Ochrona przyrody z TIK

TIK, to skrót oznaczający Technologie Informacyjno – Komunikacyjne. Wiele ciekawych i bardzo przydatnych narzędzi możemy znaleźć w zasobach sieci. Jednym z nich jest ćwiczenie interaktywne, które pomoże utrwalić uczniom położenie parków narodowych na mapie. Ten temat realizujemy aktualnie w klasie VII, ale skorzystać z tej propozycji mogą też pozostali uczniowie.

Od czego należy zacząć?

Oczywiście od  utrwalenia położenia parków na mapie, czyli praca z mapą to podstawa.
Kolejny krok, to sprawdzenie swojej wiedzy z wykorzystaniem wspomnianego narzędzia przygotowanego w aplikacji Purpose Games. Ćwiczenie można wykonywać wielokrotnie, co pomoże Wam utrwalić wiedzę.

Aby rozpocząć kliknij → TUTAJ

Zdalnej nauki ciąg dalszy

Zapraszam moich czwartoklasistów do sprawdzenia swojej wiedzy na temat pogody.
W najbliższych tygodniach będziemy więcej korzystać z różnych narzędzi TIK, poznamy ciekawe strony służące edukacji. Na początek zachęcam do wykonania ćwiczeń zebranych na tym blogu. Jak je znaleźć?

Zajrzyj do zakładki UCZNIOWIE → KLASA IV → POGODA

Na początek wykonaj to ćwiczenia → KLIKNIJ TUTAJ

A teraz czas na mały sprawdzian :) KLIKNIJ TUTAJ

Zdalna nauka dla czwartoklasistów

Zdalne nauczanie trwa, dziś była lekcja online na temat łąki i pola uprawnego. Czwartoklasiści obejrzeli prezentację, poznali warunki życia na łące. Wiedzą już kto jest mieszkańcem tego ekosystemu. Podczas lekcji mówiliśmy także o polu uprawnym. Uczniowie przypomnieli sobie główne uprawy naszych pól.

Zapraszam do ułożenia puzzli przygotowanych w aplikacji jigsawplanet → TUTAJ

Po ułożeniu czeka na Was kolejne zadanie → Rozpoznaj roślinę, którą ułożyłeś/ułożyłaś? Dla ułatwienia podpowiem, że rośnie ona na łące.

Kolejna zabawa przyrodnicza → TUTAJ

Na zakończenie zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku z serii Wędrówki Skrzata Borówki – Łąka  i 5-minutowego filmiku Mieszkańcy łąki

 

Dlaczego samoloty nie latają nad …?

Zachęcam do obejrzenia 9 – minutowego filmiku.

Licencja standardowa Youtube

Nowe źródło geograficzne

Zachęcam do korzystania ze strony geografia24.pl. Jest to wiarygodne źródło wiedzy geograficznej. Znajdziecie tam wiele informacji, które posłużą do poszerzenia tego, o czym mówimy na lekcjach.  Informacje podzielone są tematycznie np: Wody podziemne, Lodowce i lądolody, Budowa wnętrza Ziemi, Tektonika płyt, Rzeki i jeziora, Klimaty. To tylko wycinek tego, co znajduje się na tej stronie.  Zrozumienie przedstawionych zagadnień ułatwiają grafiki, schematy, mapy i klimatogramy.

Ostatnie lekcje geografii w klasach VI, kiedy mówiliśmy o klimatach Europy były realizowane z wykorzystaniem mapy klimatycznej, klimatogramów właśnie z tej strony.

Jeszcze raz zachęcam i mam nadzieję, że nauka geografii stanie się znacznie łatwiejsza :)

Uczymy się z TIK-iem

Skrót TIK, to technologie informacyjno – komunikacyjne. Warto z nich korzystać podczas uczenia się. W zasobach sieci jest wiele bardzo dobrych materiałów Takim miejscem, godnym polecenia jest platforma e-podreczniki pl Zasoby podzielone są na przedmioty. Warto tam zajrzeć! Na pewno znajdziecie coś dla siebie!

Na początek zachęcam do obejrzenia filmu dotyczącego współrzędnych geograficznych. W 8 minucie wyjaśnione jest zagadnienie obliczania rozciągłości południkowej i dalej równoleżnikowej. → FILM

 

Coś dla siódmoklasistów!

Dzisiaj zapraszam do zakładki NaCoBeZU uczniów klas VII. Przed Wami praca klasowa z działu „Środowisko przyrodnicze Polski” cz. I. Mam nadzieję, że szczegółowe zagadnienia do omówionego działu ułatwią Wam przygotowanie się do testu.

Na rozgrzewkę proponuję zadanie interaktywne.

 

 

GEO TIK, czyli więcej geografii na blogu!

W bieżącym roku szkolnym będziemy spotykać się na blogu pod nazwą GEO TIK. Przyroda jest już tylko w klasach IV , przyszła więc pora na zmianę nazwy. Blog otwiera się na geografię!
Zapraszam uczniów klas V – VIII do zaglądania tutaj i korzystania z zamieszczonych zasobów.

W tym miejscu będą też publikowane szczegółowe zagadnienia do prac klasowych, czyli tzw. NaCoBeZU

 

 

 

Ćwicz i utrwalaj!

Zapraszam do rozwiązania quizu online, którego wykonanie pomoże Wam w utrwaleniu wyglądu liści. Wielokrotnie wykonanie zadania ułatwi zapamiętanie, a w efekcie da możliwość uzyskania pozytywnej oceny z przyrody. Ta wersja zadania to quiz. Podobny zestaw każdy z Was będzie musiał zaliczyć w ramach testu sprawdzającego. Powodzenia! Do wykonania ćwiczenia wykorzystałam aplikację testportal.pl

Dostęp do quizu → TUTAJ

 

Poznajmy nową aplikację

Wkrótce poznacie nową aplikację, za pomocą której będziemy testować Waszą wiedzą na lekcjach przyrody i geografii. Sprawdzenie wiedzy będzie odbywać się online. W arkuszu testowym będą różnego typu pytania: jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru, krótkiej odpowiedzi, odpowiedzi typu PRAWDA/FAŁSZ. Testy będziemy wykonywać ćwiczeniowo, by utrwalić wiedzę oraz kontrolnie, by ocenić poziom Waszej wiedzy. Aplikację będziemy wykorzystywać także do przygotowywania quizów.

Po aktywowaniu testu przez nauczyciela należy wpisać podany przez niego kod i  przystąpić do rozwiązania zadań. Czas na wykonywanie  jest ustalony przez nauczyciela i zapisany w ustawieniach testu. Zadania można wykonywać losowo, można wracać do zadań lub wykonywać je zgodnie z kolejnością na arkuszu..

Aplikacja, o której piszę to testportal.pl

css.php