Paweł Garczyk o swojej pasji…

1

Dzisiejszy wywiad przeprowadzimy z Pawłem Garczykiem, który jest bardzo młodym i walecznym sportowcem.

Paweł Garczyk uczeń III klasy Gimnazjum Dwujęzycznego

 • Paweł, opowiedz nam o swojej pasji.

Od 3 lat trenuję kolarstwo górskie w Formule Olimpijskiej Cross-Country. Ten rodzaj konkurencji charakteryzuje się trasami, które są utrudnione przez kamieniste zjazdy, strome podjazdy oraz naturalne lub sztuczne przeszkody. Bardzo lubię mój sport, ponieważ dzięki niemu mogę oderwać  się od całej rzeczywistości. Mogę obcować z naturą i  podziwiać piękno górskich krajobrazów.

 • Jak wyglądały twoje początki? Czy były ciężkie, a może ktoś motywował cię do tej walki?

Moja przygoda z kolarstwem zaczęła się trochę przypadkowo. Od wczesnych lat trenowałem biegi przełajowe. Choroba uniemożliwiła mi dalsze uprawianie  tego sportu. Lekarz stawiając diagnozę zakazał mi biegania i powiedział, że biegaczem nie zostanę, ale mogę zostać dobrym kolarzem. Od tego momentu rower zaczął towarzyszyć mi w moim codziennym życiu. Po jakimś czasie zacząłem startować w coraz poważniejszych imprezach kolarskich, przede wszystkim w maratonach górskich. Początki były ciężkie, ponieważ nie miałem profesjonalnego sprzętu, ale mobilizację znalazłem u rodziców. To właśnie oni zakupili mi pierwszy odpowiedni sprzęt. Potem było już coraz lepiej.

 • Jak wyglądają twoje treningi?

Sezon zaczyna się w kwietniu, ale przygotowania zaczynam już w grudniu. W tym okresie trenuję 6 dni w tygodniu, a w każdym z tych dni przeznaczam 2 godziny na intensywny trening. Rozpoczynam standardowo od 15 minutowej rozgrzewki i kończę 10 minutowym rozciąganiem. Podczas treningu doskonalę siłę, wytrzymałość, gibkość, technikę jazdy oraz odporność psychiczną. Ćwiczę bez względu na pogodę bo wiem że tylko ciężką pracą mogę osiągnąć to co sobie założyłem.

 • W jakich zawodach uczestniczysz, czy zdobyłeś nagrodę, na której bardzo ci zależało?

Jest ich wiele, ale wymienię najważniejsze, te które są zawsze na wysokim poziomie, bo mają ogromny wpływ ogólnopolski, m.in.: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Puchary Polski Cross Country, zwycięstwo w klasyfikacji generalnej ogólnopolskich maratonów górskich- Bike Maraton  w sezonach 2014,2015, jest to 10 edycji rozgrywanych w górach. Jestem 3 zawodnikiem w Polsce z rocznika 2000,  3 miejsce w kategorii do lat 18 w Uphill Race Śnieżka 2015, 3 miejsce Open i pierwsze w kategorii do lat 18 w II PUCHARZE STREFY MTB SUDETY MUFLON MTB SREBRNA GÓRA, 4 miejsce w challenge DZKol (Dolnośląski Związek Kolarski), 6 miejsce w Pucharze Polski Cross Country w  Skomielnej Białej, 1 miejsce Wyścig MTB na Wzgórzu „Grzybek” w Obornikach Śląskich 1 miejsce  Open i 1 miejsce w kategorii w Wyścigu MTB „Jesień w mieście cudów”-Bardo. Wszystkie wymienione sukcesy dawały mi mobilizację, ponieważ pokonywałem często bardzo mocnych i starszych zawodników. Mogłem pokonywać nawet swoje własne słabości. Jedyną przeszkodą, którą czasem napotykam to 40 stopniowy upał.

 • Czy wiążesz z kolarstwem górskim swoją przyszłość, czy to pozostaje jako twoja pasja?

Nie wybiegam z planami w przyszłość, ponieważ wiem, że sport to nie wszystko. Jedna kontuzja może przekreślić całą karierę sportową, dlatego zawsze trzeba mieć plan B-  skończyć studia, mieć zawód. Jednak bardzo bym chciał w przyszłości zająć się kolarstwem profesjonalnie.

 • Czy jest coś co możemy ci życzyć na przyszłość?

W następnym sezonie chciałbym wygrać  klasyfikacje generalną Pucharu Polski XCO oraz powalczyć o koszulkę Mistrza Polski XCO. To są moje dwa priorytety na kolejny sezon.

 • Tego właśnie ci życzymy! Dziękuje bardzo za wywiad.

Ja również bardzo dziękuję.

Gosia Żuchora

 3                  4 5 6 7 8                9 10

WYJAZD NA ZAWODY..

 p.s10 p.s1 p.s2 001 Dnia 11.12.2015 r. jako MISTRZ POWIATU TRZEBNICKIEGO wyruszyliśmy na MIĘDZYPOWIATOWE MISTRZOSTWA W PIŁCE SIATKOWEJ, które odbyły się                      w Środzie Śląskiej. Walczyliśmy dzielnie i zajęliśmy III miejsce;-) Oprócz rywalizacji mieliśmy też integrację z MISTRZYNIAMI POWIATU TRZEBNICKIEGO, uczennicami   PZS nr.1 z Trzebnicy, które nie tylko grały w tym samym dniu na tej samej hali, ale również jechały z nami tym samym busem na zawody;-) Dziewczyny w turnieju          zajęły II  miejsce….m.in dzięki głośnemu dopingowi naszych chłopaków;-)

Reprezentacja naszej szkoły: Zaremba Filip, Gałuszka Tomasz, Sobczak Kornel,   Trafidło Wojciech, Przystarz Krzysztof, Kollbek Miłosz, Szumiło Mikołaj, Rybicki Filip, Wilamowski Wojciech, Mirek Sebastian, Kopyś Kamil. Opiekun: Paleń Karolina

BARTOSZ IWIŃSKI – MISTRZ W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW

bartek          bartek zd

 1.  Kiedy zaczęła się Twoja przygoda ze sportem ? Opowiedz  coś o tym?

Moja przygoda ze sportem rozpoczęła się w marcu 2012 roku. Ważyłem wtedy 48 kilogramów przy wzroście 180 centymetrów i byłem bardzo chudy. Na ciężary zaprosił mnie kolega, który również zaczynał trenować. Na początku była to zabawa, chodziłem bo +chodziłem, nie miałem co robić z czasem.

 2.       Czy od najmłodszych lat interesowałeś się sportem ?

Ciężko się określić. Kiedy miałem 10-11 lat interesowały mnie tylko komputery.

 3.       Kto Ciebie najbardziej wspiera w tym co robisz?

Trener, Prezes Klubu oraz moja mama.

 4.       Czy spośród znanych zawodników masz osobę do naśladowania ?

Tak, jest to Adam Kraska i Bartłomiej Bonk.

 5.       Jak dużo czasu poświęcasz na treningi ?

Trenuję sześć razy w tygodniu po 2-3 godziny dziennie.

6.       Czy myślisz o tym przyszłościowo ?

Na pewno przyszłościowo, o ile nie przeszkodzi mi w tym żadna kontuzja.

 7.       Czy udaje Ci się łączyć pasję z nauką ?

Jakoś się udaje, chociaż czasami jest ciężko znaleźć czas.

 8.       Jak się czujesz gdy stajesz na podium ?

Jestem dumny, wtedy wiem, że moje treningi nie poszły na marne.

 9.       Czy stosujesz specjalną dietę?

Z dietą jest różnie, jeśli przygotowuję się do ważnych zawodów to wtedy trzymam dietę, a poza sezonem staram się jeść wartościowe posiłki.

 10.   Dlaczego wybrałeś tę dyscyplinę ?

Na początku próbowałem sił w MMA, piłce nożnej i ręcznej, ale stwierdziłem, że to nie dla mnie i zacząłem trenować ciężary.  Jak zobaczyłem , że przyjemnie jest odnosić sukcesy to postanowiłem zostać.

 11.   Czy ta dyscyplina sprawia Ci przyjemność ?

Oczywiście, że tak. Chociaż po niektórych zawodach czy treningach jest złość bo nie zawsze wszystko wychodzi tak jakbym chciał.

 12.   Czy chciałbyś wygrać jakieś ważne zawody sportowe ?

Tak, na pewno w przyszłości chciałbym wygrać Mistrzostwa Polski.

13.   Kiedy osiągnąłeś pierwsze sukcesy ?

W 2012 roku, po trzech miesiącach trenowania zdobyłem brązowy medal na Międzynarodowym Turnieju.

