Komentowanie nie jest możliwe

Czeeeść!

Wracam ponownie, ale nie wiem, czy na długo… Nie było mnie tutaj od września, ponieważ:

a) jest dużo zadań domowych, projektów i zadań dodatkowych,

b) ciągle trzeba uczyć się na sprawdziany i prace klasowe,

c) przygotowuję się do Wojewódzkiego Konkursu z Biologii,

d) nadal chodzę na tańce i SKS.

Ogólnie, to bardzo nam się podoba w gimnazjum, chociaż w naszej podstawówce było oczywiście przytulniej i tak jakoś inaczej. Stęskniliśmy się za ”Szóstką” i dzisiaj po lekcjach ja, Gosia, Jagoda, Paulina R., Paulina R. i Paweł odwiedziliśmy naszą najfajniejszą i najbardziej TIKową polonistkę – Panią Chwastek.

Niestety muszę już lecieć i nauczyć się recytować wiersz na jutro i na kartkówkę z jęz. niemieckiego.

Sabrina ;)

1

Hej wszystkim! ;)

Dawno mnie tutaj nie było, ale w te wakacje wolę spędzać czas na świeżym powietrzu niż przy komputerze. Jednak od czasu do czasu nie zaszkodzi zajrzeć do Internetu ;D

Chciałam Wam przypomnieć, że możecie pozdrowić kogoś w komentarzach na Blogu uczniów SP6 w Inowrocławiu! Bardzo zachęcam! Na blogu możecie również zobaczyć, jak można ciekawie spędzić akacje, nigdzie nawet nie wyjeżdżając.

Przepraszam jeszcze raz za brak systematyczności ;x

Właśnie piszę z niemieckiego i pięknego miasta Nurnberg i z tego miejsca chciałam pozdrowić wszystkich, którzy zamieszani są lub byli w sprawy TIKowo podobne ;)


1

Już niedawno zakończył się rok szkolny 2010/2011. Szkoda :( Chciałabym, aby w gimnazjum też się TIKało. Bardzo dużo osób z naszej szkoły idzie do tego samego gimnazjum, więc może coś razem wykombinujemy :) Mam nadzieję, że jeszcze trochę będziemy mieć z blogami doczynienia, ponieważ można dużo się nauczyć. Moje umiejętności, które zdobyłam, prowadząc blog, znajdziecie w starszych postach. Na pewno wszystkich nie wymieniłam, bo nie mogłam sobie wszystkich przypomnieć, tak ich było dużo. Jeszcze od naszej pani polonistki słyszałam o blogowych konkursach, może wezmę udział, lecz to znowu dodatkowa praca. Ale przecież my jesteśmy już doświadczonymi blogerami, więc mamy szanse, gdyż konkursy są ściśle związane z blogami i TIKiem. Blogowa przygoda się teraz nie kończy, może dopiero zaczyna.


A wszystkim życzę bezpiecznych i niezapomnianych wakacji!

PS Swoje wakacyjne pozdrowienia możecie pisać w komentarzach na blogu uczniów SP6 <http://blog-szkolny-sp6-inowroclaw.blogspot.com/2011/06/wakacyjne-pozdrowienia.html>!

Sabrina


7

Tego nie dało się przewidzieć, ale opiszę całą podróż powrotną, bo jest bardzo humorystyczna :)

Na taksówkę spod CNK czekałyśmy ponad godzinę, jeszcze chwila, abyśmy spóźniły się na pociąg. A co, jeśli będziemy musiały spać na peronie? – zaśmiała się jedna z dziewczyn. Gdyby nie inna taksówka, która stała nieopodal, mogłoby się tak skończyć.

Dotarłyśmy na PKP. Niestety, jeszcze nie miałyśmy zakupionych biletów. Pani poszła do innej kasy po bilety, a ja z Weroniką i Gosią również stałyśmy (lecz bez celu) w długiej kolejce do jednej z kas. Trochę czekałyśmy, potem pani przyszła już z biletami.  Pobiegłyśmy na peron i wsiadłyśmy do pociągu w ostatniej chwili. Jak na złość miejsc siedzących nie było w żadnym wagonie, więc przez około 2 godziny siedziałyśmy na korytarzu. W sumie było dosyć wygodnie na podłodze, miałyśmy dobre humory. W połowie podróży zwolniły sie 2 miejsca, dlatego na trochę usiadłyśmy we trzy, aby odpocząć.

