«

»

kwi 15

Lokalna Akcja Sportowa

      W ramach Lokalnej Akcji Sportowej, w dniach 3-4 kwietnia odbyły się w naszej szkole Zmagania Gimnazjalne dla uczniów okolicznych szkół podstawowych. W tym roku były to już czwarte zmagania, w których uczniowie próbowali swoich sił w różnych zadaniach i robili wszystko, aby to ich szkoła okazała się najlepsza. Zawody te, jak co roku, oprócz rywalizacji sportowej, mają integrować młodzież, przeciwdziałać agresji, a także mają dać możliwość zapoznania się z różnymi formami pracy  z uczniem w naszej szkole. W tym roku w czasie dwudniowych rozgrywek brały udział cztery szkoły: SP 6, SP 9, SP 10 i SP 19. Ideą tej rywalizacji jest udział jak największej liczby uczniów. Jedni biorą udział w zawodach sportowych, drudzy realizują się wykonując prace plastyczne, a jeszcze inni rozwiązując testy na temat ważnych wydarzeń sportowych. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach sportowych:

  • rzut do celu
  • uderzenie piłeczki rakietą tenisową do celu
  • skoki w dal z miejsca łączone
  • rzut piłką lekarską
  • rzuty do kosza w określonym czasie
  • przeciąganie liny

Jeżeli chodzi o konkurs plastyczny, to uczniowie mieli zareklamować Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii w formie plakatu. Wiedza jaką musieli wykazać się uczniowie dotyczyła tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Soczi oraz Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii. W naszej imprezie wzięło udział około 200 uczniów, którzy bardzo dobrze się bawili. Zwycięzcami tegorocznych zmagań zostali uczniowie SP 10. Jako organizatorzy składamy im, jak i wszystkim pozostałym uczestnikom gratulacje za wspaniałą zabawę i rywalizację w atmosferze fair-play. Podsumowanie imprezy uwieczniły pokazy artystyczne naszych uczniów m.in. występ koła tanecznego Step by Step w dwóch układach choreograficznych, występy wokalne oraz popis ucznia grającego na akordeonie.

DSC08503 DSC08529 DSC08534 DSC08545 DSC08551 DSC08557 DSC08561 DSC08567 DSC08580 DSC08583

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge
css.php