SOS inaczej

Dnia 04 listopada 2015r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie odbyło się pewne wydarzenie.A mianowicie, zawitał do Nas pewien gość pan Paweł Czapiewski, polski lekkoatleta średniodystansowiec, medalista mistrzostw świata i halowy mistrz Europy. Osiągnięcia, którymi może się chwalić nasz uznany lokalny sportowiec, to m.in.: III miejsce w biegu na 800m Mistrzostwa Świata w Edmonton (2001), IV miejsce na Igrzyskach Dobrej Woli (2001), VI miejsce Halowe Mistrzostwa Świata w Lizbonie (2001), halowe mistrzostwo europy Wiedeń 2002, dwukrotny zwycięzca superligi PE (2001,2007), trzykrotnie zajmował III miejsce (800m- 2002, 1500m-2002, 2005), sześciokrotny Mistrz Polski (800m- 1998,2001,2005,2007 i 2008, 1500m- 2002), trzykrotny halowy Mistrz Polski. Do dziś rekordzista Polski w biegu na 800m. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, jak ważnym jest dbanie o swoje zdrowie i kondycję. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że aktywne uczestnictwo polskiej młodzieży szkolnej w lekcjach wychowania fizycznego pozostawia wiele do życzenia. A przecież wiadomo, iż wpływ działalności sportowej na dzieci i młodzież jest bardzo ważny, ze względu na jej psychiczne uwarunkowania oraz osobowość. Zgodnie ze starym powiedzeniem: Ruch jest życiem-życie jest ruchem, staramy się zarazić młodzież myśleniem, iż każda aktywność fizyczna jest dobra, a np. bieganie, które preferuje nasz gość jest idealnym początkiem. Bieganie, ma same korzyści, biegać można wszędzie, na ulicach, w parkach, lasach, o każdej porze roku, biegać każdy może, sam lub w towarzystwie, bieganie poprawia nam samopoczucie i kondycję, a co najważniejsze, nie pochłania żadnych środków finansowych.Nasz gość pomagał nam zaszczepić schemat myślowy „WF jest fajny”, na WF można wszystko, nikt nie każe siedzieć w ławce i pisać, uczyć się regułek, wzorów, czytać lektur, co oczywiście też jest ważne można odreagować, można „poszaleć”, zrelaksować się, a przy okazji nauczyć się jak dbać o siebie, co zrobić aby wyglądać i czuć się dobrze, aby jak najdłużej żyć świadomie w pełnym zdrowiu. Zachęcamy do wszelakiej aktywności, może znany ktoś, z tak małej miejscowości, kto osiągnął tak dużo pokaże dzieciakom Warto, naprawdę Warto, ruszać się i dbać o siebie. teraz czekamy na relację od naszych odbiorców, na sugestie zmian, na propozycje. Pamiętajcie kochani, my jesteśmy otwarci, czekamy aż wy otworzycie się na nas.

Pozdrawiamy Polna :)
2015-11-04 12.03.10

2015-11-04 12.07.09

2015-11-04 12.09.17

2015-11-04 12.11.58

2015-11-04 12.35.51

DSC_0190

DSC_0193

DSC_0197

DSC_0199

DSC_0201

DSC_0211

3 thoughts on “SOS inaczej

 1. WITAJCIE,
  nazywam się Izabela Pakuła i jestem Lokalnym Liderem programu WF z Klasą. Jestem z Bytomia woj. śląskie. W programie jestem od II edycji i z przyjemnością śledzę ciekawe wpisy w blogosferze.
  Zaciekawił mnie Wasz opis SOS’u zwłaszcza, że zaprosiliście na niego pana Pawła Czapiewskiego. Rany…to idol moich młodzieńczych lat. Pamiętam jego starty na 800m, które oglądałam z zaciekawieniem w TV i te mocne końcówki…
  Aż Wam zazdroszczę takiego gościa na swojej debacie.

  Pewnie otrzymaliście już zaproszenie od zespołu WF z Klasą na ZIMOWĄ OLIMPIADĘ POMYSŁÓW, którą mam przyjemność współorganizować. Ta olimpiada to spotkanie uczniów, nauczycieli ale również osobowości sportowych.
  Z przyjemnością gościlibyśmy pana Pawła Czapiewskiego 17 grudnia na Zimowej Olimpiadzie Pomysłów w Bytomiu.
  Skoro posiadacie kontakt do pana Czapiewskiego, to może moglibyście zapytać go w moim imieniu czy zechciałby być naszym gościem honorowym. Jeśli potrzeba oficjalnego pisma od Zespołu WF z Klasą i pani Aleksandry Saczuk to myślę, że jestem w stanie się tym zająć.
  Bardzo mi zależy, podaję swojego maila i proszę o odzew z Waszej strony
  izabela.pakula@lider.ceo.org.pl

  pozdrawiam Iza Pakuła, SP23 Bytom, https://blogiceo.nq.pl/aktywnisp23bytom/

 2. Spotkanie stało się idealnym punktem wyjścia do organizacji debaty :)
  Cieszę się, że udało Wam się zaaranżować spotkanie z mistrzem. Z relacji wynika, że Pan Paweł przedstawił młodzieży zalety biegania. Być może udzielił młodym jeszcze jakiś dodatkowych rad odnośnie treningów biegacza, warto je dopisać!

  Pamiętajcie, że celem debaty jest wybranie zadań semestralnych na podstawie wniosków i postulatów z dyskusji na temat sportowego życia szkoły. Zależy Nam, aby swój głos zabrało w tej sprawie jak najwięcej uczniów. Czekam na dalsze wpisy dotyczące realizacji Sportowego Okrągłego Stołu.

  Poniżej przesyłam Wam wzorcowe SOS-y. Ich organizatorami są nauczyciele, którzy tak jak Wy, kontynuują program:
  http://blogiceo.nq.pl/trojkazory/2015/10/29/obrady-sportowego-okraglego-stolu-zakonczono/
  http://blogiceo.nq.pl/mojasredniaszkola/2015/10/01/1-pazdziernik-2015r-no-i-debata-sos-juz-za-nami/

  W razie pytań służę pomocą,
  Zuzanna Machalska
  Wf z Klasą

  • Wszystko jest w toku, tylko ja obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim, które się niestety przedłuża :( , obiecuję, że tylko jak wrócę do pracy nadrobię zaległości. Wiem, że odbyło się już spotkanie młodzieży szkolnej wraz z Samorządem Uczniowskim, na którym debatowali, młodzież wolała tę formę, ponieważ czują większą swobodę, jak tylko wrócę będzie podsumowanie wszystkich pomysłów. Pozdrawiam Aneta z Polnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge