Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego w ramach programu „Włącz się. Młodzi i media”

Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego

w ramach programu   „Włącz się. Młodzi i media”

I. DANE O SZKOLE

1. Zespół Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych

2. Sienkiewicza 1, 62 – 600 Koło

3. Wielkopolska

 

II. INFORMACJE O PROJEKCIE

Podróżniczki. Tytuł projektu wybrałyśmy ze względu na kierunek kształcenia i pasję podróżowania. Chciałyśmy po prostu zachęcić wszystkich do odwiedzania ciekawych zakątków świata i oczywiście utrwalania wycieczek w postaci ciekawych zdjęć czy filmów.

Imię i nazwisko opiekuna projektu: Monika Dudek

Imiona i nazwiska uczniów– uczestników projektu:

Klasa 3 Technikum Obsługi Turystycznej – Nikola Kaźmierczak, Patrycja Konarska, Katarzyna Dobrzyńska i Natalia Bystrzycka.

Promocja turystyki wszelakiej poprzez nasze porady i zdjęcia z różnych zakątków świata to cel naszego projektu. Zdobywałyśmy je na prywatnych wycieczkach i praktykach, stąd wiele śmiesznych fotografii. Zachęcamy do obejrzenia naszych podróży na blogu. Prowadziłyśmy wspomnianego bloga, aby upamiętnić cenne chwile i przy okazji promować podróżowanie różnymi środkami lokomocji, mniej ekonomicznie i na sportowo-rowerem :) . Naszym najistotniejszym działaniem była reklama kierunku kształcenia w Zespole Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych w Kole, czyli technikum obsługi turystyki, zorganizowanie spotkań klasowych o charakterze turystycznym i udowodnienie, że praca w charakterze pilota wycieczek może być także realizacją własnych pasji.

Głównie na zajęciach dodatkowych, ale i czasami na historii i społeczeństwie mówiłyśmy kolegom z klasy, gdzie warto pojechać, co należy zobaczyć, by być bogatszym o wiedzę potrzebną na egzaminie potwierdzającym nasze kwalifikacje zawodowe.  Poza tym uczyłyśmy się, jak należy publikować teksty w Internecie, jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Przygotowywałyśmy ciekawe zagadki dla blogerów.

Ciekawym doświadczeniem było fotografowanie i na nim głównie się skupiłyśmy. Filmy to nie wszystko, fotografia nadal stanowi dla nas atrakcyjne hobby. Chciałyśmy, aby nasze zdjęcia były profesjonalne i zachęcały do podróżowania, szczególnie po Polsce. Poza tym zajęłyśmy się redagowaniem dzienników-reportaży z podróży i praktyk zawodowych, które umieszczałyśmy oczywiście na naszym blogu: https://blogiceo.nq.pl/podrozezycia/przykladowa-strona/

W realizacji działań pomogli nam szefowie i pracownicy firm, w których mieliśmy okazję odbywać praktykę, kolski „Ekonomik”, który zorganizował świetne wyjazdy i oczywiście opiekun grupy, Pani Monika Dudek, która wiecznie dokonywała korekty bloga i miała do nas anielską cierpliwość :)

Odwiedziłyśmy zatem Szczecin, Poznań, Kraków, Chorwację, Grecję, Hiszpanię i wiele innych miejsc. Pracowałyśmy!!! Oczywiście jako wirtualny pilot wycieczek turystycznych na naszym blogu, jako recepcjonistki, kelnerki i oczywiście obsługa hotelowa na praktykach. Po godzinach robiłyśmy zdjęcia i pisałyśmy teksty na bloga.

Czego się nauczyłyśmy? Że podróże naprawdę kształcą i warto kolekcjonować wspomnienia i dzielić się nimi z innymi. Warto promować Polskę, bo oferuje wiele pięknych miejsc wartych zwiedzenia. Przy okazji, nauczyłyśmy się pisać artykuły, robić zdjęcia oraz poprawnie powoływać się na inne źródła informacji. Mimo nieuniknionych zgrzytów, nauczyłyśmy się pracować w grupie i prowadzić bloga.

Finałem naszego projektu jest fotoreportaż, który pomogła nam zmontować koleżanka z klasy, Ania Zakrocka.

Czego się dowiedziałyśmy o sobie? Że nasz blog musi być atrakcyjny, skoro ma tak liczne grono odwiedzin…, prawie 2,5 tysiąca… . Pozytywne wypowiedzi odwiedzających nasz blog utwierdził nas w przekonaniu, że warto go prowadzić. Poza tym publikowałyśmy nasze poczynania na stronie naszej szkoły. Wreszcie możemy jasno powiedzieć, że kochamy podróże i pracę w zawodzie technik obsługi turystyki. To najlepsze, co nas spotkało. Połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Niestety nie udało nam się zrealizować finałowej wycieczki klasowej, ale nic straconego! Może w przyszłym roku, tak na rozluźnienie przed maturą :)

Wycieczka szlakiem pamięci- akcja „Światełko dla Armii Krajowej”

Szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie dnia, interesujesz się historią? Świetnym pomysłem będzie wzięcie udziału w akcji „Światełko dla Armii Krajowej”. Jest to okazja do poznania historii AK ,a także do zwiedzenia Warszawy.

images8338f093fb23865fcea99129012164d1„Inauguracja akcji „Światełko dla Armii Krajowej” rozpocznie się jutro o godzinie 10:00 przy tablicy upamiętniającej Akcję pod Arsenałem, na ul. Długiej 52, w Warszawie.

Następnie, o godzinie 11:00 zaplanowano sesję naukowa pt. „Kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich młodego pokolenia, poprzez właściwą formę przekazu etosu Polskiego Państwa Podziemnego” w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie (pl. Bankowy 1).

O godzinie 14:00 odbędzie się uroczystość złożenia wieńców i wiązanek kwiatów przed pomnikiem gen. Stefana Roweckiego „Grota” (ul. Fryderyka Chopina). O 14:30 zaplanowano oddanie hołdu przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego (ul. Jana Matejki).

Wieczorem, o godzinie godz. 18:30 rozpocznie się koncert patriotyczny w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Teatrze Polskim w Warszawie (ul. Kazimierza Karasia 2).

Msza św. w intencji poległych oraz żyjących żołnierzy Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, odbędzie się w najbliższą niedzielę, 19 lutego o 10:00.

14 lutego 2017 r. przypada 75. rocznica utworzenia Armii Krajowej – największej organizacji zbrojnej Polskiego Państwa Podziemnego.”

Zbiór ciekawostek : Francja, Hiszpania, Grecja

                                                            CIEKAWOSTKI

Francja
a) Między godziną 12.30 a 14.30 jest czas przerwy w pracy. W tym czasie nieczynne są nawet urzędy i sklepy.
b) Uważa się, że to z Francji wywodzi się zwyczaj „Prima aprilis” obchodzony 1 kwietnia.
c) Kino miało swój początek we Francji.
d) Na powitanie Francuzi całują się w policzki, zazwyczaj 2 lub 4 razy, zależnie od regionu. Zwyczaj ten panuje nawet wśród dalszych znajomych.

Hiszpania
a) Kraj ten zamieszkuje około 45 000 Polaków.
b) Nazwa Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, co oznacza: ziemia królików.
c) Taksówki w Hiszpanii oznaczone są zielonym światłem na dachu.
d) Hiszpanie wymyślili mopa i beret.

Grecja
a) Machanie otwarta dłonią uznawane jest za zniewagę.
b) Mieszkańcy tego kraju jedzą najwięcej na świecie sera feta.
c) Grecja ma jeden z najniższych wskaźników rozwodów w Unii Europejskiej.
d) Motto kraju : „Wolność albo śmierć”.

L’effort qu’on fait pour être heureux n’est jamais perdu – Francja

Francja – państwo, którego część metropolitarna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach.
Stolica : Paryż
Waluta : Euro

L’effort qu’on fait pour être heureux n’est jamais perdu -Wysiłek, który wykonujemy by być szczęśliwym nigdy nie jest stracony

Co Warto zwiedzić ?:)

1. Wieża eiffla
1

2. Katedra Notre-Dame des Doms w Awinionie
2

3. Łuk Triumfalny w Paryżu
3

4. Zamek Monte Christo
4

…No dejes para mañana lo que puedas hacer…. – Hiszpania

No dejes para mañana lo que puedas hacer. – Co masz robić jutro, zrób dziś.

Hiszpania – państwo w Europie Południowej, największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.
Waluta : Euro
Stolica : Madryt

Co warto zobaczyć ? :)

 1. Akwedukt w Segowii
  1

  2. Alkazar w Sewilli
  2

  3. Casa Milà
  3

  4. Sagrada Família
  4

  5. Generalife – ogrody i pałac letni
  5

Kochające serce zawsze jest młode. – Grecja

GRECJA – kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami, Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią od północy, oraz Turcją od wschodu.

 • Stolica : Ateny
 • Waluta : euro

  Co warto zwiedzić ?

  1. Akropol – wzgórze w centrum Aten
   2. Świątynia na część Bogini Ateny Nike
   3. Partenon – świątynia Ateny
   4. Agora – rynek
   5. Stadion Kalimarmaro
   1 2 3 4 5

Zimowe krajobrazy

Mimo iż temperatura na zewnątrz nie zachęca do wychodzenia z domu to wciąż kochamy zimę „dlaczego?”,odpowiedź jest banalnie prosta. Zimę to prawdziwa artystka ,potrafi stworzyć  bajkowe  krajobrazy, szyby przyozdabia przepięknymi wzorami, pokrywa świat idealną bielą, czaruje kształtami śnieżynek, z których każda jest niepowtarzalna, zapewnia wiele zabawy szczególnie dla najmłodszych. Jednym słowem jest wyjątkowa. jest to również świetna pora na podróże, w górach zimową porą można się zakochać. W naszej okolicy zima również wygląda pięknie. Oto parę zdjęć dla potwierdzenia :) 16144153_941078462689945_772031360_n16176071_941075822690209_719580460_n16176183_941075819356876_299231824_n