cze 17

Bieg po zwycięstwo :)

euroDnia 16 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, już od samego rana szykowali się i oczekiwali na wieczorne spotkanie naszej reprezentacji na EURO 2016 z Niemcami.Tego dnia wszyscy przyszli do szkoły ubrani w barwy narodowe, przynosząc ze sobą flagi, czapki i mnóstwo energii :) Od pierwszych godzin lekcyjnych trwało przygotowywanie do akcji„Bieg po zwycięstwo”. Na przerwy uczniowie wychodzili z okrzykami, przyśpiewkami, plakatami i trąbkami. Na twarzach wszyscy mieli wymalowane flagi narodowe. Na jednej z lekcji, z okrzykiem „Polska, biało- czerwoni”, uczniowie udali się na boisko szkolne i tam uczestniczyli w biegu- po Zwycięstwo ! ! ! 

Dzień był niesamowity i mamy nadzieję,

że nasza energia dotrze aż do Francji, do naszej reprezentacji :)

YouTube Preview Image

cze 07

Podsumowanie pływania na elbląskim basenie.

Nauczanie pływania służy nie tylko celom sportowym, ale także rekreacyjnym. Pływanie to również jedna z najzdrowszych form aktywności fizycznej. Dnia 2 czerwca 2016 r. na elbląskim basenie odbyło się podsumowanie nauki pływania dzieci z klas I– III elbląskich szkół podstawowych.Naszą szkołę godnie reprezentowały dzieci z klasy IId i IIIc. Nasi najlepsi pływacy mogli zmagać się ze swoimi rówieśnikami. Każdy uczestnik miał za zadanie przepłynąć długość basenu czyli 25 m. Wszystkie dzieci za odwagę i poczynione postępy zostały uhonorowane medalami i nagrodami. Nie obyło się bez kibiców, którzy z całych sił dopingowali swoim koleżankom i kolegom z klasy.

maj 29

LAS „Pięknie i zdrowo nad Bałtykiem”.

Jesteśmy świeżo po zakończeniu naszej imprezy. LAS w naszej szkole odbył się pod hasłem „Pięknie i zdrowo nad Bałtykiem”. Akcja odbyła się 18 majaW impezie uczestniczyło 150 uczniów naszej szkoły: klasy Ib, Ic, IIIa, IVa, IVb, Va i Vc. Oczywiście przygotowania rozpoczęły się stosunkowo wcześniej. Zmówiliśmy autokary, przygotowaliśmy wszelką potrzebną dokumentację i zgody od rodziców, pomyśleliśmy również o suchym prowiancie dla uczestników. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na imprezę, zarówno nauczyciele, jak i rodzice, ale przede wszystkim nasi uczniowie. Pogoda całe szczęście nam dopisała, tym bardziej, że dzień wcześniej padało cały dzień i wszystko  stało pod znakiem zapytania. Jakże miło było zobaczyć rano, że nie pada i świeci słońce.

Głównym celem naszej imprezy było aktywne spędzenie czasu z rodzicami i uczniami innych klas, zintegrowanie rodziców z nauczycielami, uczniami, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Organizatorami byli p. dyrektor Izabela Milusz, p. wicedyrektor Marzena Otłowska, p. Małgorzata Fukacz, p. Tomasz Sambor, p. Bogusław Tołwiński.

Cała impreza odbyła się na trasie Stegna- Jantar, gdzie udaliśmy się z naszymi uczniami. O 8.20, zebraliśmy się wszyscy pod szkołą. Potem rozlokowaliśmy uczniów w autokarach i udaliśmy się do Stegny. Następnie wyruszyliśmy w stronę Jantara. Pierwszy kilometr nie był zbyt męczący. Po krótkiej przerwie i odpoczynku postanowiliśmy podzielić uczniów na dwie grupy. Jedna musiała krokiem marszowym pokonać określoną odległość, druga grupa pokonywała tą odległość biegnąc, oczywiście wraz z nauczycielami. Liczną grupę biegającą stanowiły pierwszaki, które pokazały, że mają ogromne chęci i wiele sił.

Do Jantar wszyscy mieliśmy do pokonania 6 km, podczas których nauczyciele p. T. Sambor i p. B. Tołwińskiego, przeprowadzili konkurencje sprawnościowe i wytrzymałościowe.

Po dojściu do Jantara, zjedliśmy wspólny posiłek (bułka z sałatą, serem, jabłko i woda), który  był przygotowany dla każdego ucznia. Zresztą po takim wysiłku wszystko smakowało wyśmienici. Nawet niejadki, zajadały przygotowany posiłek. Bardzo dziękujemy naszym paniom kucharkom, które od 6.00 rano przygotowywały dla nas suchy prowiant :)

Po odpoczynku zaczęło się przygotowywanie chętnych uczniów, którzy mieli pisemne pozwolenia od rodziców, do wejścia na „Mora”. Panowie wuefiści, przygotowali rozgrzewkę, następnie sami świecąc przykładem, zanurzyli się w Bałtyku :) Za nauczycielami do wody wskoczyli uczniowie, którzy z uśmiechami na twarzach pluskali się w morzu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że woda była ciepła. Resztą z podziwem patrzyła na odważnych uczniów i nauczycieli z brzegu. Przyznam szczerz, że nam patrzącym było ZIMNO :)

Bardzo miło zaskoczyli nas nasi najmłodsi uczniowie klas  pierwszych, którzy bez problemu przeszli te 6 km. Fakt, że w drodze powrotnej praktycznie wszyscy posnęli. Miło jednak nam się na nich patrzyło.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wspólnie z nami spędzili ten czas.

Po całej akcji podjęliśmy decyzję, że na drugi rok Dzień Dziecka całą szkołą spędzimy nad morzem.

maj 29

III Międzyświetlicowa Spartakiada Szkół Podstawowych.

Nadszedł ten długo wyczekiwany przez nas dzień! Osiem szkół podstawowych z Elbląga i Szkoła Podstawowa ze Zwierzna spotkały się w hali Centrum Sportowo-Biznesowego, aby zmierzyć się ze sobą w wielkim finale III Międzyświetlicowej Spartakiady Szkół Podstawowych. Nasza szkoła, jako organizator imprezy, przygotowała 6 konkurencji sportowych, w których młodzi zawodnicy musieli wykazać się zręcznością, dokładnością, szybkością, refleksem, sprytem i nie lada kondycją! Dzieci odbijały piłeczkipingpongowe, kozłowały, ścigały się, strzelały gole do bramek, skakały na piłkach korekcyjnych. Zwieńczeniem zawodów była sztafeta, której towarzyszyło najwięcej emocji. Wyniki drużyn były tak wyrównane, że do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy kto stanie na podium. Gdy podsumowaliśmy wyniki wszystkich konkurencji, szansę na wykazanie się swoimi umiejętnościami przekazaliśmy licznie przybyłym kibicom naszych zespołów, gdyż jak co roku doping również był promowany punktami dla drużyn.
W tym roku laur zwycięzcy przypadł w udziale Szkole Podstawowej nr 12 w Elblągu. Zaszczytne drugie miejsce na podium zajął ubiegłoroczny zwycięzca Spartakiady-Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu. Trzecie miejsce na podium zajął zespół z naszej szkoły i jest dla nas wielkim sukcesem! 

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i zapraszamy
wszystkie szkoły do ponownego udziału w naszej zabawie już za rok!
 

Podziękowania należą się Gimnazjum nr 7 w Elblągu, 
dzięki waszej nieocenionej pomocy impreza przebiegła tak sprawnie!
Dziękujemy również zespołowi mażoretek ze Szkoły Podstawowej nr 11
za artystyczne uświetnienie Spartakiady!


maj 22

Zajęcia kulinarne w świetlicy- kolorowe tosty.

