Ciekawostki ze świata natury.

Najbrzydsze zwierzę świata 

Najbrzydszym psem świata jest grzywacz chiński —-Enwood ma szereg dolegliwości : problemy skórne. częściowo bezwładny język i oczy niemal zakryte skórą

Najmniejszy kameleon świata

Odkryto mini-kameleona czyli najmniejszego gada na świecie. jest niewiele większy od główki  zapałki.

.

Największy kot świata 
Największy kot na świecie ma 1,2metra długości i ma na imię Stewie.Do tej pory świat nie widział większego kota. Stewie jest największy. – A do tego bardzo łagodny i sympatyczny – twierdzą zgodnie jego właściciele.
Najładniejszy ptak świata
Samiec należący do gatunku kwezal herbowy jest uważany za najpiękniejszego ptaka na świecie. Zamieszkuje południowy Meksyk i kraje Ameryki Środkowej. Był czczony przez Azteków i Majów jako symbol piękna i umiłowania wolności.
Największe zwierzę świata
Płetwal błękitny
Największe zwierze w historii całej ziemi. Nigdy wcześniej nie było większego organizmu żywego, niż te walenie.
Osiąga on do 33 metrów długości i waży nawet 90 ton!
Najmniejszy koń na świecie 
Einstein – tak nazywa się niesamowity źrebak z farmy w Barnstead. Tuż po urodzeniu miał zaledwie 35 cm wzrostu i ważył 2,7 kg. – Od 20 lat zajmujemy się tym, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałam – mówi Judy Smith, właścicielka farmy.
Największy pies świata 
Największym psem świata jest Gigant George, czyli Gigantyczy Jerzy, pochodzący z Arizony. Mierzy on 1 metr i 9 cm w kłębie, czyli od łopatek do podłoża, 2 metry i 20 cm od nosa do końca ogona oraz waży 111 kg!
Najmniejszy wąż świata 
Leptotyphlops carlae, najmniejszy wąż świata, znaleziony na Karaibach.Ma 10,1 cm
Informacje zebrał Kacper C.

 

Dodaj komentarz