Archive for Prezentacja projektu

Festiwal Nauki – CNK

17 czerwca 2011 roku braliśmy udział w ogólnopolskich targach TIK-owych projektów w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik - relacja z Festiwalu Projektów. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i dumni ze swojej pracy, szczególnie z możliwości udziału w  finałowym festiwalu projektów odbywającym się w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik.

Prezentacja projektu

Publiczna prezentacja projektu odbyła się 10 czerwca 2011 r. o godz. 17.00 w budynku szkoły (sala gimnastyczna, korytarz szkolny) podczas Festiwalu Nauki. Odbiorcami byli zaproszeni uczniowie szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych rozpoczynających naukę w naszej szkole w roku szkolnym 2011/2012. Wszystkie osoby zaangażowane w projekt Szkoła z Klasą 2.0 przedstawiły swoje prezentacje według przygotowanego przez koordynatora harmonogramu. Na sali gimnastycznej i korytarzu znajdowały się wszystkie przygotowane przez uczniów plakaty, rysunki, albumy, które powstały podczas realizacji projektów oraz komputery i rzutniki multimedialne umożliwiające prezentację prac. Każda grupa przedstawiała swój projekt w formie multimedialnej.  Prezentacja projektu „Człowiek w obronie naturalnego krajobrazu – Parki Narodowe w Polsce.” mojej grupy rozpoczęła się od recytacji wiersza „MALI STRAŻNICY PRZYRODY” J. Kasperkowiaka.

Następnie  Maksymilian T., Kasia B., Kasia M., Kinga G., Oliwia D., Patrycja B. krótko omówili zadania wykonywane podczas realizacji projektu w formie prezentacji multimedialnej, którą przygotowała Kasia Bocheńska z klasy 4a. Zaprezentowali poradnik dla uczniów na temat segregacji odpadów, oraz kodeks młodego ekologa w formie  prezentacji – ochrona przyrody i zachowanie różnorodności biologicznej (pdf), rośliny i zwierzęta podlegające ochronie (ppsx), stronę internetową z mapą interaktywną rozmieszczenia parków w Polsce– www.psp2bochnia.pl/4a/parki/parki.html, prezentacje – parki narodowe w Polsce. Przedstawili zestawienie wyników zbiórki makulatury, która odbywa się w naszej szkole już od wielu lat.

Prezentacja bardzo podobała się publiczności i została nagrodzona ogromnymi brawami. Na sali gimnastycznej wspólnie z uczniami przygotowaliśmy stoisko na którym prezentowane były prace wykonane podczas realizacji projektu:  plakaty o tematyce ekologicznejmapy, albumy –„Parki narodowe”. Wszystkie prace uczniów prezentowane były również w formie multimedialnej.

Projekt został podsumowany  na wspólnym spotkaniu wszystkich uczestników w dniu 7 czerwca br., braliśmy pod uwagę wcześniej przyjęte kryteria. Uczniowie byli zadowoleni ze zdobytych umiejętności i chętnie prezentowali swoje prace posługując się narzędziami TIK. Stwierdzili jednoznacznie, że nauczanie z wykorzystaniem TIK jest ciekawsze i bardziej urozmaicone.

Galeria z „Festiwalu Nauki 2.0″ w naszej szkole.

Efekt pracy grupy Kasi…

Koleżanki i koledzy z klasy 4a wykonali prezentacje multimedialne w programie Power Point wybranych parków narodowych w Polsce,  po zaprezentowaniu ich  podczas lekcji przyrody i akceptacji Pani, przyszła kolej na nasze zadanie, które polegało na połączeniu prezentacji poszczególnych parków narodowych w jeden dokument. Pomysłów było kilka, zdecydowaliśmy się wykorzystać program MS Word oraz jego funkcję pisania tekstu w kolumnach. Monika przygotowała szablon, który zawierał informacje na temat położenia parku w Polsce, osobliwości ze świata roślin, zwierząt oraz  podstawowe cechy krajobrazu, zawierał również miejsce na umieszczenie odpowiedniej grafiki jak symbol, mapka określająca położenie parku czy inne ciekawe fotki. Wykorzystując ten szablon przystąpiliśmy do realizacji zadania. Tekst udało się nam uzupełnić w ciągu 4 dni, problemy zaczęły się piętrzyć przy wstawianiu grafiki, ale z pomocą nauczyciela udało się umieścić ją w odpowiednich miejscach tak, aby tekst pozostał nie naruszony. Po wstawieniu paru fotek pamiętaliśmy już o „zawijaniu tekstu”, funkcja ta pozwala na łączenie tekstów z grafiką w edytorze MS Word. Wykorzystując ją można oblewać grafikę lub umieszczać ją pod tekstem, co bardzo ułatwia pracę. Ola natomiast zdecydowała się na wykonanie prezentacji w programie MS Power Point, łącząc to wszystko w jeden dokument, również wykorzystując szablon przygotowany przez Kingę. Dodatkowo stworzyliśmy prezentację pod nazwą „Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce” oraz „Ochrona przyrody i zachowanie różnorodności biologicznej”.

Kasia B.– lider grupy odpowiedzialna za prezentacje multimedialne.

Parki narodowe i rezerwaty przyrody w Polsce – nasze prace;
Parki Narodowe w Polsce – dokument pdf.;
Parki Narodowe – dokument pdf.;
Zwierzęta i rośliny chronione – dokument pdf;
Zachowanie bioróżnorodności – dokument pdf;

Jak ratujemy przyrodę?

Jak możesz pomóc ratować przyrodę?

KODEKS MŁODEGO EKOLOGA

  1. Wrzucaj śmieci do śmietnika, bo papierek sam nie znika;
  2. Kto śmieci segreguje ten środowisko ratuje;
  3. Torebka foliowa jest już niemodna, materiałowa bardziej wygodna;
  4. Światło oszczędzać to ważna rzecz, niech duże rachunki idą precz;
  5. Drzewa, krzewy oddychają, szanuj je bo tlen nam dają;
  6. Każde zwierzę na szacunek zasługuje i godnego traktowania oczekuje;
  7. Zakręcaj wodę mój przyjacielu, bo wody jest mało a chętnych na nią bardzo wielu;
  8. Świat warzyw i owoców jest bardzo kolorowy, jedz je często a będziesz zdrowy;
  9. Sport to zdrowie, dobra kondycja Ci o tym powie;
  10. Spacer i rower lepszy niż samochód, korzysta zdrowie i przyroda wokół.

Segregacja – poradnik.

Galeria – zbiórka surowców wtórnych w naszej szkole.

Wyniki zbiórki makulatury.

css.php