Kopiujemy zgodnie z prawem

Dzięki naszemu udziałowi w Szkole z klasą 2.0, wiemy dużo więcej na temat praw autorskich. Moi uczniowie z tym tematem radzą sobie coraz lepiej, chociaż bywają jeszcze trudności.  Wiele lekcji poświęciliśmy na zgłębianie tego tematu. Wiele ćwiczeń wykonywaliśmy, aby nauczyć się prawidłowo opisywać źródła. Kopiowanie poza Wikipedię czy pobieranie zdjęć z Flickr.com nie sprawia już tak dużych trudności jak na początku, kiedy zaczynaliśmy „naszą przygodę” z prawem autorskim.

Ostatnio ciekawą prezentację przedstawiła na lekcji przyrody w klasie VI – Matylda. Ponieważ omawialiśmy ssaki, uczennica opowiedziała nam o rysiu. Jej prezentacja bardzo się nam podobała, a najważniejsze, że była przygotowana zgodnie z prawem autorskim. Moi uczniowie pamiętają również, aby dzielić się z innymi tym, co sami przygotują. Udostępniają oni swoje prace na wolnych licencjach. Tak też było tym razem, Matylda udostępniła swoja prezentację na licencji CC BY-NC-ND 2.0

Zapraszam do obejrzenia pracy mojej uczennicy  Prezentacja o rysiu

2 comments

  1. Mariola pisze:

    Anetko! Widać Twoją „szkołę” w działaniach uczniów.Bardzo ładna prezentacja Matyldy i pięknie opisana. Brawa dla Was obu!
    Pozdrawiam i po jednym uśmieszku dla Pani i Jej uczennicy :) :)

  2. Bardzo dziękuję za miłe słowa! Na początku nie było łatwo, ale teraz jak widać jest dużo lepiej. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge
css.php