Top 10 reżyserów

 1. Roman Polański
 2. Quentin Tarantino
 3. Tim Burton
 4. Michael Apted
 5. Peter Weir
 6. F. Gary Gray
 7. Frank Darabont
 8. Tony Giglio
 9. Jean-Jacques Annaud
 10. Dorota Kędzierzawska

Wyżej wymienieni reżyserowie zaimponowali nam w tworzeniu filmów o niebanalnej fabule. Akcja ich dzieł zawsze trzyma odbiorcę w napięciu, oraz niepewności. Kulminacyjny moment utworu filmowego zazwyczaj pojawia się w końcowych fragmencie dzieła, co wzbudza w adresacie niezwykłe zaskoczenie. Dobór aktorów dokonany przez powyższych reżyserów, także odegrał niezwykle istotną role w ich pozytywnej ocenie. Artyści zostali dopasowani perfekcyjnie.

Polscy reżyserzy, Roman Polański i Dorota Kędzierzawska, zostali przez nas docenieni. Ich praca jest godna pochwały, ze względu na docenienie polskiego kina. Roman Polański w swoich filmach porusza kwestie dotyczące polskości, a do swoich dzieł angażuje polskich aktorów, których stara pokazać się z jak najlepszej strony. Niejednokrotnie udowodnili, że ,,nasi” artyści zasługują na miano zawodowców.

2 thoughts on “Top 10 reżyserów

 1. Fajny TopTen – muszę przyznać, że Polański na pierwszym miejscu mnie zaskoczył (osobiście nie jestem fanem). Muszę się jednak przyczepić :)
  Zdanie „Kulminacyjny moment utworu filmowego zazwyczaj pojawia się w końcowych fragmencie dzieła” jest chyba nieco bez sensu – to tak, jakby napisać, że na końcu zawsze jest koniec…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge