Pasja mojego ucznia!

Jak dowiedziałam się o pasji mojego ucznia?

Początek był taki!
Program Szkoła z Klasą 2.0,  trzecie zadanie Akcji 2.0 – „Poszukiwany – Poszukiwana”.

Temat zadania – Najdziwniejsze zwierzęta świata, wydał mi się nadzwyczaj ciekawy!  Do tego jeszcze uczniowie musieli wykazać się umiejętnością  opisywania źródeł zgodnie z prawem autorskim. Wcześniej przeprowadziłam cykl lekcji w klasach piątych i szóstych, na których uczniowie dowiedzieli się jak opisywać źródła zgodnie z prawem, poznali licencje CC, wiedzą gdzie szukać opisów plików multimedialnych. Ćwiczyliśmy także wyszukiwanie zdjęć w Wikipedii, Flickr i Photopin. 

Do wykonania zadania Poszukiwany – Poszukiwana zachęciłam moich uczniów. „Dziwnych zwierząt ” szukali wszyscy. Na blogu uczniowskim pokazaliśmy kilka prac, m.in. pracę Kamila, ucznia klasy IV [ tutaj ].
Zainspirowany zadaniem przyrodniczym, Kamil przygotował prezentację multimedialną na temat: Polskie pojazdy pancerne w latach 1918 – 1939.  Zaprezentował ją na godzinie wychowawczej. Byłam pod ogromnym wrażeniem historycznej wiedzy mojego ucznia. Rewelacyjnie przedstawił nam to, co przygotował. Pięknie przedstawił nam swoją pasję! Oczywiście poprawnie opisał źródła. Kamil zaimponował wszystkim tym, że pomimo tego, iż uczniowie klasy IV jeszcze nie mieli lekcji na temat praw autorskich, nie uczyli się opisywania źródeł, tak dobrze poradził sobie z tym tak trudnym tematem.  Kamil powiedział, że uważnie przeczytał /wraz ze swoją Mamą/ opis źródeł we wzorcowym slajdzie przygotowanym przez Szkołę z Klasą. „Mama mi trochę pomogła – powiedział, a prezentację o pojazdach pancernych zrobiłem sam”

Wszyscy słuchaliśmy z wielkim zaciekawieniem tego, co Kamil mówił o pojazdach pancernych z lat 1918 – 1939. Widać było, że to o czym mówi, to Jego wielka pasja!

pizap.com13926711112181

Kamil podczas prezentacji, zdjęcia własne w Pizap, CC-BY-NC-SA 3.0

Wystąpienie Kamila na forum klasy, zachęciło innych uczniów do prezentacji swoich zainteresowań. Kolejne wystąpienia w przygotowaniu…

 

3 comments

 1. Aska pisze:

  Super!

 2. Wlodek D. pisze:

  Kamil powinieneś być z siebie dumny.

 3. Danawera pisze:

  Brawa Kamilowi i jego Pani! To niesamowite, ile można odkryć dzięki programowi i blogom. Doświadczam tego samego od początku mojego udziału w programie i chyba właśnie dlatego ciągle tu jestem – dla odkrywania moich uczniów.
  Serdecznie pozdrawiam
  Danawera ostatnio opublikował…Jak opowiadać od końca?My Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge
css.php