Prezentacja projektu szkoły z klasa 2.0

Wył.
YouTube Preview Image

Konkurs piosenki

Wył.

W tym roku Konkurs Piosenki Szkolnej przebiegał pod hasłem polskich przebojów rokowych z lat 80 – tych XX wieku. Odbywał się on tradycyjnie w trzech grupach wiekowych: najmłodsi klasy I – III, którzy nie byli oceniania przez jury, klasy IV – VI szkoły podstawowej i klasy gimnazjum. Oceniane były m.in. poprawność wykonania, choreografia, scenografia i ogólne wrażenie artystyczne. A oto tegoroczni zwycięscy: wsród klas IV – VI klasa IVb, a wśród gimnazjalistów klasa IIa. Jak co roku głosowaliśmy w konkursie publiczności – laureatami zostali klasa VIa sp i klasa IIbg.

Oto tegoroczny repertuar:

klasa I – „Marchewkowe pole”, klasa II – „Dmuchawce latawce”, klasa III – „Meluzyna”, klasa IVa – „Biały rower”, klasa IVb – „Hi – Fi super star”, klasa V – „Podaj cegłę”, klasa VIa – „Och Ziuta”, klasa VIb – „Szklana pogoda”, klasa Iag – „Mniej niż zero”, klasa Ibg – „Zostawcie Titanica”, klasa IIag – „Na falochronie”, klasa IIbg – „Ale w koło jest wesoło”, klasa IIIag – „Nie poganiaj mnie”, klasa IIIbg – „Cykady na Cykladach”

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Spotkanie z… ks. Londzinem

Wył.

14 maja 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Zespołu Szkół im.ks. Józefa Londzina w Zabrzegu uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu. Na rynku w Cieszynie przy studni św. Floriana spotkali się z … ks. Józefem Londzinem Patronem Szkoły. Spotkanie zorganizowała Macierz Ziemi Cieszyńskiej oraz Muzeum Śląska Cieszyńskiego z okazji 150 rocznicy urodzin księdza prałata Józefa Londzina. Aby uczniowie mogli poczuć się jak w czasach, w których żył ksiądz Londzin, uczniowie Katolickiego Liceum w Cieszynie przebrali się w stroje z tamtych czasów. Tego dnia wszyscy dowiedzieli się mnóstwa ciekawych informacji o księdzu Londzinie, który był wielkim patriotą i nadzwyczajnym człowiekiem.

Tekst autorstwa uczniów ZS w Zabrzegu:

Anny Łukosz, Agnieszki Tomaszczyk, Piotra Puskarczyka

Zawody z udzielania pierwszej pomocy

Wył.

W dniu 14 kwietnia bieżącego roku uczestniczyliśmy w XV Zawodach Drużyn Młodzieżowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy, które odbyły się na terenie Czechowic – Dziedzic. W zawodach tych wzięło udział 13 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. Nasi uczniowie szkoły podstawowej zajęli III miejsce w składzie: Bartłomiej Figura, Piotr Puskarczyk, Karol Wieliczka, Michał Nieckarz i Szymon Kuś; natomiast gimnazjum uplasowało się na miejscu II w składzie: Paweł Borkowski, Jakub Kopeć, Krzysztof Pagieła, Kamil Gawlas i Adrian Drobik.

Wszyscy uczestnicy musieli rozwiązać test z wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy oraz stawić czoła w sześciu różnych sytuacjach związanych z urazami, wypadkami samochodowymi, poparzeniami, zasłabnięciami czy zatrzymaniem krążenia. Bardzo ważnym elementem okazała się współpraca w zespołach – tu nasze chłopaki nie miały sobie równych. Cieszymy się, że nasza młodzież umie docenić największe wartości: zdrowie i życie. Jesteśmy również wdzięczni zespołowi czechowickiego PCK za zorganizowanie zawodów.

Sami uczestnicy wspominają dzień 14 kwietnia 2012:
„Przed wejściem na każdą scenkę, zawsze czuliśmy strach przed tym, jakie czeka nas kolejne zadanie. Nikt nie wiedział czy będziemy musieli tylko obandażować ranę, czy pomóc osobie, która właśnie dostała zawału serca. Na tym polega cała trudność zawodów: trzeba się opanować i pomóc drugiemu człowiekowi najlepiej jak umiesz, w czym pomogą ci twoi koledzy z drużyny. Nam najbardziej podobało się nawiązywanie kontaktu z osobami poszkodowanymi aby dowiedzieć się dlaczego doszło do wypadku oraz aby zapewnić takiej osobie komfort psychiczny. Za każde zadanie byliśmy surowo oceniani ale mimo to udało się nam zająć upragnione II miejsce. ”

Paweł Borkowski – kapitan drużyny gimnazjum

„Zawody zaczęły się około godziny dziewiątej. Było pięć stacji, przed kążdą mieliśmy stres. Nie wiedzieliśmy czy będziemy mieli do czynienia z raną czy z krwotokiem. Na każdej stacji zawodnicy zmagali się z różnymi wypadkami i musieli uratować wszystkich poszkodowanych lub udzielić pierwszej pomocy. Ważne było też bezpieczeństwo własne. Po przejściu stacji pisaliśmy test z wiedzy o pierwszej pomocy. Pogoda dopisywała naszym zawodom, dopiero pod koniec zaczęło kropić. Te zawody były dobrze zorganizowane i bardzo wszystkim się podobały.”

Bartłomiej Figura – kapitan drużyny szkoły podstawowej

Warsztaty EuroWeek – Szkoła Liderów

W dniach od 21-25 marca 2012 roku odbyła się wycieczka klas szóstych do Długopola-Dolnego na warsztaty EuroWeek – Szkoła Liderów. Zajęcia odbywały się codziennie w języku polskim i angielskim. Były one prowadzone przez wolontariuszy z całego świata, np. z: Meksyku, Finlandii, Islandii, Nepalu, Wietnamu, Argentyny i Azerbejdżanu. Dzień zaczynał się od zajęć ruchowych (Energizer). Następnie rozpoczynały się prezentacje poszczególnych krajów. W przerwach między prezentacjami graliśmy w piłkę z wolontariuszami. Tak powtarzał się praktycznie każdy dzień. Na zakończenie wycieczki prowadziliśmy prezentację o Polsce (oczywiście po angielsku), dostaliśmy certyfikaty i zakończyliśmy wycieczkę dyskoteką.

Zapraszamy do konkursu Doodle 4 Google.

Mamy przyjemność zaprezentować Wam konkurs organizowany dla uczniów
z całej Polski, polegający na stworzeniu własnej, artystycznej wizji logo Google. W związku ze zbliżającą się wizytą w naszym kraju wielu fanów piłki nożnej, tegoroczne zadanie polega na kreatywnej interpretacji zdania „…Pozdrowienia z Polski”. Zwycięska praca zastąpi logo na stronie głównej Google.pl 8 czerwca, a autor zwycięskiej pracy wygra atrakcyjne nagrody dla siebie oraz szkoły. Zapraszamy do zabawy!

YouTube Preview Image

Uczestnicy:

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas I-VI szkół podstawowych oraz klas I-III gimnazjum.

Konkurs jest podzielony na 3 grupy wiekowe:

– Szkoła podstawowa: uczniowie klas I-III
– Szkoła podstawowa: uczniowie klas IV-VI
– Gimnazjum: uczniowie klas I-III

Rysunki dzieci zgłaszać może szkoła lub rodzice, według zasady jedno dziecko – jeden rysunek.

Wybór zwycięzcy:

Jury wybierze po 5 rysunków z każdej z grup wiekowych.
Listę wybranych 15 rysunków Jury ogłosi 21 maja 2012 roku.
Najciekawszy rysunek wybrany zostanie w powszechnym głosowaniu w internecie, między 21 maja a 3 czerwca na stronie www.google.pl/doodle4google
Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się na gali, na którą zaproszeni zostaną wszyscy finaliści.
Zwycięski rysunek zastąpi logo Google na stronie głównej 8 czerwca, przez cały dzień.

Źródło: www.google.pl/doodle4google

Więcej informacji na: www.google.pl/doodle4google i Blogu szk. z klasą

V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rady Rodziców

Wył.

W sobotni poranek dnia 25 lutego 2012 r. w Zespole Szkół w Zabrzegu spotkały się w sportowej atmosferze nasze dzieci, młodzież i dorośli. Stało się to za przyczyną V Rodzinnego Turnieju o Puchar Rady Rodziców w Zabrzegu. Dyscypliną sportową wiążącą pokolenia jest tenis stołowy, który znalazł w ów dzień aż 126 miłośników. Najliczniejszą grupą okazała się młodzież, to 89 uczestników, ale i frekwencja seniorów była rekordowa od lat, ponieważ liczba ta osiągnęła 37 osób, w tym 9 kobiet. Nie zabrakło również kibiców, obserwatorów, dyrektora szkoły i oczywiście inicjatora imprezy, przewodniczącego Rady Rodziców p. Andrzeja Puskarczyka, który czuwał nad sprawnym przebiegiem imprezy. Niemałą satysfakcję mieli też nauczyciele wf, gdyż mogli gościć w swych progach tak wielu Zabrzeżan i nie tylko, zwłaszcza, że część zawodników „nie trzymała” rakietki od lat (cytat z wypowiedzi). Musimy w tym miejscu złożyć podziękowanie rodzicom naszych uczniów, państwu R. i T. Zięba oraz B i A. Wrzoł, gdyż dzięki wypożyczonym stołom do tenisa mogliśmy szybciej i sprawniej przeprowadzić turniej. Dziękujemy również innym rodzicom i p. Joannie Jurek, którzy poświęcili swój czas i pomogli w organizacji zawodów. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, medale, dyplomy i miejmy nadzieję niezapomniane wspomnienia. Serdecznie zapraszamy za rok.

Sprawozdanie p. J. Banet

——————————————
Aby pobrać wyniki kliknij TUTAJ.
Aby zobaczyć fotoreportaż kliknij TUTAJ.

Mamy odznakę!!!!

Ciekawe czy zauważyliście, że w lewym rogu bloga znajduje się odznaka: „Uczymy się z TIK”. Udało nam się ją wywalczyć dzięki systematycznym wpisom i działaniu według instrukcji podanych na głównym blogu programu. Gratulacje dla wszystkich!!!

css.php