Spektakle teatralne

zdjęcieffffffffffffffffff

Bardzo lubimy oglądać spektakle teatralne w Ostrowskiem Centrum Kultury. W tym roku wybraliśmy się na takie przedstawienia jak: „Przystanek Olimp”, „Ania z Zielonego Wzgórza” i  „W pustyni i w puszczy”.

Krótko o „Przystanku Olimp”:

W niezwykłą podróż w antyczny świat bogów i herosów zabrali nas aktorzy Teatru Współczesnego  w Krakowie. Akcja przedstawienia rozpoczyna się w dalekiej przyszłości, w roku 2299, gdy historia ludzkości została zapisana w pamięci Centralnego Komputera Ziemskiego. Książki całkowicie zastępuje sieć serwerów internetowych, z których ludzie czerpią wiedzę o swoich przodkach. Kiedy na jednym z serwerów pojawia się wirus wymazujący dane historii starożytnej, dzieje ludzkości są zagrożone unicestwieniem. W wirtualny świat mitologii wyrusza specjalny agent, z misją naprawienia systemu. Od niego zależeć będą losy świata… Spektakl pobudzał wyobraźnię młodego widza, odkrywał przed nim tajemnice świata mitologii.  Komediowy scenariusz oraz zaskakujące efekty specjalne to niezaprzeczalne atuty tego przedstawienia.

zdjęcie44

 

Najwięcej emocji przyniosło bezpośrednie spotkanie z aktorami, podczas ostatniego przedstawienia, ponieważ jedna z uczennic została wytypowana na wojowniczkę plemienia. Jako jedyna z naszej szkoły miała możliwość wejścia na scenę z aktorami i udania się z nimi za kulisy. Młodzi dziennikarze z klasy V wzięli do rąk aparaty i przeprowadzili najpierw sesję zdjęciową z koleżanką z klasy IV, a po przedstawianiu krótki wywiad.

Krótko o „W pustyni i w puszczy”:

Niezapomniani bohaterowie Staś i Nel stają przed niespotykanymi wyzwaniami. Porwani i zdani na siebie, najpierw walczą o wyzwolenie, potem zaś o przetrwanie, przeżywają wewnętrzne dylematy i dorastają na naszych oczach. Muszą radzić sobie na dzikim lądzie, odnaleźć wspólny język z przedstawicielami tubylczych plemion i znaleźć w nich sprzymierzeńców, nauczyć się też jak korzystać z dobrodziejstw przyrody a jednocześnie się przed nią chronić…

Artykuły prasowe dotyczące uczestnictwa w spektaklach teatralnych w OCK stworzyli starsi koledzy i koleżanki z klasy V. Były to informacje o obejrzanych przedstawieniach.

 

gggggggggggggggggggg1

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge