Prawdziwe oblicze Jarosława Kuźniara

Posted by msoshko in Bez kategorii | Leave a comment

27 marca 2014 roku wraz z moimi kolegami z warsztatów medialnych wybraliśmy się na wykład Jarosława Kuźniara. Prelekcja odbyła się w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie, a tematem był życiorys dziennikarza, choć nie zapomniał wspomnieć o kilku wskazówkach dla przyszłych zainteresowanych tych zawodem.
Do sali weszliśmy kilka minut wcześniej, niż planowaliśmy, więc mieliśmy chwilę, aby porozmawiać z uczniami z innych szkół o ich przeczuciach a propos tego, jakim człowiekiem jest nasz wykładowca prywatnie.
Punktualnie o 11.00 do sali wszedł dziennikarz. Przedstawił się i zaczął żartować, aby rozluźnić atmosferę. Zaprosił kilka osób do biurka, zaproponował, abyśmy mówili do niego po imieniu, ponieważ nie czuje się jeszcze staro. Rozmawiał z nami na wiele tematów. Kolegę z naszego liceum poprosił o przygotowanie przeglądu sportowego, a następnie udzielił mu kilka wskazówek na przyszłość.
Wykład miał trwać 1,5 godziny. Całe szczęście Kuźniar znalazł dla nas więcej czasu i wykład przedłużył się do ponad 2. godzin. Uczniowie z naszej szkoły byli najbardziej zadowoleni z tego wyjścia, ponieważ byliśmy jedyną grupą z Warszawy i nigdzie się nie spieszyliśmy, więc po wyjściu innych grup mogliśmy swobodnie rozmawiać z dziennikarzem i zadawać mu wiele pytań, na które z wielką chęcią odpowiadał. Pod koniec naszego spotkania zadałam pytanie, czy będzie można przyjść na jego wykład do WSPS, a on ku mojemu zaskoczeniu odpowiedział, że bardzo nas zaprasza i będzie to dla niego zaszczyt gościć tak młodych i inteligentnych ludzi.
Chciałabym, abyśmy częściej mieli możliwość wyjścia poza mury szkoły i porozmawiania z tak ciekawymi i zdolnymi ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge