Nadchodzi lato

Cześć, to znowu my!

Nadchodzą wakacje, większość osób wyjeżdża w różne miejsca, np. : nad morze, nad jeziora, za granice i do rodziny oraz na wieś. W zależności gdzie wyjeżdżamy różnie spędzamy czas. Nad morzem coraz mniej osób buduje zamki z piasku, a to bardzo fajna zabawa. Dzieci również wybrzydzają co do miejsca w , którym spędzają wakacje : , że jest za ciepło, że zamiast piaszczystej plaży trawa lub, że zamiast do luksusowego hotelu, do domku na wsi. Dzieci w ogóle powinny być przyzwyczajane do bardziej swojskich klimatów.

Pa, mamy nadzieję, że posypią się super komentarze!

Dawne place zabaw

Cześć, dawno już nie blogowałyśmy, więc stwierdziłyśmy, że jest odpowiednia pora.

Dawne place były z drewna. Jak doskonale wiecie na placach są: zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice, koniki, karuzele i drabinki. To bardzo fajne rzeczy, więc zamiast siedzieć w domu przed komputerem i telewizorem warto z tego skorzystać.Na placu zabaw można poznać i bawić się z przyjaciółmi. Można grać w różne gry np. w koszykówkę, siatkówkę, tenisa, badmintona, tenisa stołowego i inne gry, być może wymyślone przez nas samych. Jeśli chcecie to napiszcie w komentarzach swoje zabawy i imiona swoich przyjaciół.

Na razie, niedługo kolejny wpis, a i jeszcze jedno, od dziś bloguje z nami nasza szkolna koleżanka Michasia. Czekamy na wasze komentarze!

 

 

Dawne zabawki

Hejka,to znowu my! Dziś chciałyśmy wam pokazać zdjęcia zabawek,bo każdy wie ,że bez zabawek nie można się bawić.

KONIK NA BIEGUNACH

Każde dziecko w tych czasach ma zabawki, wcześniej dzieci też je miały, ale w dużo mniejszych ilościach. Napewno babcie opowiadają swoim wnukom, że one miały może ze dwie lalki i jednego misia przez całe swoje dzieciństwo. Teraz wszystkie dzieci mają tak zwany ”wypas” bo rodzice kupują im to co tylko chcą, a we wcześniejszych czasach z opowieści starszych dowiedziałyśmy się,że na jedną rodzinę przypadała tylko jedna zabawka. Więc dzieci powinny szanować zabawki i doceniać trud ludzi w wytwórni.

Narazka kolejny wpis za tydzień.

Zabawy Wielkanocne

Cześć, tu Julka, Kasia i Dorotka!

Chyba najbardziej znaną zabawą wielkanocną jest śmigus-dyngus, a tuż po nim szukanie jajek i to będzie dziś nasz temat główny. Śmigus-dyngus polega na oblewaniu się wodą z pistoletów, wiader i strzykawek. To bardzo fajna zabawa!:)

Szukanie jajek jak sama nazwa wskazuje polega na szukaniu jajek, ale najpierw trzeba je zrobić. Robimy różnokolorowe i jednokolorowe malujemy, wyklejamy i wyszywamy. Może to być karton w kształcie jajka, a zarazem prawdziwe jajko. W Anglii wierzą, że to królik wielkanocny przynosi prezenty.

Choć niedługo weekend, dużo pracy domowej do odrabiania! Musimy więc kończyć, papa!

 

Zimowe zabawy

Witajcie czytelnicy!!!

Z naszych poprzednich wpisów już dużo wiecie o letnich zabawach, więc czas na zimowe. W zimie na podwórku nie ma co robić, ale można odwiedzić różne ciekawe miejsca, np. : lodowisko, górkę saneczkową i stok narciarski. Można również lepić bałwana, rzucać się śnieżkami i budować igloo. Dzieci w zimę nie lubią robić takich rzeczy, za to wolą grę na komputerze. Pomimo to takie zabawy u niektórych nadal są w modzie, ale to naprawdę bardzo rzadko. Pisząc to próbujemy namówić dzieci, by również w zimę bawiły się na świeżym powietrzu.

Żegnajcie, mamy nadzieję, że przeczytacie nasz kolejny wpis :)

Co zrobić, aby zabawy podwórkowe znowu były modne

Cześć, to znowu my przeczytajcie nasz nowy wpis!

Sądzimy, że przede wszystkim dzieci powinny spędzać więcej czasu na powietrzu. Na podwórku jest mnóstwo ciekawszych zabaw niż granie na komputerze i oglądanie bajek na telewizorze. Niestety niektóre dzieci nadal wolą popularną teraz grę na komputerze i telefonie komórkowym. Trudno jest to zwalczyć. Polecamy bardzo zabawy podwórkowe, bo ciągle można tworzyć nowe i być może lepsze lub przystosowane do naszego hobby.

No, musimy już kończyć, praca domowa sama się nie odrobi!

Czemu niektóre zabawy podwórkowe zanikły?

Cześć, witamy ponownie.

Większość zabaw zanikła przez to, że dzieci się strasznie uzależniły od telewizji i komputerów. Przez to też większość dzieci rozleniwiła się i dała się ponieść nowoczesnej technologii. Ten czas można nazwać erą technologiczną, ale niektórych dzieci na szczęście nie poniosła tutejsza nowoczesność i nadal lubią zabawy podwórkowe.                                                                                                                                                               No to na razie, musimy już kończyć.

 

Wstęp

Cześć!

W rozmowach ze starszym pokoleniem możemy dużo dowiedzieć się na temat gier i zabaw podwórkowych z ich dziecięcych lat. Starsi ludzie bardzo chętnie wracają myślami do młodych lat i opowiadają ciekawie historię o swoich kolegach i ich wspólnych zabawach. Z opowiadań tych ludzi wynika , że większość tych zabaw przetrwało do dziś .

PRZYKŁADY

Gra w chowanego!

Jedna osoba z grupy zamyka oczy i odlicza do 10. Reszta dzieci chowa się . Następnie osoba otwiera oczy i szuka schowanych osób. Podczas nieuwagi kryjącego osoba sama może dotrzeć do wybranego miejsca i wygrać.

Podchody!

Dzieci uczestniczące w podchodach dzielą się na dwie grupy. Pierwsza grupa wychodzi wcześniej i stara się ukryć pozostałych. Uczestnicy pierwszej grupy mają jednak za zadanie zostawiania wiadomości drugiej szukającej ich grupie. Wiadomości mogą być w formie listów lub innych umówionych wcześniej znaków. Zadaniem drugiej grupy jest jak najwcześniej odnaleźć grupę uciekającą.

Powitanie

Hej!

Ja mam na imię Kasia i przedstawię wam nasz blog. Pracują ze mną moje dwie koleżanki Julka i Dorotka. W tej chwili razem piszemy tego bloga. Będziemy blogowały o tradycjach i ciekawie pisały. Obiecujemy że czytając te blogi nie zanudzicie się. Mamy w tej chwili wszystkie po 10 lat. Chodzimy do tej samej szkoły i klasy 4D.