Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

 

muz0

muz11

W maju uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią udali się do Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego na lekcję muzealną „Ostrów Wielkopolski i okolice w malarstwie, rysunku i grafice”. Podczas zajęć mogli obejrzeć dzieła ostrowskich, i nie tylko, artystów, którzy uwiecznili na swoich obrazach, rysunkach i rycinach, najciekawsze zakątki naszego miasta. Uczniowie zapoznali się także ze stałymi ekspozycjami przedstawiającymi wybrane zagadnienia z dziejów miasta. Największą jednak atrakcją okazały się multimedia w ostrowskim muzeum. Dzięki nim mogliśmy obejrzeć animowany komiks przedstawiający legendę o herbie Ostrowa Wielkopolskiego, a także film o prawdziwej historii herbu naszego miasta. Uczniowie zapoznali się także z sylwetką pierwszego właściciela Ostrowa – Jana Jerzego Przebendowskiego.

muz33

muz44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge