ankieta…

W poprzednim wpisie napisałam Wam co nieco o przeprowadzonej w mojej szkole ankiecie.;) Na Wasze życzenie napisze o niej troche więcej;D. Ankieta była przeprowadzana przez uczniów którzy biorą udział w kodeksie 2.0, co prawda mieliśmy wgląd do wyników ankiety ale teraz nie jestem wstanie za bardzo Wam ich przytoczyć;) postaram się zrobic to w jak najszybszym czasie. pozdrawiam ;)

Szkoła z klasą 2.0

Ostatnio w naszej szkole ZS nr3 w Wałczu została przeprowadzona ankieta na temat kodeksu 2.0. Udział w ankiecie wzieli uczniowie obecni tego dnia w szkole, a Ci którzy najbardziej przyłożyli się do wypełnienia ankiety zostali nagrodzeni znaczkiem ucz się z TIK i mogli przypiąć sobie to do piórnika bądż bluzki.;))

Bezpieczeństwo w sieci

Logując sie na różnych portalach nie podawajmy swoich danych osobowych ludziom których nie znamy, bo nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie, czy ta osoba jest tą za którą się podaje. Zawsze można sprawdzić kto, gdzie, kiedy używał komputera. Nie wchodżmy na strony nam zakazane, nie kontaktujmy się z nieznajomymi!

szkolna strona internetowa…

Naszym zdaniem szkolna strona internetowa powinna być prowadzona przez uczniów najbardziej aktywnych w szkole. Wtedy oni więdza najlepiej co sie dzieje w szkole,jakie są najnowsze informacje itd. A nauczyciele powinni od czasu do czasu zajrzeć na nią i powiedziec co można by zmienić a co jest fajne i miło się to czyta albo podsunąc ciekawy tamat do gazetki:))

Jak się komunikować?

Kontakt telefoniczny miedzy uczniem a nauczucielem to całkiem fajny pomysł;)) Jak ktoś nie ma dostępu do internetu(bo nie każdy ma) to wtedy można sms’em dowiedzieć się np że plan lekcji został zmieniony na jakiś dzień z powodu nieobecności nauczyciela… a także nauczyciel gdy ma problemy z uczniem dzwoni do rodzica żeby go poinformować o tym. Co Wy o tym myślicie, czy to jest dobry pomysł???;))

Witamy w nowym roku;]

Mamy nadzieje że miło spedziliście wolny czas, odpoczywając i nie myśląc o szkole;) ale czas wrócić do rzeczywistości i do nauki… Przed nami długi weekend(święto trzech króli) a póżniej czas na wystawianie ocen i nowe pólrocze;)

Święta TUŻ TUŻ !

Aby Święta były wyjątkowymi dniami w roku,
by choinka w każdych oczach zalśniła blaskiem,
By kolacja wigilijna wniosła w serca spokój
a radość pojawiała się z każdym nowym brzaskiem.
By prezenty ucieszyły każde smutne oczy,
by spokojna przerwa ukoiła złość
By Sylwester zapewnił szampańską zabawę,
a kolędowych śpiewów nie było dość.
Wesołych i pogodnych świąt ;**

Nowa ulepszona szkoła…;))

Ostatnio na lekcji z naszą wychowawczynią rozmawialiśmy na temat jak w szkole ułatwić korzystanie z internetu nie tylko na lekcjach informatyki… Doszliśmy do wniosku że są pozytywne i negatywne strony ponieważ większość uważa iż znajdą się takie osoby które nie będą dbały o stan komputera ani nie uważali na lekcjach… Natomiast pozytywną stroną jest szybkie i wygodne znalezienie odpowiednich informacji które są potrzebne i niezbędne do pomocy w nauce… ;) )

Aktywność Samorządu uczniowskiego;)

Dnia 06.12.2010 (MIKOŁAJKI) he he;) odbyło się szkolenie, w Poznaniu , w którym uczestniczyło czterech aktywnych uczniów naszej szkoły wraz z opiekunem samorządu, która również brała udział w szkoleniu. Nauczyliśmy się do czego służy i jak funkcjonuje aktywny samorząd uczniowski. Odbyły sie warsztaty które pokazały i nauczyły nas uczniów jak powinniśmy zmieniać (na dobre) i ulepszać nasza szkołę. Nauczyliśmy się wystarczająco dużo aby odpowiedzieć na Wasze pytania i nie jasności związane z aktywnością samorządu uczniowskiego. Służymy pomocą i czekamy na Wasze pytania ! ;) )

Jak korzystać z internetu?

Nawet jeśli korzystamy z internetu żeby opracować prace domową to podajemy z jakiej strony korzystaliśmy. Czasami jest tak że drukujemy to co nam jest potrzebne i nawet tego nie czytamy, podpisujemy się i oddajemy do oceny, a nie zawsze to co weżmiemy z internetu jest prawdą. Podpisujemy się nazwiskiem pod pracą ściągniętą z internetu, a póżniej musimy się tłumaczyć dlaczego tak napisałeś, dlaczego taka myśl a Ty nawet nie wiesz bo tej pracy nie przeczytałeś bo myślałeś że praca z internetu musi być na 5 i że na pewno jest dobra. Więc moją radą dla Was jest jak będziecie już zmuszeni żeby wziąść coś z internetu to przeczytajcie to najpierw bardzo dokładnie.

Blitzy Theme & Wordpress PL
css.php