„Sam jestem sobie sterem”, czyli Kuźniar z nieco innej perspektywy…

Posted by juliettk in Bez kategorii | 3 Comments

Nie będę ukrywać, że część z nas poszła tam, by uniknąć matmy. Kto nie wolałby przejść się Francuską w eleganckim ubraniu i zasiąść majestatycznie w pierwszym rzędzie  w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej niż słuchać o dwusiecznych w trójkącie? Dlatego właśnie nasza kilkunastoosobowa grupka tak chętnie wybrała się na to spotkanie. I to nie byle jakie  – spotkanie z Jarosławem Kuźniarem,  prezenterem telewizyjnym i radiowym.
Będąc w sali pół godziny za wcześnie, z niecierpliwością wyczekiwaliśmy przybycia głównego gościa. Cały czas zastanawiałam się, czy będzie wyglądał tak, jak w telewizji,  czyli, mówiąc szczerze – nie najlepiej. Nagle otworzyły się drzwi i na salę wszedł młodo wyglądający, przystojny mężczyzna. Nie w garniturze, a wygodnych spodniach i jaskrawej koszulce.  Przywitał się, zwracając się do nas per „dzieci”, czym wywołał niemałe oburzenie wśród zgromadzonych.
Całe spotkanie przebiegło w niezwykle zabawnej i luźnej atmosferze.  Pan Kuźniar odpowiadał wyczerpująco na każde pytanie, dzięki czemu nikt nie czuł się pominięty. Mówił o samodzielności, determinacji i ciężkiej pracy, ale przyznał również, że nie wie, czym by się zajmował,  gdyby nie był radiowcem. Stwierdził, że w życiu każdego człowieka nadchodzi moment, w którym stajemy się pewni, co chcemy robić w przyszłości.
Myślę, że spotkanie z Jarosławem Kuźniarem nie było tylko kolejnym sposobem na zwolnienie się z lekcji. Wspólnie odnaleźliśmy odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań oraz poznaliśmy słabe i mocne strony pracy radiowca. Chętnie powtórzymy ten eksperyment ;)

Prawdziwe oblicze Jarosława Kuźniara

Posted by msoshko in Bez kategorii | Leave a comment

27 marca 2014 roku wraz z moimi kolegami z warsztatów medialnych wybraliśmy się na wykład Jarosława Kuźniara. Prelekcja odbyła się w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie, a tematem był życiorys dziennikarza, choć nie zapomniał wspomnieć o kilku wskazówkach dla przyszłych zainteresowanych tych zawodem.
Do sali weszliśmy kilka minut wcześniej, niż planowaliśmy, więc mieliśmy chwilę, aby porozmawiać z uczniami z innych szkół o ich przeczuciach a propos tego, jakim człowiekiem jest nasz wykładowca prywatnie.
Punktualnie o 11.00 do sali wszedł dziennikarz. Przedstawił się i zaczął żartować, aby rozluźnić atmosferę. Zaprosił kilka osób do biurka, zaproponował, abyśmy mówili do niego po imieniu, ponieważ nie czuje się jeszcze staro. Rozmawiał z nami na wiele tematów. Kolegę z naszego liceum poprosił o przygotowanie przeglądu sportowego, a następnie udzielił mu kilka wskazówek na przyszłość.
Wykład miał trwać 1,5 godziny. Całe szczęście Kuźniar znalazł dla nas więcej czasu i wykład przedłużył się do ponad 2. godzin. Uczniowie z naszej szkoły byli najbardziej zadowoleni z tego wyjścia, ponieważ byliśmy jedyną grupą z Warszawy i nigdzie się nie spieszyliśmy, więc po wyjściu innych grup mogliśmy swobodnie rozmawiać z dziennikarzem i zadawać mu wiele pytań, na które z wielką chęcią odpowiadał. Pod koniec naszego spotkania zadałam pytanie, czy będzie można przyjść na jego wykład do WSPS, a on ku mojemu zaskoczeniu odpowiedział, że bardzo nas zaprasza i będzie to dla niego zaszczyt gościć tak młodych i inteligentnych ludzi.
Chciałabym, abyśmy częściej mieli możliwość wyjścia poza mury szkoły i porozmawiania z tak ciekawymi i zdolnymi ludźmi.

Cześć!

Posted by msoshko in Bez kategorii | 3 Comments

Cześć!

Nazywamy się Anastazja, Julia i Paulina. Jesteśmy uczennicami XXXV LO im. Bolesława Prusa. Nasz blog został założony, ponieważ jest ”dopełnieniem” naszej szkolnej gazetki pt. ”Spectator”. Pod spodem znajdziecie link do pierwszego numeru. Postaramy się na bieżąco informować Was o tym, co się dzieje w naszej szkole oraz poza jej murami. Mamy nadzieję, że będziecie czytać nasze wpisy z przyjemnością. ;)

Pozdrawiamy, Dziewczyny

http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/spectator/13/11/1/