Ostatni moduł zakończony!!!

Nasze ostatnie sprawozdanie zostało już zaakceptowane :-) Znaczy, ostanie tylko dla dwóch dziewczyn z grupy tj. Moniki i Sylwii ponieważ pozostała część zespołu zdecydowała się na kontynuowanie projektu i wzięcie udziału w drugim etapie. Naszą nową grupą będą tworzyć: Małgosia, Marta, Justyna, a także dwóch chłopaków z grupy ,,Przedsiębiorcze chłopaki”, Irek i Szymek. Nasza nazwa została połączona i teraz będziemy nazywać się: ,,Przedsiębiorcze dziewczyny i chłopaki”. Bardzo dziękujemy wszystkim czytelnikom tego bloga za uważne śledzenie wpisów i ciepłe słowa. :D

Inwestycje…

W module 4 było bardzo dużo sposobów inwestowania i dobrego planowania swoimi pieniędzmi. Nie można powiedzieć, że ten temat nas nie zaciekawił. A może nawet zaciekawił zbyt bardzo? I po całym tym okresie poszukiwania różnych lokat teraz nawet jak widzimy na mieście reklamy banków to pojawiają się dialogi typu: ,, -O patrz ta lokata jest lepiej oprocentowana niż ta co my wybrałyśmy! – Ale zobacz na jaki okres taka to nas nie interesowała” I takim właśnie sposobem zamiast rozmawiać jak normalni ludzie w naszym wieku rozmawiamy sobie o lokatach, no cóż… :P Albo te wieczory spędzone na porównywaniu kursów walut :-) A właśnie co do obcych walut to wszędzie słyszy się teraz o słabnącym rublu. No wiadomo dla osób, które kupiły go parę lat temu nie jest to dobra wiadomość, ale teraz kiedy rubel już można powiedzieć sięgną dna to może warto kupić go z nadzieją, że może gdy w przyszłości znów jego cena wzrośnie można będzie go sprzedać z dużym zyskiem. My jednak trochę za późno wpadłyśmy na ten pomysł i zainwestowałyśmy już w inną walutę. No i jednak jeszcze nie mamy doświadczenia więc nie wiemy czy nasze spostrzeżenia były słuszne. Nasze sprawozdanie zostało już wysłane i mamy nadzieje, że nasze starania nie pójdą na marne i zostanie zaakceptowane :-)

Pozdrawiamy :-)

Mamy ODZNAKĘ :))))))))))

Otrzymałyśmy odznakę „Załoga Tworzy Bloga”. dowiedziałyśmy się tego w komentarzu p. Magdaleny Świderskiej.

Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia  i docenienia naszych wpisów, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do nadania nam tego jakże miłego znaczka;)))))

Otrzymałyśmy pozwolenie na wklejenie znaczka w poście. Więc to robimy.

zaloga

Moduł 3

Moduł 3 czyli ,,Korzystanie z usług bankowych” był złożony z 4 zadań, które my mamy już zrobione.Teraz czekamy tylko na opinię naszej pracy.Mamy nadzieje że będzie dobra. :-) Cieszymy się, że udało nam się zrobić go trochę wcześniej bo święta tuż, tuż i pracy nie brakuję, a na dodatek ferie w tym roku mamy bardzo wcześnie i w szkole już wszyscy starają się popoprawiać swoje oceny… :P

Legalnie w sieci – Webinarium dla uczniów

Dnia 10 grudnia 2014r. wszystkie uczestniczyłyśmy w webinarium – internetowym seminarium z uczesnictwem eksperta. Zebrałyśmy się przy dwóch komputerach.

Podczas webinarium pt. ” Wyszukiwanie informacji w sieci i ich wykorzystanie” ekspert pokazał nam  na przykładzie Google’a, jak używać „ukryte” funkcje wyszukiwarek oraz tzw. składnię zapytań, żeby łatwiej odnaleźć dokładnie to, czego szukamy. Poznałyśmy także podstawy prawa autorskiego oraz zasady działania licencji Creative Commons, które określają, jak możemy wykorzystywać znalezione materiały oraz dowiedzą się, skąd można legalnie pobrać zdjęcia, filmy i pliki muzyczne do wykorzystania w swoich pracach. To było bardzo ciekawe, wielu rzeczy nie wiedziałyśmy.

Webinarium poprowadził pan Filip Makowiecki, któremu serdecznie jeszcze raz dziękujemy.

Wszystkim nam bardzo podobała się taka forma nauki i już nie możemy doczekać się kolejnego razu.

Harmonogram wycieczki

Oto harmonogram naszej wycieczki.Nasza wycieczka zaplanowana jest dla  33 osób.  Planując tę wycieczkę chciałyśmy przybliżyć naszym kolegom kilka miejsc ważnych dla naszej historii i świadomości Polaka.  Poprzez to chcemy, aby uczestnicy, czyli uczniowie gimnazjum w naszej szkole, pogłębili swoją wiedzę o I wojnie światowej. Mamy nadzieję, że po tej wycieczce gimnazjaliści docenią poświęcenie naszych przodków za ojczyzne i choć w niewielkim stopniu zrozumieją lepiej tamte czasy.

DZIEŃ 1:

8.00- Wyjazd z Radomyśli

9.50-14.50- lekcja muzealna w Majdanku

15.00-15.50- Lublin obiad ,,Aviator’

15.50-8.00- Kraków, nocleg w hotelu ,, Junior Krakus” (6 pokoi 2 osobowych, 6 pokoi 3 osobowych, dla opiekunów 2 osobowy, kierowca- bonus co 21 osoba gartis), kolacja i śniadanie w tym samym hotelu

DZIEŃ 2:

10.00- krypta grobowa

10.00-11.30- muzeum Czynu Niepodległościowego

11.30-12.30- cmentarz rakowicki

12.30-14.30- Kielce

14.30-15.30- obiad ,,Tempo”

15.30-17.30- sanktuarium Józefa Piłsudskiego

17.30-18.30- kolacja  ,,Gościniec Bór”

18.30-8.00- nocleg ,,Gościniec Bór”

DZIEŃ 3: 

8.00-9.00- śniadanie ,, Gościniec Bór”

9.30- 12.00- Warszawa

12.00-14.00- muzeum Wojska Polskiego

14.00-15.00- cmentarz wojskowy

15.00-16.00- KFC

16.00-18.00- Radomyśł

Nasza wycieczka

W module drugim naszym zadaniem było zaplanowanie wycieczki historycznej na jeden z wybranych tematów. Zdecydowałyśmy się na  trzydniową wycieczkę związaną z I wojną światową. W planie mieliśmy odwiedzenie takich miejscowości jak: Majdanek, Kraków, Kielce i Warszawa.  W tej wycieczce mogło wziąć udział 30 gimnazjalistów, a koszt na jednego z nich wyniósł poniżej 300 złotych.  I takim sposobem nasze kolejne sprawozdanie zostało zaakceptowane z czego niezmiernie się cieszymy! :D

Wizyta Banku BGŻ

Dzisiaj uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielami Banku BGZ. którzy przyjechali na zaproszenie p. J. Niedziółki – naszej opiekunki. tydzien przedsieb2014-bank-1Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat róznorodnej działalności tej firmy i działów funkcjonujących w banku. Ponadto poznaliśmy podstawową terminologię związana z bankowością , nabyliśmy umiejętność zakładania konta i obsługiwania się kartami płatniczymi i kredytowymi.

tydzien przedsieb2014-bank-2

Panie przybliżyły również możliwość uzyskania zawodu bankiera i powiedziały, jakie trzeba mieć wykształcenie, aby pracować w banku na poszczególnych stanowiskach. Spotkanie to odbyło się w naszej szkole w związku z realizacją naszego projektu, jak również trwającego właśnie Tygodnia Przedsiębiorczosci, w którym nasza szkoła bierze już trzeci raz udział i za realizację którego już drugi raz otrzymaliśmy tytuł Najaktywniejszej Szkoły.