witaj! ;-)

Featured

Witamy wszystkich na naszym projektowym blogu!

Jak już pewnie zauważyliście, na witrynie, pojawiły się pierwsze strony. Jeżeli jesteście ciekawi naszych osób zapraszamy do zakładki o nas, na podstronie prace znajdziecie zalinkowane nasze filmowe działania, klikając na recenzje zostaniecie przeniesieni w świat naszych opinii dotyczących różnych filmów, natomiast odwiedzając streszczenia postaramy przybliżyć się Wam fabuły filmów, odwiedźcie również dział top10, w którym znajdziecie nasze rankingi. Zapraszamy również na witrynę WWW naszej szkoły.
W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy dla Was dostępni w komentarzach pod każdym wpisem.

Odwiedzajcie nas od czasu do czasu. ;)

dwa światy by E.

Film pod tytułem ,,Tańcząc w ciemnościach” duńskiego reżysera Larsa von Triera jest dziełem kończącym trylogię ,,Złotego Serca”, w której skład wchodzą także filmy ,,Przełamując fale” oraz ,,Idioci”. Został on zrealizowany w 2000 roku. Jest pierwszym filmem nakręconym bez taśmy, który zdobył Złotą Palmę w Cannes. Jest to nagroda przyznawana na festiwalu dla najlepszego filmu konkursowego. Ten dramat na pewno poruszy serca wszystkich jego widzów, tak jak poruszył moje.

Continue reading

REDRUM TOP 10 – reżyserzy

Cześć,
dzisiaj dla odmiany chcielibyśmy Wam przedstawić nasze TOP 10 reżyserów, których cenimy za ich pracę artystyczną, dobór tematyki, jak i same dzieła filmowe. Najtrudniejszym zadaniem w układaniu TOP 10 było przypasowanie artystów do miejsca, gdyż każdy z nich jest równie dobry w swoim fachu, ale wspólnymi siłami udało nam się ułożyć nasze REDRUM TOP 10 reżyserów.
Continue reading

dla sławy wszystko by E.

Film Roba Marshalla pod tytułem ,,Chicago” opowiada o dwóch młodych kobietach, kochąjacych występować na scenie.
Jedna z nich to już sławna Velma Kelly, która trafiła do żeńskiego więzienia, ponieważ zamordowała swoją siostrę oraz męża, których przyłapała razem na zdradzie małżeńskiej.
Główną bohaterką tego filmu jest Roxy Hart, która zawsze marzyła o sławie i pieniądzach. Zdradzała swojego męża Amosa z pozornie bogatym mężczyzną, który zapewniał jej przyszłość na scenie. Jednak gdy okazało się, że ją okłamał, ze złości zabiła kochanka. Z tego powodu została zabrana w to samo miejsce, co słynna Velma. Mimo zdrady, Amos nadal bardzo kochał Roxy.

Continue reading

miłość w czasach apokalipsy by S.

Najnowszy film Jana Komasy pt. „Miasto 44” obejrzałam razem z moją przyjaciółką w jesienny wieczór października tego roku i już od dawna tak bardzo nie płakałam w kinie. Uświadomiłam sobie, że mam ogromne szczęście, iż urodziłam się w wolnym kraju, w roku 1999 i nie dotknęła mnie wojna.
Jan Komasa napisał także scenariusz do filmu „Miasto 44”. Muzykę skomponował mąż jego siostry -Antoni Łazarkiewicz. Autorem zdjęć jest Marian Prokop, a kostiumy zaprojektowała Dorota Roqueplo, autorka kostiumów do „Sali samobójców”. Efekty specjalne stworzył hollywoodzki specjalista Brytyjczyk Richard Bain, który pracował m.in. przy „Casino Royale” i „Incepcji”. Zdjęcia do filmu trwały 63 dni, dokładnie tyle, ile Powstanie Warszawskie. Warto dodać, że uroczystą premierę filmu zaplanowano na Stadionie Narodowym 30 lipca 2014 w ramach obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Continue reading