Czekała nas przesiadka. Wysiadłyśmy w Toruniu i wsiadłyśmy do pociągu, który jechał do Inowrocławia. Po chwili przyszedł konduktor i patrząc na nasze bilety, stwierdził, że są nieważne, ponieważ kasjerka sprzedała nam bilety na pociąg pospieszny. Na szczęście  pan był miły i nas nie wyrzucił. :) Szczęśliwie dojechałyśmy do naszego miasta i dotarłyśm do swoich domów.

Fajna przygoda, nie?


2

Wczoraj przedstawicielki (Gosia, Sabrina i Weronika) Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Inowrocławiu oraz ich opiekunka, pani Danuta Chwastek pojechały do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na Festiwal Projektów.

W sali konferencyjnej zespół miał do dyspozycji stelaż do powieszenia plakatów, stół, który dzielił z zespołem z Rakszawy oraz dwa krzesła. Miejsca co prawda nie było wiele, ale oczywiście sobie poradziły. Stoisko było dziesiątym spośród 6o innych i przyciągało uwagę kolorowymi plakatami, nad którymi dziewczyny dzielnie pracowały w tym tygodniu.

Po oficjalnym rozpoczęciu, zespół miał przyjemność poznać panią Magdę Janiszewską, opiekunkę blogów. Trzeba przyznać, że była przemiła i bardzo sympatyczna. Pani Magda od razu się przywitała, a następnie pani Danuta zrobiła pamiątkowe zdjęcie.

Pierwszym ekspertem, który odwiedził blogowe stoisko był pan Lechosław Hojnacki. Sabrina pokazała mu Blog uczniów SP6, blog Jak szybko i skutecznie się uczyć oraz harmonijkę pt. 15 kroków do założenia bloga na Bloggerze, którą wykonała. Następnie Gosia i Weronika  opowiedziały trochę o tym, jak korzystały z Fotocasta i Prezi. Był tym wszystkim zachwycony!


Uwielbiam was za to, że macie blogi na Bloggerze. Kocham was, ponieważ używacie Fotocasta i Prezi. I umieśćcie te 15 kroków do założenia bloga na Bloggerze na swoim blogu, a wtedy będziecie uczyć tych, których nawet nie znacie. - powiedział pan Lechosław Hojnacki, współtwórca portalu http://www.enauczanie.com/ .

Później do  10. stoiska zawitał pan Marcin Polak, który jest ekspertem oraz redaktorem naczelnym strony http://edunews.pl/. Uczennice zaprezentowały panu efekty pracy projektowej, lecz przez problemy techniczne nie mogły wyświetlić swego Fotocastu. Jednak nic straconego, pan Marcin dał swój adres mejlowy, na który autorki prześlą jak  najszybciej link z fotocastem. Jestem pod wrażeniem. – dodał, uśmiechając się.


Następnym gościem okazał się pan Piotr Pacewicz, jeden z założycieli Gazety Wyborczej, zastępca redaktora naczelnego. Wtedy udało się pokazać Fotocast, który dotyczył pracy nad projektami i Festiwalu Nauki. Miejmy nadzieję, że się spodobał. Dziewczyny rozmawiały z panem Piotrem na temat swojej szkoły i blogów, a Gosia od razu wpadła na pomysł i na gorąco przeprowadziła wywiad z panem redaktorem. Może zostanie dziennikarką?


Oficjalne zakończenie festiwalu prowadziła pani Alicja Pacewicz. Uczestnikom wręczono upominki. Podczas podsumowania Pan Piotr mówił: W Szkole Podstawowej nr 6 w Inowrocławiu, uczniowie chętniej uczą się za pomocą komputerów, prowadzą świetne blogi. Wprawdzie kilka osób nie ma dostępu do Internetu, ale korzystają z pracowni multimedialnej w szkolnej bibliotece. Niektórzy czasem mają karę na komputer, ale chyba nie o to chodzi. Kary nie są za blogowanie, tylko za złe zachowanie lub ciągłe granie w gry komputerowe.


