Warsztaty z etnografem

W dniu 6 listopada 2012r. przyjechała do naszej szkoły pani Natalia Jabłońska, etnograf z Warszawy. Przeprowadziła dla nas warsztaty. Robiliśmy plakaty propagujące kulturę i naszą tradycję. Oglądaliśmy prezentację przygotowaną przez panią Natalię a następnie film o etnografie, który nosił tytuł „Pytamy ludzi”. Następnie rozmawialiśmy na temat muzeów i znajdujących się tam eksponatów. Na zakończenie spotkania mieliśmy mały poczęstunek. Ostatnim punktem warsztatów była ankieta na temat spotkania i nasza ocena czy nam się podobało. Na koniec Agata i Przemek podziękowali pani Natalii i podarowali piękny flakon.

 

 

 

2 thoughts on “Warsztaty z etnografem

 1. Cieszę się, że warsztaty wam się podobały i że zamieściliście na swoim blogu relację z nich. Opisaliście szczegółowo i zwięźle co się działo – to bardzo dobry wpis! Myślicie, że zdobyta wiedza przyda się wam podczas realizacji projektu? Macie już pomysł jak ją wykorzystać?

  Serdecznie was pozdrawiam,
  Dorota Marszałek
  dorotamarszalek ostatnio opublikował…Blogi 2.0 – wielkie otwarcieMy Profile

 2. Bardzo dobry pomysł. Gotowa podpowiedź, jak pozyskiwać materiały etnograficzne. Na pewno się przyda w dalszej pracy. My od 7 lat współpracujemy z działami Archiwum Muzeum Etnograficznego w Krakowie . Trafiliśmy na wiele materiałów dotyczących naszych miejscowości, pochodzących z lat 80-tych XIX wieku.

  Pozdrawiamy
  Uczniowie Szkoły Podstawowej im. O.Kolberga w Bukowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge