Moduł czwarty zaliczony

Tematem zadań w tym module było inwestowanie pieniędzy. Musieliśmy zainwestować 600 tysięcy złotych jako grupa i każdy z nas zainwestował 10 tysięcy. Nie było to łatwe, ponieważ trzeba było wybrać odpowiednie formy inwestowanie tak aby przynosiły zysk, były bezpieczne i płynne. Naszą grupę czeka teraz praca z modułem piątym, ostatnim w pierwszej części projektu. Zastanawiamy się nad uczestnictwem w jego drugiej części – „Zakładamy i prowadzimy firmę”.

Pozdrawiamy!

Otrzymaliśmy ODZNAKI:)))

Właśnie przeczytaliśmy komentarz, że otrzymaliśmy odznakI „Załoga Tworzy Bloga” i „Blog obfitości”

Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia  i docenienia naszych wpisów, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do nadania nam tych jakże miłych znaczków;)))))

Otrzymalismy pozwolenie na wstawienie ich w poście, co niniejszym czynimy;)

zalogablog_obfitosc

Legalnie w sieci – Webinarium dla uczniów

Dnia 10 grudnia 2014r. uczestniczyliśmy (Irek i Szymon)  w webinarium – internetowym seminarium z uczesnictwem eksperta.

Podczas webinarium pt. ” Wyszukiwanie informacji w sieci i ich wykorzystanie” ekspert pokazał nam na przykładzie Google’a, jak używać „ukryte” funkcje wyszukiwarek oraz tzw. składnię zapytań, żeby łatwiej odnaleźć dokładnie to, czego szukamy. Poznaliśmy także podstawy prawa autorskiego oraz zasady działania licencji Creative Commons, które określają, jak możemy wykorzystywać znalezione materiały oraz dowiedzą się, skąd można legalnie pobrać zdjęcia, filmy i pliki muzyczne do wykorzystania w swoich pracach. To było bardzo ciekawe, wiele rzeczy okazało się dla nas nowe, ale bardzo przydatne.

Webinarium poprowadził pan Filip Makowiecki, któremu serdecznie jeszcze raz dziękujemy.

Bardzo podobała się taka forma nauki i już nie możemy doczekać się kolejnego razu.

Harmonogram wycieczki

Celem naszej wycieczki jest zwiedzenie fortyfikacji twierdzy Przemyśl i obozu koncentracyjnego na Majdanku. Jej uczestnikami będą ucznowie gimnazjum. Po zakończeniu wycieczki jej uczestnicy będą bogatsi o wiedzę, którą mogliby wykorzystać na lekcjach historii. Chcemy, aby nasza wycieczka zmieniła podejście do zwiedzania starych obiektów. Według naszej grupy jest to ciekawsze, niż wycieczki do kina.

Plan wycieczki do Przemyśla

Dzień pierwszy:

1. Wyjazd ze Starych Oknin. 6:00

2. Zwiedzanie Obozu na Majdanku. 8:00-12:00

3. Dojazd do Przemyśla. 15:30

4. Obiadokolacja i pobyt w hotelu Accademia.

Dzień drugi:

1. Pobudka. 8:00

2. Śniadanie. 9:00

3. Zwiedzanie fortyfikacji twierdzy Przemyśl. 10:00-14:00

4. Wyjazd z Przemyśla. 15:00

5. Posiłek w KFC w Lubinie.

6. Powrót do Starych Oknin. 18:00

Moduł drugi.

Witamy wszystkich.

Pracujemy nad modułem drugim. Jego celem jest zaplanowanie przedsięwzięcia. Nasza grupa wybrała wycieczkę. Zastanawiamy się nad jej celem. Musi być on związany z rocznicą jednego z tych wydarzeń historycznych: 25-lecie odzyskania wolności, lub 100 rocznica wybuchu I wojny światowej. Nie jest to łatwe zadanie, wymaga dużo pracy i czasu. Mamy nadzieję, że mu podołamy.

Wizyta Banku BGŻ

Dzisiaj uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielami Banku BGZ. którzy przyjechali na zaproszenie p. J. Niedziółki – naszej opiekunki. tydzien przedsieb2014-bank-1Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat róznorodnej działalności tej firmy i działów funkcjonujących w banku. Ponadto poznaliśmy podstawową terminologię związana z bankowością , nabyliśmy umiejętność zakładania konta i obsługiwania się kartami płatniczymi i kredytowymi.

tydzien przedsieb2014-bank-2

Panie przybliżyły również możliwość uzyskania zawodu bankiera i powiedziały, jakie trzeba mieć wykształcenie, aby pracować w banku na poszczególnych stanowiskach. Spotkanie to odbyło się w naszej szkole w związku z realizacją naszego projektu, jak również trwającego właśnie Tygodnia Przedsiębiorczosci, w którym nasza szkoła bierze już trzeci raz udział i za realizację którego już drugi raz otrzymaliśmy tytuł Najaktywniejszej Szkoły.

 

Powitanie

Witamy Wszystkich na naszym blogu, który będziemy prowadzić w ramach realizacji projektu Młodzi Przedsiębiorczy 2014/2015. Jesteśmy uczniami klasy I i II gimnazjum  w Zespole Oświatowym w Radomyśli. W programie bierzemy udział po raz pierwszy i mamy nadzieję na sprawną i owocną współpracę zarówno między nami w grupie, jak między nami a naszą szkolną opiekunką i naszym mentorem.