Wycieczka do Narodowego Banku Polskiego :D

Wczoraj, 16.05.2013r. byliśmy w Narodowym Banku Polskim w oddziale w Gdańsku. Dowiedzieliśmy się tam dużo nowych i interesujących rzeczy. Widzieliśmy jak sprawdzić czy banknoty nie są fałszywe, jak powstają pieniądze i jak docierają do banku. Widzieliśmy sztabkę złota. Była strasznie ciężka :( . Na koniec dostaliśmy dużo ciekawych rzeczy. Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy. Po 2 godzinach musieliśmy już wracać do domu.

Życzenia powielkanocne ; D

Z powodu zimy panującej za oknem w czasie świąt Wielkanocnych niestety je przespałyśmy i zapomniałyśmy napisać życzenia ; D Robimy to teraz i życzymy wszystkim ciepłej pogodnej wiosny i ukończenia projektu :)

Nasza ankieta :)

Ankieta na temat produktu

Metryczka
Płeć : kobieta mężczyzna
wiek……

1. Jak często kupuje pan/pani ciasta i torty na różne okazje?
a) Raz w miesiącu
b) Raz na jakiś czas
c) Raz w roku

2. Czym kieruje się pan/pani przy wyborze tortów?
a) ceną
b) smakiem
c) oryginalnym wyglądem

3. Ile byłby/aby pan/pani w stanie zapłacić za 1 kg ciasta?
a) 10 – 20 zł
b) 21 – 30 zł
c) 31 – 40 zł

4. Skąd pan/pani czerpie wiedzę na temat nowych produktów?
a) z Internetu
b) z ulotek reklamowych
c) z telewizji

Wybór banku ; )

Przed dokonaniem wyboru banku, który będzie obsługiwał konto naszej firmy złożyliśmy wizytę w oddziale Kaszubskiego Banku Spółdzielczego w Redzie. Dowiedzieliśmy się, jak założyć rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy, jakie opłaty wiążą się z prowadzeniem przez bank takiego rachunku oraz jakie możliwości daje przedsiębiorcy założenie rachunku (np. przelewy internetowe).
Obejrzeliśmy także prezentację multimedialną na temat konta młodzieżowego ŻAK/JUNIOR. Fajnie jest mieć swoją kartę płatniczą i dostęp do obsługi konta przez internet.
Wybraliśmy ten bank dla naszej spółki, ponieważ oferuje bezpłatne prowadzenie konta dla firmy oraz ma dogodne godziny otwarcia, a także jest blisko siedziby firmy

Biznesplan ; P

Podstawą założenia każdej działalności gospodarczej jest biznesplan. Poniżej zamieszczamy schemat biznesplanu oraz jak krok po kroku założyć jednoosobową FIRMĘ.

Biznesplan- jest to plan przedsięwzięcia gospodarczego. Musi zawierać:
• Krótkie wprowadzenie,
• Opis firmy (nazwa, adres siedziby, rejon działalności itp. ),
• Charakterystyka produktu lub usługi,
• Analiza rynku,
• Marketing,
• Analiza SWOT,
• Analiza finansowa (kapitał, przychód, zyski itp.).
• Załączniki.

1) Musimy zarejestrować działalność w urzędzie gminy. Tam wypełniamy wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Potrzebujemy tylko dowód osobisty. Opłata za wpis wynosi 120zł i będziemy na niego czekać do 14 dni.
2) Następnie zgłaszamy działalność w urzędzie statystycznym. Potrzebujemy dowód osobisty i oryginał wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Tam wypełniamy kolejny formularz i czekamy około 14 dni na nadanie numeru REGON.
3) O rozpoczęciu działalności musimy poinformować urząd skarbowy. Tam zabieramy ze sobą dowód osobisty, kopie zaświadczenia o dokonaniu wpisu do ewidencji działalności oraz zaświadczenie o nadaniu numeru REGON. Przed odwiedzeniem urzędu skarbowego musimy zdecydować czy będziemy płatnikami podatku VAT.
4) Zgłaszamy działalność w miejscowym oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Potrzebujemy te same dokumenty co w urzędzie skarbowym.
Kiedy wszystkie formalności w urzędach zostaną załatwione, przechodzimy do nieco przyjemniejszych czynności:
5) Musimy wyrobić pieczątkę firmy. Na pieczątce powinna się znaleźć nazwa firmy, imię i nazwisko właściciela, adres, numery NIP i REGON oraz numer telefonu.
6) Zakładamy konto w banku. Podczas wyboru banku mamy całkowitą dowolność. Warto jednak zwrócić uwagę na oprocentowanie, możliwość zaciągania kredytów czy opłat za prowadzenie konta. Do założenia potrzebujemy te same dokumenty co do ZUS oraz pieczątkę.
7) Na koniec musimy oznaczyć siedzibę firmy. Każdy przedsiębiorca musi powiesić tablicę informacyjną na budynku (lub posesji), w którym jego firma ma siedzibę.

Nasza firma ; 3

Firma nosi nazwę „Pralinkolandia”. Jest to spółka jawna. Przedmiotem działalności firmy jest produkcja tortów i ciast w oryginalnych kształtach, ich sprzedaż na terenie kraju i za granicą oraz przyjmowanie zamówień na torty i ciasta. Nasza spółka zajmuje się wyrobami cukierniczymi. Oferujemy pieczenie ciast i tortów na szczególne okazje i w różnych kształtach, np. na chrzciny tort w kształcie becika, na komunię tort w kształcie książki oraz wiele innych. Sprzedajemy gotowe ciasta na terenie kraju i za granicą. Przyjmujemy zamówienia od osób prywatnych i firm poprze stronę internetową oraz telefonicznie.
Naszą działalność rozpoczęliśmy 04.03. 2013 r. Zapraszamy do komentowania naszych wpisów!