Kolorowe śniadanie

DSCN0258W tym tygodniu do naszej szkoły przyjechał kucharz – Pan Marcin. W ramach zajęć lekcyjnych, wraz z klasą 3c, mieliśmy z nim spotkanie.DSCN0267Kucharz opowiadał o sposobach dobrego odżywiania się oraz o tym, jaki wpływ na nasz organizm ma jedzenie. Dowiedzieliśmy się, że bardzo ważnym posiłkiem dla ludzkiego ciała jest śniadanie, ponieważ organizm z samego rana potrzebuje dużo energii. Wartościowe jedzenie (np. owoców, warzyw, białka) daje nam siłę i chęć do zabaw z przyjaciółmi, a nasz mózg jest bardziej wytężony i lepiej pracuje. Kiedy natomiast zjemy lub wypijemy coś niezdrowego i mało wartościowego (np. chipsy, frytki, napoje gazowane) stajemy się leniwi, śpiący.

DSCN0291Po wykładzie Pana Marcina zakasaliśmy rękawy i wzięliśmy się do pracy!Mięliśmy okazję samodzielnie wykonać zdrowe i pyszne kanapki. Każdy mógł skomponować swoją własną kanapkę. Do wyboru były dwa rodzaje chleba- pszenny i wieloziarnisty oraz różne warzywa.

DSCN0272DSCN0271DSCN0279DSCN0277Poza kanapkami mogliśmy także, przy użyciu wyciskarki do soków, samodzielnie zrobić, a następnie wypić bardzo zdrowy i pyszny sok wieloowocowy.Kucharz powiedział nam jak najwłaściwiej obierać marchewki, by pozostało w nich jak najwięcej witamin.

DSCN0299DSCN0297DSCN0280DSCN0276Spotkanie było pouczające, a sposób prowadzenia zajęć często bardzo ciekawy.

Martyna Janiszewska

DSCN0260DSCN0258DSCN0259

 

5 Responses to Kolorowe śniadanie

  1. katarzyna.mrzyglockazso2wejherowo.pl says:

    Fajny pomysł. Zdrowe odżywianie jest ważne. Wasze kanapki są piękne

  2. Bardzo ciekawa lekcja. Samodzielnie wykonane zdrowe kanapki smakowały wyśmienicie.
    Pozdrawiam
    http://blogiceo.nq.pl/przyroda/

  3. Maja says:

    Świetne zajęcia, kanapki wyglądają pysznie.
    http://blogiceo.nq.pl/przyroda/
    Maja ostatnio opublikował…Czytamy i odkrywamy!My Profile

Dodaj komentarz