Dziękujemy   Bartku za wywiad, życzymy dalszych sukcesów.

Ola Mierzwa, Aurelia Dunat uczennice klasy III T

MISTRZOSTWO POWIATU DLA NAS!!!!

W zawodach, które odbyły 19.11.2015 r.  udało nam się „pokonać” drużyny : PZS nr.1 z Trzebnicy, PZS nr. 2 z Trzebnicy i PZS ze Żmigrodu;-) Trzon naszego zespołu stanowili uczniowie III klasy, ale w drużynie na dobre zagościli ich młodsi koledzy, którzy dopiero w tym roku rozpoczęli  naukę w naszej szkole. Walka w każdym meczu była bardzo wyrównana, a wynik każdego z nich potwierdza jak ciężko było zdobyć tytuł MISTRZA! W każdym meczu musiał być rozgrywany tie-break, na szczęście za każdym razem zakończony pomyślnie dla naszej drużyny;-) Obecnie drużyna jest na etapie przygotowań do kolejnego etapu rozgrywek, które odbędą się 11.12.2015 r. w Środzie Śląskiej.

zawody zawody1

SPORTOWIEC MIESIĄCA

Nowym pomysłem na bloga są wywiady z uczniami, którzy na co dzień uprawiają sport i odnoszą w nim sukcesy.

W tym miesiącu przeprowadzimy wywiad z osobą, która zaimponowała nam swoim zaangażowaniem w dość nietypowym sporcie.

Kuba Wołczyk uczeń klasy II LO.

1

 • Kuba powiedz czemu właśnie Street Workout?

v  Chciałem popracować nad swoimi mięśniami. Moi koledzy proponowali mi siłownie, ale ja uważam że to strata pieniędzy. Mój przyjaciel, który jest bardziej zaawansowany w ten sport, zabrał mnie na jeden z treningów. Od tego momentu zaczęła się przygoda, która trwa już osiem miesięcy.

 • Opowiedz nam jak wyglądały pierwszy miesiąc?

v  Było naprawdę bardzo ciężko. Pierwsze treningi były przeprowadzane przez zawodową obornicką grupę ,,No limits’’ . Potrafiłem zrobić maksymalnie 2 podciągnięcia i dość szybko łapałem kontuzje, ponieważ ćwiczyłem bez rozgrzewki. Teraz już obowiązkowo 15 minut poświęcam na rozgrzewkę, tak po 3 minuty na poszczególną partię ciała.

 • Czy musisz prowadzić dietę?

v  Naturalnie. Przestałem jeść w lokalach typu Fast-food, co uważam za swój wielki sukces. Poza tym urozmaiciłem swoje menu o warzywa, kasze i przede wszystkim jem dużo białka. Jeśli chodzi o słodycze to nigdy za nimi nie przepadałem. Wskazówki żywieniowe znajduje u brata. Wszystko dostosowuje do swojej wagi.

 • Czy w takim sporcie są jakieś zawody?

v  Tak, są w formie pokazów. W Polsce dopiero od niedawna jest to tak popularne jak za granicą. Najfajniejszą konkurencją są triki na drążku.

 • Z kim trenujesz?

v  Z kolegami którzy mają znacznie większe doświadczenie niż ja. Ćwiczymy pięć razy w tygodniu po trzy godziny. Pojawiają się czasami osoby z Trzebnicy i Wrocławia, ponieważ mamy w Obornikach Śląskich świetną atmosferę do kalisteniki, czyli aktywności fizycznej.

 • Jak godzisz szkołę z Street Workout?

v  Szkoła jest zawsze na pierwszym miejscu. Wiem jak ważne jest wykształcenie, ale Street Workuot to moja pasja, więc łatwo mi połączyć obie rzeczy.

 • Czy masz jakieś marzenia związane z tym sportem?

v  Bardzo chciałbym wykonać poprawnie muscle up jedną ręką i hand stand na drążku. Przyda mi się również siła i wytrwałość.

 • I tego ci życzymy. Dziękuje bardzo za wywiad.                                                          
 • v  Ja również bardzo dziękuje za wywiad.                                                                 Wywiad przeprowadziła Małgorzata Żuchora.

 

SPORTOWE ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Dla Was nasi kochani uczniowie powstał grafik zajęć pozalekcyjnych;-)

Do końca remontu hali przy ul. Wrocławskiej zajęcia odbywają się na ul. Parkowej.

