Archive for Marzec 2019

Ćwicz i utrwalaj!

Zapraszam do rozwiązania quizu online, którego wykonanie pomoże Wam w utrwaleniu wyglądu liści. Wielokrotnie wykonanie zadania ułatwi zapamiętanie, a w efekcie da możliwość uzyskania pozytywnej oceny z przyrody. Ta wersja zadania to quiz. Podobny zestaw każdy z Was będzie musiał zaliczyć w ramach testu sprawdzającego. Powodzenia! Do wykonania ćwiczenia wykorzystałam aplikację testportal.pl

Dostęp do quizu → TUTAJ

 

Poznajmy nową aplikację

Wkrótce poznacie nową aplikację, za pomocą której będziemy testować Waszą wiedzą na lekcjach przyrody i geografii. Sprawdzenie wiedzy będzie odbywać się online. W arkuszu testowym będą różnego typu pytania: jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru, krótkiej odpowiedzi, odpowiedzi typu PRAWDA/FAŁSZ. Testy będziemy wykonywać ćwiczeniowo, by utrwalić wiedzę oraz kontrolnie, by ocenić poziom Waszej wiedzy. Aplikację będziemy wykorzystywać także do przygotowywania quizów.

Po aktywowaniu testu przez nauczyciela należy wpisać podany przez niego kod i  przystąpić do rozwiązania zadań. Czas na wykonywanie  jest ustalony przez nauczyciela i zapisany w ustawieniach testu. Zadania można wykonywać losowo, można wracać do zadań lub wykonywać je zgodnie z kolejnością na arkuszu..

Aplikacja, o której piszę to testportal.pl

Segregujemy odpady

Uczniowie klas VI  przygotowują się do obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole. W ramach projektu „Ziemia – nasza planeta” realizują różne zadania. Dziś opracowują ćwiczenia interaktywne w learningapps. Hasło przewodnie tych zadań to „Segregacja odpadów”. Oto wyniki ich pracy.

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet
css.php