Grupy udały się na obiad, po czym poszły zwiedzać Centrum Nauki Kopernik. Atrakcji było co niemiara!


Wszystko było super! – przyznały superblogerki.

Sabrina


Komentowanie nie jest możliwe

15 kroków do założenia bloga na Bloggerze prezentowałam wczoraj na Festiwalu Projektów w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odwiedzającym nasze stoisko nr 10. Obiecałam ekspertom, że zamieszczę je na blogu, więc to robię. :)

1. Wpisz w wyszukiwarkę hasło ‚blogger’.
2. Wejdź w pierwszą stronę od góry [Blogger: Create your free Blog].
3. Rozpocznij tworzenie konta Google.
4. Wpisz dane w odpowiednie okienka.
5. Przeczytaj i zaakceptuj warunki korzystania z usługi. Kontynuuj.
6. Wpisz tytuł bloga.
7. Ustal adres bloga i sprawdź jego dostępność. Kontynuuj.
8. Wybierz szablon dla strony z blogiem.
9. Właśnie utworzyłeś blog!
10. Przejdź do zakładki ustawienia.
11. Dopasuj ustawienia dotyczące komentarzy i zapisz ustawienia.
12. Edytuj ustawienia E-mail i wpisz w okienko ‚Adres Mail-to-Blogger’ swój adres e-mail, aby umożliwić sobie wysyłanie postów na blog mejlem. Zapisz ustawienia.
13. Przejdź do zakładki Zamieszczanie postów. Możesz napisać już pierwszy post.
14. Zatytuuj post i wpisz jego treść, którą możesz potem edytować.
15. Publikuj posta i wyświetl go.

Sabrina


1

Bardzo się cieszę, że zostałam/zostałyśmy nagrodzone w blogowym konkursie – 2 miejsce w kategorii Blog autorski i również 2 miejsce jako najaktywniejsza komentatorka.  Serdecznie dziękuję!

Chciałam dodać, że z nasza szkoła w tych 4 wspaniałych blogowych kategoriach została wyróżniona 12 razy! Na dodatek nasza polonistka zdobyła nagrodę specjalną za opiekę nad naszymi blogami i za swój własny blog. Super!

Jeszcze raz dziękuję Jury!

Sabrina


Komentowanie nie jest możliwe

W dniach  10-12 czerwca 2011r. nasi uczniowie biorą udział  w XVII Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych na stadionie Orzeł w Warszawie. Na pewno nasz skład przywiezie medale. Cały czas wszyscy trzymają za nich kciuki. W składzie są:

Kaja Żurawska kl. VIb – skok w dal

Dominik Szymański kl. VIa – piłeczka palantowa

Jakub Gierłowski kl. VIa – piłeczka palantowa

Kamil Piernik kl. VIc


Komentowanie nie jest możliwe

Właśnie wybieram się do biblioteki na zajęcia plastyczne z jakąś znaną artystką (jeszcze nie wiem z kim). Będziemy zdobić stare przedmioty, z których wyjdą na pewno fajne rzeczy! Jeżeli wyjdzie mi coś ładnego, umieszczę tu zdjęcie. Na dodatek w bibliotece miejskiej zarówno w Filii nr 1, jak i w Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży znajdują się stanowiska komputerowe, z których można korzystać za darmo! Oczywiście w naszej szkole, w bibliotece znajduje się centrum multimedialne, z którego każdy uczeń może korzystać na przerwach lub po lekcjach.

Sabrina


Komentowanie nie jest możliwe

Jak już wiecie nasze koleżanki są nominowane do nagrody Blog publiczności. Właśnie podejmujemy przeróżne działania mające na celu promowanie bloga. Zachęcam Was raz jeszcze do namówienia rodziny i znajomych do głosowania na blog ”Jak rozwijamy nasze zainteresowania?” Klaudii i Ani z SP6 w Inowrocławiu. Dziewczyny naprawdę się napracowały przy tym blogu. Wynagrodźmy ich pracę! Ale musimy to zrobić wspólnie, bo inaczej nie damy rady. Liczę na Was.

Pozdrowienia, Sabrina :)