Dzień Ziemi w naszej szkole…

W naszej szkole obchody Dnia Ziemi zorganizowane zostały inaczej niż zwykle. Do tego święta wspólnie przygotowywaliśmy się wraz z uczniami. Podczas lekcji przyrody wykonywali oni w grupach plakaty tematyczne: Ekologiczny konsument, Ekologiczny dom, Segregujemy odpady, Ekologiczne zakupy. Uczniowie klasy V przygotowywali prace na temat – Co powinniśmy wiedzieć o naszej planecie? Na wystawie zaprezentowane zostały także prace uczniów klasy III b i III a. Dzieci  klasy III a przygotowywały kartonowe telewizorki, w których umieściły wybrane zwierzątka, a uczniowie klasy III b wykonali plakaty. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie szkolnej. W ramach  obchodów Dnia Ziemi zorganizowałyśmy także KINO EKOLOGICZNE. Podczas szkolnych seansów dzieci wszystkich klas obejrzały filmy o tematyce ekologicznej. Wykorzystałyśmy filmy z serii „Była sobie Ziemia” - Woda,

Także w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klasy VI a przygotowywali na lekcji przyrody mapkę myśli w Mindomo. Temat prac to EKOLOGICZNE ZAKUPY.
Oto praca jednej z moich uczennic:

Ekologiczne zakupy 

 autorką jest Natalia Napiórkowska kl. VI a, CC BY-NC-ND 3.0

Zapraszam na pokaz zdjęć. Przygotowałam go w aplikacji  web.photodex.com

Zdjęcia własne: CC BY-NC-ND 3.0,
Muzyka: Popof, Coccinelle, Jamendo, 16 IV 2014, CC BY-SA 3.0

 

3 comments

 1. olalorek pisze:

  Moim zdaniem Dzień Ziemi się udał. Moja klasa zrobiła ciekawe plakaty. Poza tym interesujący film. Nie znałam tego programu do robienia filmów do tej pory. Może później coś w nim zrobię.
  Pozdrawiam.
  olalorek ostatnio opublikował…Wielkanocna ankietaMy Profile

 2. Bardzo sympatyczne pomysły na Dzień Ziemi, a programik skrywa wiele wiele dobrych opcji, zwłaszcza przy przejściach między slajdami. Dziękuję za podzielenie się niusami z imprezy szkolnej oraz namiar na aplikację photodex :)
  Wesołych Świąt!

 3. Świetny pomysł na szkolny Dzień Ziemi.
  Wesołych i pogodnych Świąt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge
css.php