PÓKI POLSKA ŻYJE W NAS |

Program

  • Opowiem ci o wolnej Polsce

Szkoła

  • Liceum Ogólnokształcące w Sobótce, Sobótka
  • Uczeń

Odwiedziny

  • Stronę odwiedzono: 3596 razy

Informuj o wpisach


kwi/12

21

Zwiastun

Kolejny fragment tym razem zwiastun filmu :

http://www.youtube.com/watch?v=lpc4DJr1DaI&feature=youtu.be

Mam nadzieję, że się spodoba. Tymczasem my przerywamy pracę, oby odpocząć na wycieczce klasowej…
Po przyjeździe ze stolicy, zajmiemy się dalszą pracą nad prezentacją :)

Brak tagów

kwi/12

20

Fragment filmu :)

Po wielu staraniach nie udało nam się umieścić fragmentów na blogu, ale od czego mamy YouTube
Więc o to link do fragmentu o kle niedźwiedzia
http://www.youtube.com/watch?v=Gm7t2y2HCEE&feature=youtu.be

Brak tagów

kwi/12

17

Święta :)

Przez okres świąteczny przerwaliśmy przygotowania do projektu, zregenerowaliśmy siły. .. więc zabieramy się do dalszych działań.
Wybraliśmy już fragment, który będzie naszym zwiastunem. Musimy poddać go dalszej obróbce a następnie wysłać”)

Brak tagów

mar/12

25

Praca praca praca….:)

Co to najważniejsze zostało wykonane.  Nasz spec od obróbki filmu pociął go i złożył w całość. Teraz czeka nas dopracowanie szczegółów, umieszczenie zdjęć,muzyki oraz innych materiałów, których umieszczenie omówimy na najbliższym spotkaniu w tym tyg.

Bardzo ucieszyliśmy się na wieść o tym że zostaliśmy zaproszeni do Warszawy, po zapoznaniu z harmonogramem z niecierpliwością odliczamy dni do wyjazdu. :)

Brak tagów

Pan Roman Graczyk urodził się 25 maja 1928 r  na Wołyniu w Koloni Rejtanów. Był bardzo żywym i ciekawskim dzieckiem.  Miał 9 lat kiedy został wywieziony z rodziną na Syberie.  Jako najstarszy pomagał ojcu w obowiązkach, jakie czekały ich w tajdze, a mianowicie zadaniem jego rodziny było opiekowanie się końmi, które transportowały drewno do rzeki. Po powrocie z Syberii, zaciągnął się do Wojska Polskiego. Obecnie mieszka we Wrocławiu.

Babcia Katarzyna była osadniczką wojskową. Prowadziła gospodę, gdzie stołowały się przechodzące tamtędy wojska. Gospoda umożliwiła jej prowadzenie działalności szpiegowskiej – była agentką gen. Hallera .Wkrótce została złapana i poddana straszliwym torturą m.in. została żywcem zakopana do ziemi, w szpitalu wojskowym długo odzyskiwała siły. Była posiadaczką odznaczenia wojskowego. Wywieziona wraz z rodzina na Syberie, po powrocie do Wrocławia została potrącona przez samochód. Zmarła na skutek odniesionych obrażeń.

Ojciec był żołnierzem wojskowym, m.in. zaciągnął się do Wojska Polskiego, uczestniczył w Bitwie Warszawskiej. Został osadnikiem wojskowym, otrzymał ziemie w Koloni Rejtanów. Tam poznał swoją przyszła żonę.

Matka Genowefa po mężu Graczyk. Była bardzo chorowitą kobietą. Zmarła na Syberii niedługo po tym jak urodziła kolejne dziecko.

Brak tagów

sty/12

20

Cięcie filmu;/

Przez te dwie wizyty u p. Graczyka nagrał się spory materiał, który trzeba było skrócić  i część usunąć . Było to dla nas bardzo trudne ponieważ wydawało nam się ,że wszystko jest ważne i wszystko powinno się tam znajdować;)

Brak tagów

sty/12

20

Druga wizyta u p.Graczyka

Druga wizyta odbyła się w listopadzie,była wizytą uzupełniającą;D

Brak tagów

sty/12

20

Pierwsza wizyta u p.Graczyka

Był to piątek, bardzo zdenerwowane pojechałyśmy do p. Graczyka na wywiad.