Dla uczniów Gimnazjum:

WTOREK            – godzina 15:15 PIŁKA SIATKOWA ( Joanna Idziak)

ŚRODA               – godzina 14:35 FITNESS ( Adrianna Kraska)

CZWARTEK        – godzina 14:45 PIŁKA SIATKOWA (Karolina Paleń)

PIĄTEK                – godzina 15:00 ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE  ( Józef Gancarek)

Dla uczniów Technikum, Liceum, ZSZ:

ŚRODA:              – godzina 14:35 FITNESS ( Adrianna Kraska)

CZWARTEK:      – godzina 14:45 PIŁKA SIATKOWA (Karolina Paleń)

PIĄTEK:             – godzina 14:30 PIŁKA KOSZYKOWA ( Joanna Idziak)

 

 

Piłka koszykowa

Nasze reprezentacje chłopców  już zaczęły przygotowania do międzyszkolnych zawodów w piłce koszykowej. Zawodnicy ciężko pracują na zajęciach pozalekcyjnych pod czujnym okiem  p. Joanny Idziak. Pierwszy cel reprezentacji to zdobycie mistrzostwa powiatu i przejście do kolejnego etapu rozgrywek.

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Dnia 01 października na trzebnickim boisku „ORLIK”  odbyły się                  MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

W tym roku nasze dziewczęta zajęły II miejsce, a chłopcy …..;-)

W zawodach brali udział również nasi gimnazjaliści, którzy w kategorii dziewcząt i chłopców zajęli 5 miejsce.

Składy naszych drużyn

Chłopcy (szkoła ponadgimnazjalna) : Karaźniewicz Hubert, Gaczyński Cezary,           Kielar Maciej, Zaremba Damian, Mikołajczyk Mateusz, Kawalec Mateusz, Zaremba Filip, Krupa Mateusz, Bąk Bartosz, Przystarz Krzysztof, Adfeld Jakub, Marek Jakub,  Wrzesiński Michał, Rybicki Filip, opiekun Karolina Paleń.

Dziewczęta (szkoła ponadgimnazjalna) : Dworak Klaudia, Budzińska Urszula,         Kuriata Katarzyna, Lewandowska Monika, Juszczyk Wiktoria, Korzeniowska Marta,   Łabuz Emilia, Związek Daria, Pyrka Klaudia, Mierzwa Ola, Maćkowiak Iza,               fotograf Aurelia Dunat, pomoc trenera Burzyńska Kamila;-), opiekun Karolina Paleń.

Chłopcy (gimnazjum) :Nehrebecki Michał, Garczyk Paweł, Sanecki Jan, Kwolik Marcel, Woźniak Fabian, Balasiński Mikołaj, Krasowski Olek, Bagiński Jakub, Rejman Karol,  Hejke Jacek, Balasiński Antek, opiekun Joanna Idziak.

Dziewczęta (gimnazjum) : Laskowska Julia, Strojwąs Ola, Sosińska Natalia, Olszewska Milena, Wojciechowska Zosia, Fabianowska Gabrysia, Ołdziejewska Oliwia, Durlej Aurelia, Ścisłowska Kamila, Urbaniak Karolina, opiekun Ada Kraska.

Gimnazjaliści Gimnazjum2

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

Miło Nam rozpoczynać nowy rok szkolny z tytułem szkoły, w której prowadzony jest wf z klasą.

certyfikat certyfikat2

Na początku września otrzymaliśmy CERTYFIKAT ukończenia II edycji programu     WF Z KLASĄ. Nie było łatwo otrzymać takie wyróżnienie. Musieliśmy spełnić wiele warunków, które postawił nam organizator czyli Centrum Edukacji Obywatelskiej. Na bieżąco za pośrednictwem bloga informowaliśmy organizatora o realizacji naszych zadań. Każda nasza inicjatywa była dokładnie analizowana pod kontem realizacji  założonych celów. Wyszło na to, że idealnie przeprowadziliśmy naszą akcję LAS czyli LOKALNĄ AKCJĘ SPORTOWĄ,  w sposób ciekawy i motywujący prowadzimy zajęcia wychowania fizycznego, osiągamy sukcesy sportowe, a atmosfera, która panuje między nauczycielami i uczniami sprawia, że uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się we wszystkie inicjatywy związane ze sportem.

Dla tych co do tej pory  nie zaglądali  na naszego bloga, przypominamy najważniejsze wydarzenia z życia szkoły roku szkolnego 2014/2015.