Jak powstała nasza palma wielkanocna?

Wiecie już, że pojechaliśmy do Pionek na wielkanocną imprezę. Ale najpierw spotkaliśmy się w piątek 8 marca i wspólnie wykonaliśmy naszą palmę i pisanki.

Z tą palmą było bardzo dużo pracy. Nasi koledzy Mateusz i Bartek postanowili zrobić reportaż fotograficzny z tego spotkania. W naszej sali spotkały się klasy gimnazjalne 2c, 2d i 3b. Zaprosiliśmy także klasę 5b ze szkoły podstawowej. Nasze opiekunki pani Ela i pani Ania pomagały nam wykonywać kwiatuszki i kolejne elementy do palmy. Obejrzeliśmy także film instruktażowy.

I trzeba było wziąć się do pracy. Robiliśmy bardzo proste kwiatuszki z bibuły karbowanej na drucikach. Jak to wyglądało? Zobaczcie na zdjęciach.

Zrobiliśmy kwiatuszki w kolorze żółtym i czerwonym.

Wykonaliśmy także niebieskie różyczki. Potem niektóre różyczki wykorzystaliśmy jako środki do białych kwiatów wykonanych z krepiny. Czy wiecie, że krepina jest dużo grubsza i sztywniejsza niż bibuła?

Zrobiliśmy jeszcze pomarańczowe różyczki i różowe kwiaty z płatkami.

Pracowaliśmy sumiennie. Przybywało kwiatów.

Na czubek palmy mieliśmy suszone trawy i sznureczki zrobione z różowej bibuły.

Teraz zobaczcie palmę w całości.

 

Niespodziewanie przyszła do nas grupa uczniów z pisankami.

Pisanki wykonane zostały pod kierunkiem pani Joli, a koszyczki pod kierunkiem pani Ewy. Koszyczki już można było zobaczyć w poprzednim wpisie.

Podoba Wam się nasz fotoreportaż?

Pozdrawiam Ola

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge