"Słowem, Gestem, Ruchem" |

Program

  • Młodzi Aktywiści Prezydencji

Szkoła

  • Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II, Sztum
  • Uczeń

Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 7396 razy

Informuj o wpisach


sty/12

9

Scena gotowa!

Witam wszystkich.

Dziś skończyliśmy montowanie sceny do wystawienia „mitu o Europie” w formie spektaklu pacynkowego. Do zrobienia zostały tylko głowy pacynek i ścieżka dźwiękowa. Praca wrze, dwórki Europy ćwiczą tańce, my zajmujemy się sprawami technicznymi, Pani Karzarnowicz dopracowuje scenariusz. Czas przedstawienia się zbliża, lecz wcześniej pojedziemy odwiedzić naszych kolegów i koleżanki z Uśnic.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie Dawid :)

Brak tagów

sty/12

8

Scena :)

Pozdrawiam wszystkich MAP-owiczów w Nowym Roku.

Wielkimi krokami zbliża się moment kulminacyjny naszej pracy.

Scenariusz przedstawienia gotowy. W czwartek montowaliśmy scenę z kartonów od lodówek. Nie zabrakło kolumn jońskich. Dwórki Europy uczą się tańców :)

W poniedziałek wyślemy zdjęcia pomalowanej sceny i w późniejszym czasie pacynek. Przepraszam, że piszę dopiero teraz, ale miałem problem z internetem.

Pozdrawiam Dawid Trybański.

Brak tagów

Witajcie nauczyciele i koledzy oraz koordynatorzy z CEO!

Zapach i nastrój świąt unosi się u nas na głównym holu. Chodzą kolędnicy, śmierć bardzo groźna, śpiewamy kolędy, łamiemy sie opłatkiem, obdarowujemy upominkami. Życzymy wszystkim wspaniałych, miejmy nadzieję, śnieżnych Świąt.

Anastazja, Dawid, Ala, Marta, Kasia, Kaja

Brak tagów

gru/11

19

Festiwalowe emocje…

Od kilku godzin siedzimy w czytelni lub biegamy do pracowni informatycznej i próbujemy realizować zadania festiwalu. Dzień zaczęliśmy przed Urzędem Miasta i Gminy Sztum przed którym pan burmistrz i pani wiceburmistrz złożyli życzenia dla kolegów z Chorwacji. Było wietrznie i zimno co utrudniało nagłośnienie. Część z nas tworzy pocztówkę, Dawid wojuje z filmem. Ala, Kasia, Marta wytężają umysł przy pytaniach konkursowych. Fajna zabawa jest przy montowaniu prezentacji państw. Uf uf uf ale jest festiwalowo! .

Pozdrawiamy. :)

Brak tagów

gru/11

6

Debata młodzieżowa

2 grudnia w Starostwie Powiatowym w Sztumie odbyła się debata młodzieżowa poświęcona programowi rozwoju powiatu sztumskiego do 2015r.

Gospodarzem debaty była Młodzieżowa Grupa Działania (MGD).

Honorowymi gośćmi byli Pan senator Leszek Czarnobaj, starosta W. Cymes i burmistrz L.Tabor.

Zaproszenie przyjęła też Pani Kasia Zieman z Polskiego Stowarzyszenia Projektów Młodzieżowych, która zareklamowała kartę euro 26.

Włodarze miasta są pełni optymizmu, jeżeli chodzi o perspektywy rozwoju powiatu i gminy. Wiele zależy jednak od wydarzeń w UE, gdyż część funduszy pochodzi ze środków unijnych. Nasza gmina jest typowo rolniczą leżącą w rozwidleniu Wisły. Perspektywy związane są z agroturystyką i Pętlą Żuławską.

MGD pod koniec spotkania podsumowała konkurs wiedzy o państwie. Nagrody wręczali zaproszeni goście.

Ps. Dlaczego występują trudności z umieszczeniem zdjęć na stronie?

Dawid i Kaja

Brak tagów

lis/11

29

Krótki mecz:)

Dziś o 13:30 rozegraliśmy mecz drużyn mieszanych (uczniowie gimnazjum + uczniowie ośrodka szkolno-wychowawczego z Uśnic). Spotkanie zakończyło się remisem i słodkim poczęstunkiem. Zawodnikami byli nasi sportowcy, a my MAP-owicze stanowiliśmy obsługę. Przed meczem odbywał się godzinny trening, ale znalazł się też czas na „wygłupy”. Za każdym razem gdy się spotykamy nasi goście spontanicznie okazują swoją sympatię do nas. Wspominamy sobie nasze trzydniowe zawody w czasie olimpiady specjalnej hokeja halowego z roku 2010r.

Na gorąco umieszczamy zdjęcia z meczu i treningu.

Pozdrawiam Dawid Trybański.

Brak tagów

lis/11

28

Wieńce adwentowe

W piątek późnym popołudniem, my MAP-owicze razem ze szkolnym kołem Caritas wykonywaliśmy wieńce adwentowe, które sprzedawaliśmy w kościołach. Część wieńców zawieziemy do Uśnic i Barcic.

Brak tagów

lis/11

22

Akcja nakrętki

Przez ostatnie dwa tygodnie trwała gorąca akcja zbierania plastikowych nakrętek. Nasz zespół MAP wspierał Szkolne Koło Caritas. W szkole w kilku miejscach pojawiły się przygotowane przez nas kolorowe kartony. Na nasz apel chętnie odpowiedzieli uczniowie i nauczyciele. Nakrętki przekazaliśmy do kościoła św. Anny w Sztumie. Zbiórka miała pomóc zebrać środki na protezę dla chorego nastolatka. Od wczoraj zbieramy pieniądze dla młodszego kolegi z sąsiedniej gminy. Zmaga się on z chorobą onkologiczną. Nie mogliśmy zostać obojętni. Nasze pieniądze zasilą konto Stowarzyszenia, które powstało w Starym Targu. Pozdrawiamy wszystkich MAP-owiczów. Obiecujemy, że skomentujemy wasze dokonania.

Dawid,Michał,Marta,Kasia,Kinga,Anastazja.

Brak tagów

lis/11

16

10.11

W przeddzień Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole wieczornica okolicznościowa. Przybyło wielu gości. Obok przedstawicieli władz zaproszenie przyjęli członkowie Związku Sybiraków, Kombatantów i Inwalidów Wojennych oraz Związku Emerytów. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnych mediów.

Nasza grupa zapraszała do obejrzenia wystawy ” Od Niepodległej do Prezydencji”. Tworzą ją 4 tablice. Jej wykonanie sprawiło nam wiele radości. Zestaw barw polskich oraz państw unijnych świetnie się komponują. Na tablicach przygotowaliśmy kalendarium, sylwetki czołowych polityków odpowiedzialnych za prezydencję, czyli przez prezydenta B. Komorowskiego, J. Buzka, premiera D. Tuska i M. Dowgielewicza.

Brak tagów

Grupy mieszane wolontariuszy ze szkół średnich, podstawowych i gimnazjalnych uczestniczyły 22 października 2011 w Koncercie Charytatywnym z okazji VIII KAMPANII „Hospicjum to też Życie”. Wszystkie szkoły zaprezentowały program artystyczny. Wcześniej przygotowano prace literackie, plastyczne, fotograficzne. Odbyła się także loteria fantowa i licytacja prac artystycznych. W tym dniu młodzież obsługiwała kawiarenkę. Na „imprezę” przybyło wielu gości wśród nich koordynator ogólnopolskich działań wolontariackich ks. dr Piotr Krakowiak. Młodzież odpowiedziała na prośbę Stowarzyszenia „Dar Serca” w Sztumie, któremu przewodniczy pani Krystyna Szafrańska. Nie zawiedli goście, ale również widzowie. Największa sala w mieście pękała w szwach. Podczas tego spotkania zainicjowaliśmy sadzenie żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei”. Udział naszej młodzieży jest cząstką naszego projektu, w którym zajmiemy się współpracą z dziećmi w ośrodkach szkolno-wychowawczych. Po kwestach w parafiach i podczas koncertu zebrano 8 tys. zł.

W sobotę, 29 października przed siedzibą stowarzyszenia „Dar Serca” zasadziliśmy dziesiątki żonkili

Brak tagów

Older posts >>

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php