Przygotowania.

Więc już wszystko przygotowane, teraz wystarczy tylko poczekać!

Na pierwszych 2. zdjęciach przedstawiona jest kawiarnia w której będzie się odbywała większa część mojej etiudy. Dlaczego ją wybrałem? Jest bardzo przestronna (mimo, że nie wygląda tak na zdjęciach) no i bardzo ją lubię! Prawdopodobnie aktorzy będą usadowieni przy oknach (stolik obok tego na 1 zdjęciu, niestety nie mogłem go ująć ponieważ był zajęty i nie wypadało). Dużym atutem są wielkie okna które wychodzą na ulicę.

No i najlepsza część, aktorzy! Na razie dwójka z całej trójki.

1. Karolina wcielająca się w postać Anny

2. Michał wcielający się w postać Stanisława

 

Teledysk

 

Bartek Kulas stworzył niesamowitą historię (nawet nie jestem pewny czy można nazwać to teledyskiem) która pięknie komponuje się z głosem Katarzyny Groniec. Raczej niestety nie motywuje mnie, ale niesamowicie inspiruje. Piękna historia z pięknym obrazem.

 

P.S Proszę sobie nie myśleć, że jestem psychopatą. Słucham również „normalnej” muzyki

Top dziesiątka polskich i nie polskich reżyserów

Dobra, no to top dziesiątka.

10. Chstophe Honoreé, to francuski reżyser który „robi” mój typ kina. Jego filmy nie są wielkimi dziełami sztuki, jednak lubię je ze względu na muzykę.

 

 

 

 

9. Olivier Nakache, jest reżyserem który tworzył przede wszystkim komedie (w dwóch nawet pojawił się sławny, rosyjski aktor – Gerard Depardieu). Świat kina zauważył go dopiero w roku 2011, kiedy pojawił się film pt. „Nietykalni”. Mam wielką nadzieje, że odszedł na stałe od komedii i teraz z jego ręki będą wychodzić filmy na miarę „Nietykalnych”.

 

 

8. Roberto Benigni, jeden z bardziej popularnych włoskich aktorów. Zaczynał jako komik, później pojawiał się w komediach. Jednak międzynarodowy rozgłos dał mu film „Życie jest piękne” z roku z 1997, w którym sam wystąpił.

 

 

 

7. Bernardo Bertoulucci, włoski reżyser. Nakręcił m.in „Marzyciele”, „Rzymska opowieść”.

 

 

 

 

 6. Daniel Pawlikowski, twórca „Idy”

 

 

 

 

5. Woody Allen, cenie go za całokształt – jednak przemawiają do mnie jedynie jego nowe filmy.

 

 

 

 

4. Julian Antonisz, czyli człowiek niesamowity. Pół roku temu byłem na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie poświęconej jego twórczość, to było coś niesamowitego! Jego animacje zapierają dech w piersiach, nie dlatego że ich wykonanie jest niesamowite – tylko dlatego, że sam to wszystko zrobił, własnymi rekami.

 

 

3. Andrzej Wajda, tego Pana raczej nie trzeba przedstawiać.

 

 

 

 

2. Krzysztof Kieślowski, znany z „Amatora” oraz „Trzech kolorów”. Niesamowity reżyser!

 

 

 

 

 

1. Tim Burton czyli reżyser u którego by chcieli grać wszyscy.