Zestresowane zadawałyśmy pytania z dzieciństwa, deportacji na Sybir i powrotu na ziemie ojczyste czyli do Wrocławia;)

Nasze wrażenia

Byłyśmy bardzo miło zaskoczone, że pan miał tak wiele do przekazania. Podczas wywiadu wprowadzał wiele bardzo ciekawych dygresji , które są bardzo przydatnymi informacjamii.  Pan zna bardzo wiele obcojęzycznych nazw i ma bogata wiedze geograficzną. W wypowiedziach posługuje się dużą ilością cytatów. „Uwielbia kwiaty, a kwiaty go kochają” jak twierdzi zamiłowanie do roślin odziedziczył po babci. Wypowiedzi pana Graczyka nie tylko  opierały się  na wydarzeniach związanych z ludźmi, pan opowiadał nam szereg ciekawostek związanych z przyrodą w tajdze.

Uważamy, że tego typu spotkania czy wywiady są odstępstwem od typowej podręcznikowej nauki w szkołach, są historią widzianą i słyszaną na własne oczy i uszy bohatera wywiadu.

Mimo wszystko wywiad się udał:D

Brak tagów

Blog prowadzimy w cztery osoby. Przedstawię każdą po kolei,krótką charakterystyką.

1.

Nazywam się Gosia. Mam siedemnaście lat i uczę się w Liceum Ogólnokształcącym. Jestem wysoką blondynką o niebieskich oczach.

Moim zdaniem jestem skromnym człowiekiem. Ambitnie dążę do wcześniej postawionych sobie celów. Interesuje mnie biologia, uwielbiam spędzać czas na uczeniu się jej. Jestem otwarta na świat, lubię pomagać ludziom i uszczęśliwiać każdą chwilę zwierzętom.

Najbardziej cenie u ludzi szczerość i poświęcenie.

Moimi największymi wadami są: lenistwo ,upartość i bałaganiarstwo . Gdy postawię sobie jakiś cel, za wszelką cenę chcę go zrealizować.

Uwielbiam wszelkiego rodzaju wycieczki. Bardzo lubię spotykać się ze znajomymi Przy nich naprawdę czuję się swobodnie i mogę pozwolić sobie na różne szaleństwa. Słucham różnego typu muzyki zależnie od  humoru. Moją pasją są konie, z którymi spędzam dużo czasu. Bez nich życie dla mnie nie miałoby sensu. Również pasjonuje mnie fotografia i historia mojej rodziny.

Uważam, że udało mi się przedstawić mnie w obiektywnym świetle.:)

2.Jestem Kasia. Chodzę do 2F. Mam ciemne włosy i niebieskie oczy ;))
Lubię jeździć na rowerze, czytać książki i słuchać muzyki.
Nie lubię McDonald’a, wiszących spodni i blond włosów.

3.Nazywam się Agnieszka. Jestem małym skrzatem o zielonych oczach. Chodzę do Liceum Ogólnokształcącego w Sobótce. Jestem wielką gadułą… kto mnie zna, ten wie,że nigdy się nie zamykam. Uwielbiam się śmiać i spędzać miło czas wraz ze znajomymi. Nie lubię nudy i rutyny… w moim życiu zawsze musi coś się dziać. Jestem człowiekiem żywiołowym. Lubię dalekie wycieczki i wędrówki po górach. Uwielbiam siatkówkę, sama w nią gram, ale również dopinguję naszą męską reprezentacje. W ludziach cenię otwartość i szczerość. Nie lubię zakłamania i przechwalania się. W przyszłości chciałabym zostać prawnikiem.

Brak tagów

Szablon: devolux.nh2.me tłumaczenie: WordpressPL
css.php