«

»

kwi 02

Debata Sportowego Okrągłego Stołu

W ramach programu „wf z klasą”, dnia 25 marca 2014r. odbyła się debata Sportowego Okrągłego Stołu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele klas gimnazjalnych oraz nauczyciele wychowania fizycznego, którzy prowadzili debatę. Zgromadzeni uczniowie zostali zapoznani z głównymi założeniami i celami programu. Przed tym wydarzeniem nauczyciele przeprowadzili ankiety, które zawierały pytania dotyczące aktywności fizycznej, zainteresowań sportowych, opuszczania i zwolnień z lekcji wychowania fizycznego oraz mocnych i słabych stron zajęć. W pierwszej części dyskusji zostały omówione wyniki ankiety. Uczniowie mieli okazje szczerze się wypowiedzieć na temat zajęć wychowania fizycznego, co lubią, co im przeszkadza i zniechęca do ćwiczeń. Przedstawiciele klas oraz sekretarz zapisywali wnioski i postanowienia.

Mocne strony:

Ciekawe zajęcia, dobra kondycja, gry zespołowe na lekcjach, dużo ruchu, można zdobyć dobre stopnie, można nauczyć się zasad każdego sportu, dobry nauczyciel, poprawa swoich umiejętności, ładna sylwetka.

Słabe strony:

Granie w to czego się nie lubi, mało godzin wychowania fizycznego, mała sala, zbyt intensywne ćwiczenia, brak boiska, długie rozgrzewki, wf na początku lekcji, małe szatnie.

Lista wniosków sformułowanych przez młodzież :

 • Zamontowanie pryszniców.
 • Zwiększenie liczby szatni (tłok w szatniach).
 • Poprawa komfortu w ubikacjach i przy umywalkach – montaż pojemników na papierowe ręczniki i papier toaletowy.
 • Zamontowanie lustra w szatni (szczególnie u dziewcząt).
 • Odnowienie istniejących szatni.
 • Budowa nowego boiska szkolnego(wniosek do rodziców, aby wspierali działania szkoły).
 • Mniej liczebne grupy na lekcjach wychowania fizycznego.
 • Jeżeli zajęcia z pływania są rano, to klasa po nich powinna mieć wychowanie fizyczne, aby nie spóźniać się na lekcje z innych przedmiotów.
 • Zwiększenie środków na sprzęt sportowy.
 • Znalezienie środków na siłownie w szkole.
 • Duża tablica ogłoszeń- czytelne informacje dla uczniów na temat imprez sportowych w szkole i zajęć pozalekcyjnych.
 • Więcej zajęć na lodowisku.
 • Codziennie lekcje wychowania fizycznego.
 • Ustawienie dystrybutora z wodą pitną.

 

Następnym punktem było określenie zadania dodatkowego. Postanowiliśmy, że będzie to wychowanie fizyczne poza szkołą. Planujemy nagranie video lekcji z tenisa i umieszczenie jej na blogu. 8 kwietnia 2014r. odbędzie się spotkanie z dietetykiem na temat zdrowego odżywiania – oferta skierowana jest dla młodzieży oraz rodziców.

Debatę można uznać za udaną, ponieważ wszyscy aktywnie w niej uczestniczyli wymieniając swoje poglądy, punkty widzenia na główny temat.

DSC_0029 image-2cab0599431cedc7d3584e2568da82045b55134672f493588f045b58caef2bdc-V image-08c5fec465e7a1878bf9f9b5e56df83abb6d0127eaf777483a9ba49c1d0640ca-V image-69f954eb657bdf08642005d6cd555fb997bae428c3d9124f268c9e77ffb5f92f-V image-ec5fe0de200454149c4d65721f62fec5e10701206cdc649f94f2e59322b0f217-V

1 komentarz

 1. Aleksandra

  Witam,

  Cieszę się, że obrady Sportowego Okrągłego Stołu już za Wami. Dziękuję za obszerny opis wydarzenia.
  Wspaniale, że uczniowie chętnie zabierali głos i udało się Wam uzyskać wyczerpującą informację zwrotną.

  Napiszcie proszę, które z uczniowskich postulatów są możliwe do zrealizowania?

  Zastanawiam się, jak rodzicie sobie z brak boiska szkolnego? Czy uczniowie zgłaszali propozycje zajęć na świeżym powietrzu?
  Chciałbym pokazać Wam, jaki fajny sposób na lekcje poza szkołą ma podstawówka ze Złocieńca: http://blogiceo.nq.pl/sp1zlocieniec/2014/03/27/wf-na-skateparku/.
  Wydaje mi się, że ciekawą propozycją, jest Nordic Walking.
  Zobaczcie sami: http://blogiceo.nq.pl/zsstarogrod/2014/03/18/nordic-walking-starogrod/

  Polecam Wam także nasz poradnik, w którym piszemy, jak radzić sobie, gdy brakuje miejsca na sali gimnastycznej:
  http://www.ceo.org.pl/pl/wf/news/co-zrobic-gdy-nie-ma-miejsca-na-sali-gimnastycznej.

  Pozdrawiam,
  Aleksandra
  Zespół WF z klasą

 2. marta bednarek

  Odpowiedź na pani pytanie odnośnie postulatów uczniowskich.
  Biorąc pod uwagę budżet szkoły, wspólnie z p. Dyrektor oraz nauczycielami wychowania fizycznego ustaliliśmy następujące działania:
  • Poprawa komfortu w ubikacjach i przy umywalkach – montaż pojemników na papierowe ręczniki i papier toaletowy.
  • Zamontowanie lustra w szatni (u dziewcząt i chłopców).
  • Odnowienie istniejących szatni.
  • Jeżeli zajęcia z pływania są rano, to klasa po nich powinna mieć wychowanie fizyczne, aby nie spóźniać się na lekcje z innych przedmiotów.
  • Zwiększenie środków na sprzęt sportowy.
  • Znalezienie środków na siłownie w szkole.
  • Duża tablica ogłoszeń- czytelne informacje dla uczniów na temat imprez sportowych w szkole i zajęć pozalekcyjnych.
  • Więcej zajęć na lodowisku.
  • Ustawienie dystrybutora z wodą pitną.
  Zajęcia na świeżym powietrzu realizujemy na naszym boisku, ale tylko niektóre lekcje( skok w dal, pchnięcie kulą, marszobiegi, niektóre gry i zabawy sportowe). Natomiast biegi krótkie, długie, gry zespołowe z uwagi na potrzebę modernizacji boiska prowadzimy na najbliższym Orliku oraz na bieżni sąsiadującej szkoły. Sprawa boiska była już poruszana na sesjach rady miasta. Mamy nadzieję, że ta sytuacja niedługo się zmieni i będziemy mogli ćwiczyć na własnym obiekcie. Jeżeli chodzi o zajęcia poza szkołą to mamy dużo możliwości( boisko do piłki plażowej, korty tenisowe,. Lodowisko, Orlik, siłownię na świeżym powietrzu, pływalnię itp.) Dziękuję za informacje. Pozdrawiam.

 3. Karola

  Nie wiedziałam, że takie coś miało miejsce więc fajnie, że istnieje taki blog. Poza tym widać już pierwsze zmiany- wyremontowana szatnia, papier i mydło w toaletach (co do tej pory było luksusem :) ). Ogólnie ta stronka bardzo mi się podoba – żeby coś na niej zamieścić potrzeba jakiejś akcji, powstaje nowa akcja i wrzuca się info o tym tutaj i koło się toczy stwarzając nam lepsze warunki, jesteśmy też lepiej poinformowani. Życzę powodzenia w dalszej działalności :) .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php