PIŁKA NOŻNA HALOWA CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 24 listopada nasza szkoła była gospodarzem rejonowych zawodów w piłce nożnej halowej chłopców. W turnieju udział wzięły 3 drużyny. Nasi mali piłkarze wygrali pokonując SP Sikórz 5-0 i SP Proboszczewice 7-2 uzyskali awans na zawody powiatowe.

Wspomniane zawody powiatowe odbyły się 2 grudnia 2015roku w Gąbinie. W finale powiatowym wzięło udział 6 szkół. Nasi chłopcy okazali się bezkonkurencyjni i wygrali wszystkie swoje mecze. W fazie grupowej pokonaliśmy rówieśników z Duninowa i Radzanowa. W meczu półfinałowym pokonaliśmy gospodarzy turnieju natomiast w wielkim finale wygraliśmy 3-0 z SP Siecień 3-0.

W turnieju finałowym chłopcy zagrali znakomicie tracąc tylko jedną bramkę. Zostaliśmy mistrzami powiatu w piłce nożnej halowej chłopców szkół podstawowych w roku szkolnym 2015/2016.

Skład Mistrzowskiej drużyny:

 1. Mateusz Mrowiński
 2. Tomasz Witkowski
 3. Sebastian Czapliński
 4. Jakub Dudkiewicz
 5. Jakub Jabłoński
 6. Patryk Sobczak
 7. Wiktor Witkowski
 8. Kamil Targaszewski
 9. Dawid Rokicki
 10. Kacper Marcinkowski
 11. Michał Redel
 12. Wiktor Nowak
 13. Kacper Witkowski

BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2015r.-  ta data przejdzie do historii naszego miasta jako wyjątkowe, wielkie sportowe wydarzenie na cześć Niepodległej Polski. O godz. 13.30 po Mszy Świętej ponad 300 mieszkańców rozpoczęło III BIEG NIEPODLEGŁOŚCI po ulicach naszego miasta.

Pomysł zrodził się w naszej szkole w 2013 podczas spotkania szkolnej ekipy programu „Wf z klasą”.  Zapałem do zorganizowania tak ogromnej patriotycznej i zarazem sportowej akcji zaraziliśmy wielu naszych Przyjaciół. Wyzwanie przyjęli z wielką radością i powagą: Burmistrz Miasta i Gminy Drobin, Stowarzyszenie Kultury i Sportu PEGAZ, Zakłady Mięsne Olewnik, Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Rekreacji w Drobinie i inni. Bieg Niepodległości jest imprezą cykliczną i upamiętnia rocznice odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Linię startu i mety przekroczyło wielu naszych uczniów, nauczycieli, pracowników i ich rodzin. Po zakończonym Biegu na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek, był czas na wspólną integrację i zdjęcie.

Idea była równie piękna jak widok uczestników ulicznego biegu w białych i czerwonych koszulkach –radosnych i dumnych obywateli naszego miasta i kraju. Tu znów nie liczyło się zwycięstwo, lecz wspólne przeżywanie. Jesteśmy przekonani, że każdy uczestnik z dumą spogląda na pamiątkowy dyplom otrzymany za udział w biegu i myśli… ”Do zobaczenia na biało-czerwonej trasie za rok”.

SPORTOWY OKRĄGŁY STÓŁ

Do debaty szkolnej przygotowywaliśmy się podczas zajęć wychowania fizycznego od początku roku szkolnego, ponieważ nasza szkolą jest dużą placówką do której uczęszcza spora grupa dzieci. Uczniowie wypisali swoje postulaty i spostrzeżenia a nauczyciele opracowali pytania oraz zadania którymi się zajmiemy.

Sportowy Okrągły Stół odbył się pod koniec października 2015 roku. W spotkaniu uczestniczyli:

 1. Pan Wicedyrektor Krzysztof Tafliński
 2. Nauczyciele wychowania fizycznego – Ewa Kisielewska, Hubert Krysztofiak i Bartłomiej Weresiński
 3. Delegacje klas IV-VI szkoły podstawowej.

Continue reading