Archive for Listopad 2014

Spotkanie z Wróżką Poczytuszką…

Rozpoczęliśmy przygotowania do Tygodnia Czytania w naszej szkole. Mamy wiele pomysłów. Jednym z nich jest Spotkanie z Wróżką Poczytuszką. Do przygotowania plakatu wykorzystałam aplikację PosterMyWall  
Wiele bardzo przydatnych narzędzi można znaleźć na tej stronie

A New Poster

Co mamy w planie spotkania?

Przede wszystkim spotkanie z książką, podczas którego będziemy czytać wybrane pozycje. Zorganizujemy także „Nocne rozmowy o książce”, stworzymy w grupach prace tematyczne, wspólnie ułożymy gry, rebusy, krzyżówki. Przeprowadzimy też zgaduj – zgadulę. Będzie to pierwsza okazja do poznania szkoły nocą.
Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 19.00 w piątek 12 XII /do szkoły przychodzimy po kolacji/, rozstajemy się w sobotę 13 XII ok. godziny 9.00. Rano będziemy wspólnie przygotowywać śniadanie. :)
Aby wziąć udział w spotkaniu należy zapisać się u organizatorów – patrz plakat

Z jakiego drzewa pochodzą?

Zadania interaktywne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, dlatego kolejny raz zapraszam do edukacyjnej zabawy. Tym razem spróbujcie rozpoznać liście. Odpowiedzcie w krzyżówce z jakiego drzewa pochodzą.

Dobrej zabawy! Powodzenia! Kliknij w grafikę aby rozpocząć.

Openclipart, CC BY-SA 3.0

Openclipart, CC BY-SA 3.0

 

Zakodowana meteo zgadywanka :)

Czy znacie kody QR?

Sprawdźcie, co ukryte zostało w tajemniczej kostce?

Co należy zrobić?

Wystarczy pobrać na urządzenie mobilne / np: telefon/ czytnik kodów QR i wszystko będzie jasne.
Mając na telefonie aplikację skanujemy kod, następnie pojawia się link do zakodowanej aplikacji. Klikamy w niego i rozpoczynamy rozwiązywanie zgadywanki meteo. Powodzenia!
qrcode

Piszczcie w komentarzach komu udało się bezbłędnie rozwiązać quiz.

Mamy Niepodległą 2014

Mamy Niepodległą to II edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Celem akcji jest zachęcenie nas wszystkich do radosnego świętowania Dnia Niepodległości.

Zeszłoroczna akcja „Mamy Niepodległą” polegała na wysłaniu kartek pocztowych zaprojektowanych przez cenionych artystów z życzeniami do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W tym roku swoją wizję „Mamy Niepodległą” przedstawili: znakomity rysownik i satyryk Henryk Sawka oraz legendarny twórca komiksu Tytus, Romek i Atomek Henryk Chmielewski – Papcio Chmiel. Trzecią kartkę zaprojektował młody grafik Janek Konarzewski – przedstawiciel pokolenia dwudziestolatków, któremu także oddajemy głos w temacie niepodległości. Można je wszystkie zobaczyć tutaj.

Każdy zainteresowany udziałem w akcji „Mamy Niepodległą!” może wysłać okolicznościową e-kartkę.
Aby to zrobić kliknij w poniższą grafikę.

Przechwytywanie

Coś dla czwartoklasistów…

 Pod obrazkami ukryte są
interaktywne zadania przyrodnicze.

 kliknij w obrazek

grafika własna, Tagxedo, CC BY - SA


Kliknij w obrazek i wykonaj kolejne zadanie

grafika własna, Tagxedo, CC BY - SA

grafika własna, Tagxedo, CC BY – SA

Read more

Kosmiczne krzyżówki

W tym roku szkolnym w dalszym ciągu aktywnie TIK-amy na przyrodzie.                 Lekcję o Układzie Słonecznym realizowaliśmy z wykorzystaniem aplikacji learningapps  Wykorzystaliśmy również zasoby eduscience.pl

W zakładce Materiały interaktywne znajduje się ćwiczenie Układ Słoneczny – położenie planet. Polega ono na umieszczeniu planet na odpowiednich orbitach. Zachęcam także do rozwiązania krzyżówki, sprawdzającej wiedzę na temat największych obiektów Układu Słonecznego.

Podczas zajęć uczniowie pracowali z tekstem źródłowym „Planety Układu Słonecznego”. Układali pytania do interaktywnych krzyżówek. Następnie rozpoczęli tworzenie swoich ćwiczeń wykorzystując aplikację learningapps  Oto efekty ich pracy

Mikołaj Matuszewski kl. VI a       Julia Poreda kl. VI a            Karolina Tataj kl. VI c

Kasia Kasztelewicz kl. VI c          Basia Gawron kl. VI a           Paulina Kaniewska kl. VI c

Mateusz Wiktorzak kl. VI a                Dominika Tańska i Gabrysia Czarnota kl. VI a

Zuzanna Mroczek kl. VI c           Natalia Łeska kl. VI a         Kacper Łukasik kl. VI c

css.php