Jak wiadomo wziąć udział w Maratonie na dystansie 42 km mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, a ja swoje 18-ste urodziny obchodziłam parę tygodni temu, więc byłam najmłodszą uczestniczką. Trasa była bardzo ciężka, w tym dniu było zimno i wiał bardzo silny wiatr. W odpowiednich miejscach znajdowały się punkty odżywcze gdzie Wolontariusze podawali biegaczom wodę, izotoniki oraz banany. Meta była tuż obok Stawku Barlickiego. Uczestnicy biegu przyjechali również z takich miast jak Wrocław, Gdańsk, Katowice, Świnoujście, Warszawa i wiele innych oraz zza granicy. Do mety dobiegłam 226 w czasie 4:45:21. Był to dla mnie test sprawdzający samą siebie, swoje możliwości. Nic nie przebije uczucia przekroczenia Mety po tak wielkim wysiłku fizycznym. Biegam amatorsko od 4 lat, a Maraton był od zawsze moim marzeniem, ciesze się, że mogłam je w końcu spełnić i co najważniejsze, że dałam radę ukończyć cały dystans 42 km! To był mój Pierwszy Maraton, ale z pewnością nie ostatni:)


 3. ID poprawia tężyznę fizyczną.

  Maj 14, 2015 by Agnieszka

  Im cieplej tym więcej nas poza szkołą. Tym razem klasa ID wybrała się na siłownię w parku przy Odrze.

   

   


 4. Konkurs „Krokomierz – piechotą do zdrowia” zakończony.

  Maj 14, 2015 by Agnieszka

  Konkurs „Krokomierz – piechotą do zdrowia” zakończony. Przebyliście wspólnie 22749,41 km. Wynik ten będziemy pobijać w przyszłym roku. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!!! Mam jednocześnie nadzieję, że będziecie dalej tak aktywni na co dzień jak byliście w trakcie trwania konkursu. Nagrodą dla pierwszych miejsc jest jeden dzień bez lekcji do wykorzystania na kino, teatr… itp.
  Oto wyniki:
  Klasy pierwsze:
  I miejsce – klasa IC (6043,96 km)
  II miejsce – klasa IE (5999,48 km)
  III miejsce – klasa ID (1841,51 km)   Bieganie_w_zimie_–_jak_należy_się_ubrac
  IV miejsce – klasa IA (1232,68 km)
  V miejsce – klasa IF (1006,51 km)
  VI miejsce – klasa IB (756,05 km)

  Klasy drugie:
  I miejsce – klasa IIE (3591,59 km)
  II miejsce – klasa IID (694,03 km)
  III miejsce – klasa IIB (487,36 km)
  IV miejsce – klasa IIA (473,8 km)
  V miejsce – klasa IIF (392,7 km)
  VI miejsce – klasa IIC (229,74 km)


 5. Zajęcia poza szkołą:) klasa IC

  Maj 14, 2015 by Agnieszka

  Tak, tak!  jeszcze więcej lekcji poza szkołą:) Łączymy rolki i nordic walking – dla każdego coś dobrego. Serdecznie polecam takie zajęcia.

   

   


 6. „Mecz siatkówki nauczyciele, uczniowie, absolwenci” oraz speed-ball dla wszystkich – LAS cz.2

  Kwiecień 30, 2015 by Agnieszka

   

  Lokalna Akcja Sportowa cz. 2:)

  Podobnie jak przed rokiem z okazji dnia  otwartego naszej szkoły zorganizowaliśmy mecz siatkówki, w którym wzięli udział nasi absolwenci, uczniowie oraz nauczyciele wf. W meczu wzięło udział 16 osób.  Gra była bardzo zacięta, a zawodnicy walczyli o każdy punkt. Młodzież gimnazjalna odwiedzająca naszą szkołę mogła spróbować swoich sił w nowej na Opolszczyźnie dyscyplinie jaką jest speed-ball. Gra ta cieszyła się dużym zainteresowaniem, co nas bardzo cieczy.

  Gorąco dziękujemy niemal 400 uczniom gimnazjów (wraz z przyjaciółmi), którzy zdecydowali się nas odwiedzić 24 kwietnia 2015 r. podczas Dnia Otwartych Drzwi w V LO.

  Wiemy, że zawitali do nas uczniowie niemal wszystkich gimnazjów – publicznych i niepublicznych – działających na terenie miasta Opola, a szczególnie PG1, PG 4, PG 5, PG 7, PG 8 i PG TAK, jak i tegoroczni trzecioklasiści z gimnazjów z Biadacza, Brzegu, Chróściny Opolskiej, Czarnowąs, Dąbrowy Niemodlińskiej, Dębskiej Kuźni, Dobrodzienia, Dobrzenia Wielkiego, Grodkowa, Izbicka, Gogolina, Kędzierzyna-Koźla, Kolonowskiego, Komprachcic, Krapkowic, Kup, Leśnicy, Lewina Brzeskiego, Łambinowic, Niemodlina, Ozimka, Olesna, Prószkowa, Przywór, Starych Siołkowic, Strzelec Opolskich, Szymiszowa, Tarnowa Opolskiego, Tułowic, Turawy, Walców, Zagwiździa, Zawadzkiego, Zdzieszowic, Zębowic, oraz Żelaznej.

      


 7. Zajęcia poza szkołą: rolki i nordic walking

  Kwiecień 15, 2015 by Agnieszka

  W ramach zadania do wyboru intensyfikujemy zajęcia poza szkołą i między innymi klasa IIE wzięła na wf swoje rolki, a uczniowie nie mający swoich rolek zamiast jeździć/chodziła z kijami do nordic walking. Tereny jakie odwiedziliśmy to ścieżka przy kanale Młynówka, potem wzdłuż Odry do ścieżki zdrowia i z powrotem:) Pogoda dopisywała tak jak humory także zajęcia poza szkołą uważam za udane.