Dzisiejsze zajęcia w świetlicy szkolnej, to kulinarna podróż przez krainę nowych doznań smaków i zapachów – czyli kolorowe tosty. Zajęcia promują i uczą przede wszystkim zasad zdrowego odżywiania się ze świeżych i pełnowartościowych produktów. Dlatego dzisiejsze tosty uczniowie wykonali z pełnoziarnistego pieczywa tostowego. Dodatkami do pachnących tostów były dżemy z domowej spiżarni, wiejski biały ser, pachnące pomidory, chrupiące rzodkiewki i zaczarowany cynamon. Pachniało i smakowało cudownie.

maj 15

WF poza szkołą.

Dnia 13 maja uczniowie klasy Ic wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Fukacz i p. Tomaszem Sambor, koordynatorem projektu „WF z klasą”, uczestniczyli w zajęciach wf w Bażantarni. Realizowali zadanie, które zostało wybrane na II pólrocze- WF POZA SZKOŁĄ/ SALĄ GIMNASTYCZNĄ. Uczniowie wraz z nauczycielami podjęli się trudnego zadania. Postanowili przejść w Bażantarni szlakiem niebieskim, do mostku Elewów, a następnie wrócili szlakiem czerwonym na polanę. Pokonali ponad 5 km ! ! ! Było to zadanie trudne, gdyż uczestniczyli w nim uczniowie klasy pierwszej. Trasa była wyczerpująca, jednak uczniowie poradzili sobie z nią doskonale. Do tego wszystkiego dzień wcześniej i w nocy padały obfite deszcze. Jednak nasi uczniowie poradzili sobie doskonale. Wszyscy cali, z uśmiechami na twarzy wrócili do szkoły. Jedynie ubrania dzieci, dawały wiele do myślenia. Rodzice, zgodnie stwierdzili, że pralki to doskonały wynalazek i tym razem bardzo przydatny :)

maj 11

LAS już 18 maja :)

Już z niecierpliwością czekamy na 18 maja i nasz wyjazd do Stegny. To tam będziemy realizować Lokalna Akcję Sportową. Teraz jesteśmy na etapie przygotowania całej imprezy. Zbieramy dokumentację, zgody rodziców na Morsowania :) Szykuje się doskonała zabawa.A więc do środy, szykujcie dobre humory i jedziemy.

maj 03

Rolki i nasz pomysł na wf :)

Nasi nauczyciele ciągle zastanawiają się, jak zachęcić uczniów do wszelkiej aktywności. Pani Asia zachęciła swoich uczniów do jazdy na rolkach, jeżdżą już na nich trzy lata. Oczywiście wszyscy rodzice zostali zapoznani z ofertą zajęć, wyrazili pisemne zgody i zakupili niezbędny sprzęt.

Rolki to świetny sport dla dzieci i dla całej rodziny. Jazda na rolkach rozwija mięśnie, poczucie równowagi, refleks i umiejętność przewidywania. A przede wszystkim rolki dają wiele radości i pozwalają spędzić wspólnie czas w ruchu. Specjaliści polecają rolki wszystkim, ale szczególnie tym, którzy mają trochę więcej ciała. Dlaczego? Bo jeżdżąc na rolkach spalisz więcej kalorii niż na rowerze lub basenie. A nauka jazdy na rolkach dla dziecka, nawet czteroletniego, wcale nie jest trudna.

Rolki dla dziecka muszą mieć właściwy rozmiar

Przy mierzeniu pamiętaj, by stopa była dociążona – wypchnij kolano do przodu. I miej na stopach skarpety, w których będziesz jeździć.

Kask dla dziecka, które jeździ na rolkach jest niezbędny ! ! !

Etapy nauki

  1. Najpierw dziecko przyzwyczaja się do jazdy na rolkach, trzymając rodzica, opiekuna za rękę. W początkowym etapie bardzo trudno jest utrzymać równowagę.
  2. Kiedy maluch opanuje utrzymywanie równowagi, można zachęcić go do samodzielnej „jazdy”. Do takiej nauki najlepsza jest nierówna, chropowata powierzchnia. Można również zachęcić dziecko do przejścia się w rolkach po trawie. Dobrze jest asekurować malucha.
  3. Dziecko jeżdżąc samodzielnie zaczyna opanowywać sztukę jazdy. Potem musi ono jeździć, jeździć, jeździć…

Ustalono, iż jeden dzień w tygodniu, jeżeli oczywiscie będzie sprzyjająca pogoda, uczniowie spędzą na rolkach. Przynoszą wówczas do szkoły rolki, kaski, ochraniacze na kolana i łokcie. Pani Asia przygotowuje im różne ćwiczenia i zabawy. Uczniowie jeżdżą już od pierwszej klasy, a więc będąc teraz w trzeciej, bez problemu wykonują wszelkie ćwiczenia. Największy problem dla uczniów, to brak odpowiedniej pogody w dniu kiedy wypada lekcja jazdy na rolkach.

kwi 28

III Międzyświetlicowa Spartakiada Szkół Podstawowych.

Za nami wielki dzień pełen wrażeń, emocji, adrenaliny i świetnej zabawy! 27.04.2016 r. odbyły się kwalifikacje do III Międzyświetlicowej Spartakiady Szkół Podstawowych. Do udziału w imprezie zgłosiło się 13 szkół podstawowych z naszego miasta, dwa ośrodki szkolno-wychowawcze oraz Szkoła Podstawowa ze Zwierzna. Młodzi sportowcy rywalizowali w dwóch turach kwalifikacyjnych o awans do wielkiego finału. Przygotowano osiem konkurencji, w których każda drużyna musiała nie tylko wykazać się szybkością, ale również dokładnością Dzieci biegały, toczyły piłki za pomocą kijów hokejowych, rzucały woreczkami do celu, biegały z piłeczkami na łyżeczkach, skakały na gumowych piłkach… wrażeń i wyzwań było co niemiara! Po podsumowaniu wszystkich wyników oraz dodatkowych punktów za doping kibiców, do wielkiego finału zakwalifikowały się:
- Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu
- Szkoła Podstawowa nr 11 w Elblągu
- Szkoła Podstawowa nr 12 w Elblągu
- Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu
- Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu
- Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu
- Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu
- Szkoła Podstawowa nr 25 w Elblągu
- Szkoła Podstawowa w Zwierznie

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ducha walki, wspaniałej kondycji i postawy sportowej. Z niecierpliwością czekamy na wielki finał III Międzyświetlicowej Spartakiady Szkół Podstawowych, który odbędzie się już 25 maja 2016 roku!
Jesteśmy bardzo wdzięczni Centrum Sportowo-Biznesowemu w Elblągu za udostępnienie nam hali sportowej i pomoc w jej zorganizowaniu.
Wielkie podziękowania przesyłamy do Gimnazjum nr 7 w Elblągu za pomoc w przeprowadzeniu całej imprezy, młodzież gimnazjalna bardzo dobrze sprawdziła się w roli sędziów. To dzięki wam główni sędziowie nie tylko otrzymywali dokładne pomiary czasów każdej drużyny, ale również informacje o poprawności wykonywanych zadań!
Serdeczne podziękowania należą się również grupie mażoretek ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu, które swoim występem zachwyciły całe Centrum Sportowo Biznesowe.

 

kwi 28

Turniej piłki siatkowej.

W ramach Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego hali MOSodbył się turniej piłki siatkowej ” dwójek” dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowało 21 dziewcząt i byliśmy najliczniejszą grupą na zawodach. System gier polegał na grze w eliminacjach, a później w finałach. W turnieju klas IVnajwyższą lokatę uzyskały dziewczęta: Sara Trendyk i Nikola Kopczyńska, które zajęły II miejsce. W turniejuklas V, piąte miejsce zajęły: Kornelia Kosińska i Amelia Korpalska. Cały turniej przebiegał bardzo sprawnie, a zaangażowanie i ambicja dziewcząt pozwoliła na takie osiągnięcia.

Starsze posty &laquo

css.php