majOstaszki

majostaszki2014_03

10 maja na ostrowskim rynku odbyło się widowisko słowno – muzyczne “Ostrów w baśni i legendzie”.  W niezwykłą podróż po Ostrowie i jego dzielnicach zabrali nas uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Mogliśmy śledzić losy Topielicy, która na Piaskach mieszkała, diabła Ostrycha, a także Wojciecha, który na śmieciach zarabiał.

majostaszki2014_05

Tegoroczne majOstaszki nawiązywały do jubileuszu relokacji miasta, więc nie mogło zabraknąć postaci Jana Jerzego Przebendowskiego. Uczniowie przybliżyli także mieszkańcom historię powstania herbu naszego miasta. Zebrani usłyszeli przyśpiewki ludowe i gwarę wielkopolską.

majostaszki2014_06

Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Popłonyk z kl. 6. Wcieliła się ona w rolę wnuczki, która przyjechała do babci na wakacje. Wspólnie z nią odkrywa historię, tradycję i kulturę ludową  oraz poznaje uroki tego miejsca. Pani K. Dudkiewicz razem z p. M. Liberą z Gimnazjum nr 1, opracowały scenariusz tego niezwykłego widowiska.

majostaszki2014_07

majostaszki2014_08

majostaszki2014_11

majostaszki2014_12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge